Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek van lakásban baba...

Akiknek van lakásban baba mellett cica vagy kutya, hány hónapos kortól engedtétek őket össze?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy mikortól nem kell eszméletlen kézmosásba fogni,vagy ha megfogja a baba az állat szőrét mossátok e a kezét,meg amikor mászni kezdett egyáltalán mit,hogy csináltatok?
2011. jan. 22. 17:23
1 2
 1/12 kisnita ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Ki is akartam írni egy kérdést ezzel kapcsolatban. Hozzánk holnap érkezik a kiskutya és 18 hónapos kisfiam van. Ha megfogja akkor persze meg fogom mosni a kis kezét egyből hiszem magamnak is megmosom kutyázás után, szerintem ez így normális. Én a szobatisztaság miatt aggódok egy picit... Kertes házban lakunk szóval sűrűn ki tudom vinni, de az elején biztos lesznek belesetek. Majd ügyelni kell, hogy én előbb vegyem észre mint a gyerek :)
2011. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a saját kezemet is mindig megmosom miután állathoz érek, nemhogy egy gyerekét..
2011. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 gyerek van és 1 macska, a macska volt leghamarabb, nem tettem ki a kertbe csak mert kisbaba jött a házhoz, kezdetektől fogva összeszoktattam őket. A kézmosás az mindig alap, és minél hamarabb meg kell tanítani arra, hogy ez magától is eszébe jusson (persze csak ha elég nagy hozzá), és fontosnak tartsa - nálunk ez tökéletesen sikerült, így nem kell mindig azt nézzem, ki játszik épp a macskával, tudom, hogy meg fogja mosni a kezét, bár 3 éves kislányom még csak szól, hogy anya, gyere kezet mosni. :)


A macskát sehonnan sem tiltottuk ki, csak a gyerekszobából: az ajtót mindig csukjuk, illetve a konyhából egyébként is ki van tiltva.

2011. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ti hányszor nyúltok egy nap az állathoz, de én ha mindig kezet mosnék utána akkor az egész napom csak kézmosásból állna! Na persze evés, stb előbb én is mosok kezet de azért nem kell túlzásba vinni.
2011. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: az egy dolog, de te gondolom nem nyúlsz a szádba macskás kézzel. Gyerekeknél nem lehet tudni. Inkább azt tanulják meg, hogy a kézmosás alap.
2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nállunk is a cica(csak benti cica) hamarabb volt mint a gyerkőc!Sokat dillemmáztunk a férjemmel mi legyen a cicussal,utánna olvastam,hogy amit a macska hordozhat fertőzést azt ugyanúgy a bolt polcain lévő zöldség,gyümölcsön is megtalálható meg mondjuk a cipőddel is beviszed az előszobába stb!tehát úgy döntöttünk,hogy a macska marad!A gyerekszoba mindíg csukva van,nyáron van rajta szúnyoghálós ajtó,hogy azért a levegő mozogjon de a macska ne menjen be véletlenül se!2 naponta fertőtlenítős vízzel felmosok,van egy kézi porszívóm és a bútorokat is 2 naponta porszívózom,bár ő egy rövidszőrű cica,nemnagyon hullik a szőre!A fiam most 8 hós,már kúszik a macska után ezerrel,tulajdonképpen szinte ez az egésznapi elfoglaltsága,én úgy oldottam meg,hogy mindíg van kéznél popsitörlő meg fertőtlenítő spré és azzal letörlőm a kiskezét ha látom,hogy megfogta a cica farkát!De persze azért napjába többször is kezet mosunk ezzel is tanítom,hogy majd ő is megszokja!
2011. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is régi családtag volt a kutyus, amikor megszületett a babánk, és ugyanúgy a lakásban maradt az eb. Eleinte nem nagyon engedtem a kutyát a gyerek közelébe, csak annyira, hogy az illatát megszokja. Igazából soha nem paráztam attól, hogy megfogja a kutyát, nem szoktam vele szaladni kezet mosni rögtön. Azt persze nem hagyom, hogy a kutya megnyalja a gyerekem kezét vagy pláne az arcát, de szerintem egy kis immunerősítés igazán nem árt. Ja, és persze a mi kutyánk rendszeresen van fürdetve, féregtelenítve, stb. Semmi baja nincs tőle a másfél éves gyereknek.
2011. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jojó de ennyi erővel az állaton kivül rengeteg dolog van még amit megfoghat és mindegyik után nem lehet kezet mosni. Csak ezt akartam kifejezni.
2011. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekünk kutyánk van, egy nagyobb havanese,de kicsinek számít a kutyák között,a kisfiam pedig 6 hónapos.Még nincs különösebb kapcsolatuk,mert még nem közlekedik semmilyen módon.Én nagy kézmosó vagyok alapból,mert a szakmám megkívánta eddig is és ezt nem tudom levetkőzni.Már sokszor annyira,hogy figyelnem kell magam,hogy feleslegesen ne mossak kezet.Ebből fakad,hogy a kutya után mindig megmosom.Valószínű,hogy ezáltal agyereket is erre fogom nevelni.Kíváncsi voltam mások véleményére is.
2011. jan. 22. 21:27
 10/12 kisnita ***** válasza:

Szia!

Megérkezett a kiskutyánk :) A gyerek először azt hitte szerintem, hogy valami plüss lehet mert csak nézte, meg se akarta fogni. A párom első reakciója is az volt, hogy ez egy élő plüss kutya, de egyébként tényleg olyan. Ő is havanese mint a tiéd :)

Mivel még nincsen meg neki az összes oltása nem javasolták, hogy kivigyem az udvarra. Van neki letéve egy rongy, hogy arra piszkítson, de nem nagyon érdekli. Mondjuk első nap nem is várok csodát tőle. Remélem majd rászokik idővel. Most éppen nem a rongyra kakilt hanem a linóleumra. A gyerek észrevette egyből, de nem fogta meg. Gyorsan felszedtem, felmostam és kész. Hát majd figyelgetni kell... Jövőhéten megyünk oltatni meg utána még rá két hétre és azután már ki lehet vinni az udvarra. Remélem addigra nem lesz ilyen hideg nehogy megfázzon mert azért az elején még sokszor ki kell vinni, hogy megszokja. A kisfiamat annyira nem érdekli (még) a kutya, azt hittem izgatottabb lesz. Nem nagyon akarja megfogni néha hozzáér, de nem veszi ölbe vagy ilyenek. Szerintem még össze kell barátkozniuk. Kaptunk a kutyushoz egy zacskó tápot meg egy mű csontot, na az jobban érdekli a gyereket mint a kutya. A csontot el kell dugni előle mert ő is rágná :D

2011. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!