Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba valamit lenyel,...

Ha egy baba valamit lenyel, annak van jele általában és időben kiderül?

Figyelt kérdés

Első babas anyuka vagyok. A legnagyobb félelmem, hogy bármennyire is vigyázok, egy nap lenyel valami olyat a kisbabám, amibe akár belehal. Tényleg figyelem minden mozdulatàt, de volt olyan hogy elfordultam egy másodpercre és azt láttam mintha rágna valamit és már szívrohamot kaptam hogy esetleg a kertből behoztunk valami tüskét vagy ne adj Isten olyan növényt ami neki mérgező (nem tudok róla h ilyen lenne a kertben) esetleg nem veszem észre és hirtelen a játékából ki harap egy darabot, szóval extran para mami vagyok.


A kérdésem az ha esetleg bármikor ilyen történne, vannak jelek? (Láz, hányás, véres széklet) vagy örök életemben retteghetek hogy baj van és nem derül ki, míg fel nem novok a feladathoz? :-)


2022. szept. 18. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit nyel le.

Van, amikor csak a kakiban köszön vissza a lenyelt tárgy.

Mérgező növénynek nyilván lennének jelei...

2022. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ami simán átmegy rajta, van aminek lehetnek tünetei, de az is lehet, hogy tünet nélkül meghal. Pl. mágnesek, elem (pici gombelem), ezekbe minden jel nélkül meghalhat.
2022. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Huhh nem nyugodtam meg. Mondjuk gombelem, mágnest nem tartunk itthon :) de akkor gondolom még bármi lehet :-( most a legújabb felelmem hogy ma kaptunk egy gumikacsát nagyszülőktől és mondtàk 3 éves kor alatt nem vehető szájba mert karos lehet a festèkanyag vagy mi.. ilyen alapon ha bármilyen játékba harap és ki harap darabot?


Igen köszi 1es! Igazából nem tudok róla hogy lenne ilyen mérgező növény a környéken. Csak tényleg fèlek mindentől. De próbálom leküzdeni elvégre az se megoldás hogy egy nap annyira megijedjek hogy elvigyem kórházba megnézni a gyomràt ha azt látom hogy oklendezik.

2022. szept. 18. 20:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy valahonnan kiesik random egy szög és nem vesszük észre.
2022. szept. 18. 20:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok h te nem nyugodnál meg attól se ha hányás vagy más tünet jelezné a dolgot (egyébként nem jelzi, ha csak nem méreg)

Kicsit lazulj le, mert az amit írtál "Tényleg figyelem minden mozdulatát" nagyon nem egészséges, a babának sem!

2022. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, és próbálok arra gondolni, hogy eléggé ritka az ilyen eset, Magyarországon alig olvastam ilyenről.
2022. szept. 18. 20:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Valahol egyszer azt hallottam, hogyha lenyel valamit a baba 2 dologtól kell felni: a Szúrós tárgytól, és a gombelemtől, minden más kijön.
2022. szept. 18. 20:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarlak jobban megijeszteni, de azért ez nem pont így van. Ugyan is akár félre is nyelhet egy tárgyat, ami a légutakba jutva súlyos gondot jelenthet...
2022. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Valahogy attól kevésbé félek, mert ott biztosan ha csak pár másodpercig is de vannak jelek a felrenyelésnek és észrevenném szerintem.


Egyébként ha le is nyel bármi károsat, mennyi idő annak a hatasa? Pl ha tegnapelőtt oklendezik egy hét, vagy 3 nap múlva nyugodhatok meg.?

2022. szept. 18. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, de ez inkább valamilyen agybajnak tűnik a részedről. Véletlen behozol egy mérgező növényt? Ilyen meg hogyan fordulhatna elő? Irreális félelmeid vannak. Érdemes szakemberhez fordulni. Szinte minden anyuka parás, de azért van egy határ, amit szerintem átléptél. Nem hoz be senki mérgező növényt a lakásba és a babajátékbol sem szivárog méreg. Kisbaba játékokból (elvileg) nem is lehet részeket kiharapni. Amikor elkezd mászni, járni minden szart a szájába fog venni, akkor mit csinálsz majd? Megjegyzem a legtöbb gyerek azért túléli ezt a totyogó idöszakot mérgezés nélkül.
2022. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!