Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki Apát vetette be éjszakára...

Aki Apát vetette be éjszakára a sűrű ébredések, felsírások miatt, hogyan csinálta? Sikerrel jártatok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk megpróbálni, mert 9 hónapja tart a sűrű ébredés, mostanában már van, hogy 8-10-szer is felnyöszörög, felsír a kisfiunk és csak cicivel nyugszik meg. Felébredni teljesen nem ébred fel. Este kap homeopátiás Viburcol kúpot, Osanitot vagy Chamomilla 15CH-t fogzásra (a felső két fogacska készülődik, alsó kettő kint van), illetve Dologéllel is bekenem az ínyét (illetve ő masszirozza magának be a saját kis ínymasszírozójával). Ez valamennyire segít.A fogzáson kívül fogalmam sincs miért ébred ennyit, már mindent ellenőriztem. Sokszor 15-20 percenként is felsír. Este, amikor 8-9 közt megszoptatom, belealszik, lerakom az ágyba, kb. fél óra múlva már emeli a fejét és sír. Mellékfekszem, cici újra. Gyorsan visszaalszik és legközelebb kb. 1 óra múlva ugyanez. Hát, elég nehéz így, mert gyakorlatilag egy nagy rohanás az este, és nincs magánéletünk Apával. Rohanok vacsizni, fürdeni és reménykedem, hogy nem kell megszakítanom egyiket sem. Azt nem is ecsetelem, mennyire kimerült vagyok. Nappal ráadásul csak az ölemben tud hosszabban aludni szoptatással egybekötve. Ha leteszem, vagy rögtön felébred, vagy max. fél órát alszik, kétszer. Na, ez az idő semmire nem elég. Már mászik, kb. 1 hete. Nappal néha nagyon jól elvan egyedül, de sokszor kell felvennem, mert sír, ha lát. Amúgy meg nagyon könnyen nevet, mosolyog mindenkire, aki kedvesen szól hozzá, nagyon jó természetű. Szóval, legalább az éjszakát jó lenne némileg ideálissá tenni, hogy legalább 4-5 órát aludhassak egybe. Már annak is nagyon örülnék. Szívesen fogadom az építő jellegű jótanácokat és a tapasztalatokat Apa bevetésével kapcsolatban.
2010. szept. 26. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne haragudj, hogy én is írok, tapasztalataimat még nem tudom megosztani sajna, mert nálunk a mai lesz az első ilyen próba-éjszaka. Kb. 2 hete minden éjjel félóránként felsír 10 hónapos babám, nem tudom, mitől. Valószínűleg a foga, bekentem Dentinox-szal, de semmi javulás :-( Nem ébred fel tulajdonképpen, csak nagyon elkezd sírni, és felkelek, megcirógatom, adok neki pár korty vizet, vagy ilyesmi, és már alszik is tovább. De énalig állok a lábamon :-( Apa holnap nem dolgozik, és bevállalta, hogy ma átveszi az éjszakázást. Ha gondolod, holnap megírom, mi volt :-) Üdv.
2010. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg komfortcicizik, ugye? Cumit nem szeretnél neki adni, vagy nem fogadja el?

Kérdésedre válaszuolva: nálunk sajna apával is ugyanazt csinálta, ha ő ment be, adott neki inni, cumi vissza, esetleg ölelés, és újból ébredt (nagyjából 10 hónapos kora körül volt két hét katasztrófa: vagy óránként felsírt, vagy órákig nem aludt el)

Nem tudom, ez segített e végül, de azt hiszem, hozzájárult a megoldáshoz, h lecseréltem az ágymatracát (kókuszmatracot szivacsra). A második nap aludt, és azóta sem volt komoly gond éjjel, pedig jön a felső kettes metsző jobb és baloldalt is. Mondjuk babám eleve jól aludt (3-6 hós koráig egész éjjel, aztán pedig csak egyszer-kétszer kelt)

2010. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első, köszi szépen, nagyon szívesen veszem, ha leírod a tapasztalatodat, előre is hálásan köszönöm és sok sikert a bevetéshez! :)

Kedves Második, Neked is köszi szépen, cumit nem szereti,nappal is csak rágcsálgatja,néha azt kenem be Dologéllel. Többször próbáltam a szájába adni,de kiköpi. Mondjuk,nem is bánom,nem annyira vagyok cumipárti. De ha éjjelre beválna,lehet, hogy használnánk.

