Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan 9 kiló nagyon sok?

4 hónaposan 9 kiló nagyon sok?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 hónapos, anyatejes, 71 cm és 8900g. Nem eszik túl gyakran, 3-4 óránként, éjszaka alszik, mégis ilyen gyorsan gyarapodik. A védőnő azt mondja valószínű genetika, le fog lassulni a növekedés hamarosan. Tény hogy a férjem és én is magasak vagyunk, én 180, a férjem 192 cm, de mindketten normál súlyban vagyunk. A babánk 4400 grammal és 60 centivel született.


Volt valakinek itt nagy babája? Tényleg lassul a növekedés egy idő után?


2022. szept. 19. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem kicsi. :D

A fiam is 4 hónapos, 66 centi és kb.6500 gramm. De pl ismerős babája 1 nappal fiatalabb, ő bőven 7 kiló felett van, majdnem 8. A védőnő le is cseszte, hogy ne adjon annyit enni. Ami egy vicc, mert az ő babája sokkal kevesebbet eszik, mint az én fiam.

Anyatejes babánál meg eleve nem tudod túletetni, azt mondják.

2022. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 10 hónapos lányom ekkora :D

A fiad hossza és súlya arányos, én nem aggódnék miatta. Ti sem vagytok alacsonyak, nem csoda, ha ő is nagy baba.

2022. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, az enyém 3 hónaposan volt kb annyi, mint amennyivel a tiéd született, szóval nehéz megmondani, hogy mi a "nagyon sok" ilyen idősen. 1 éves korában volt 9 kiló, azóta is csak 10-re sikerült felhizlalni, pedig már 2 múlt. A növekedés egy idő után tényleg lelassul, nálunk a havi kb 0,5-1 kg hízás volt a jellemző egészen addig, amíg el nem kezdett kúszni-mászni, onnantól ez drasztikusan lecsökkent. Amint elkezdi felhasználni a bevitt energiákat, nem csak raktározza, egyből lassul a súlygyarapodás (hosszra/magasságra persze attól még nőnek továbbra is).
2022. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha sok mit lehet tenni? Salátával még sem lehet etetni. Ő ilyen. Amúgy le fog lassulni, de azért ő valószínű mindig nagyobb lesz a társainál. Ne aggódj ezen!
2022. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkati dolog lehet, az én fiam 6 és fél hónaposan 7800 gramm. Én is ennyi voltam ennyi idősen, anyám megmutatta a babanaplómat. Kérdezz körbe a családban.
2022. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém is kb ekkora volt, pontosan nem írtam fel, de a védőnős papírok alapján kb. 6 hónapos koráig (akkor 9,5 kg volt 76 cmel) eszméletlen sebességgel nőtt hosszra és kilóra is, 7 hónaposan meg már nagyobb volt, mint a szomszéd 1 éves kislány. Most majdnem 1 éves 87 cm és 12 kiló, és már rendesen izmos. Ő 6 hónapos kora után lelassult, és amióta mászik-járkál rengeteget alakult a teste, nem husi már, hanem stramm, izmos kisfiú. És a vicc, hogy nem is eszik olyan sokat, nem tudom, honnan nő ennyit. Az apukája neki is elég magas.
2022. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Belassul. Nálunk a növekedés lassult be, 97 percentilisről már 60-ra mentünk le, és így végre nem tűnik soványnak se, mert nálunk ez volt a "baj".


Azt hiszem olyan 1,5 évesen vett vissza a magassággal, de a hozzátáplálással, mozgás beindulásával a súlygyarapodás is lassult.

2022. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén óriás babám van :D

Ő 4 hónaposan 8,5 kg volt, valamivel kisebb születési súllya volt, mint a te fiadnak.

Ez szerintem tényleg genetika, apukám családjára hajaz, pedig mi a férjemmel elég kicsinek számítunk. :D


Amúgy amióta mozog, kúszik, mászik, a napokban állt fel, egyáltalán nem husis csak szimplán nagytermet az én fiam is. 2 hónapja már stagnál a súlya is, csak pár dekát hízott, most 9 hónapos és 10,5 kg körül van :D

2022. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Egyik ismerősöm gyereke születésekkor alig 3kiló volt. Most 1évesen 9kg.
2022. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!