2010. szept. 26. 12:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Folytatom: szóval, igen,szerintem csak komfortcici, bár, ha beindul a tej,nyeli is,de van, hogy csak kb. 20 mp-ig tartja a szájában a cicit. Hát Neked se lehetett könnyű, de az szuper, hogy a matraccsere segített. Kisfiam mellettem alszik, mi most cseréltük le a nyikorgó,már kényelmetlen ágyunkat kókuszmatracosra. A kiságyban kókuszmatrac van.
2010. szept. 26. 12:07
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen segített a válaszod. Azért megpróbáljuk Apát, hátha... Szép napot!
2010. szept. 26. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, én feladtam, köztünk alszik, és átalussza az éjszakát! Gondolom érzi a közelséget, oda bújok, megtapifat ott vagyunk-e, és visdza is alszik. Nem kell ki be rakni a kiságyba, kipihentek vagyunk mind a hárman reggelre!

Na meg gondolom érzi az illatunk a mi àgyneműnk, és jól alszik!

2010. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, velem alszik a nagyágyban, de sajnos az ölelgetés, simi,testközelség nem elég. Pedig pont ezért vettem magam mellé. A pálmát a cici viszi el... :)
2010. szept. 26. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki holnap este, hogy nem adsz neki semmi homeos bogyót!Fürdés előtt este adj neki tejpépet vacsira, vagy fonott kalácsot vajjal, majd alvás előtt cici! Cicizés után bekened az ínyét dentinoxal, azt csak szopi után lehet hogy ne öblítse le a tejcsivel mert akkor nem hat!

Egy próbát megér, és hátha lesz egy nyugodt éjszakátok!

Nálunk ez bevált!

2010. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Most éppen a feleségem kódjával vagánykodom. Ebből kitalálhatod, hogy most egy apa válaszol, s csak remélem, hogy nagybetűs. :D


Nálunk a kezdetektől közös gondozás alatt van a gyerek, mert morgós vagyok, ha nem jutok hozzá, meg a párom is egyetért ezzel. De volt időszak, mikor anyaistennő volt az egyetlen, és én csak egy pótlék. Miután megbarátkoztam ezzel a gondolattal, könnyebb volt a megoldás. Próbáld meg lefejni a tejedet, és tedd cumisüvegbe. Így az apa mellett alva is hozzájuthat a tejhez. A gyermek szaglása is igen fejlett. Amíg meg nem szokta, hogy velem ugyanolyan biztonságban van, "kölcsönloptuk" anya takaróját, vagy a pizsóját, ha éppen cserélte. (Ez napok alatt megtörtént.


Most 10 és fél hónapos, és hajnalban mellettem alszik, addig meg a kiságyában, hogy a párom pihenhessen. És őszintén szólva én is pihenek, mert mikor megissza a kis anyatejét (2 dl), megkapaszkodik az ujjam végében és alszik, amíg nem csörög az órám, hogy mennem kell dolgozni. (Persze van, mikor nagy fájdalma van a fogai miatt (hál istennek/sajnos erős fiúcska, fogban is...), akkor három körül "kikönyörgi" magát anya mellé, de a hajnali etetés már az enyém.

2010. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Halihó! Első vagyok: Na, az volt, hogy egyrészt többet tudtam pihenni, mert nem kellett állandóan felugrálnom az ágyból, és így nem ébredtem fel teljesen, viszont sajna hiába voltam a másik szobában, becsukott ajtó mellett, hallottam a Picúromat, ahogy sír :-( Nagyon rossz volt. Szóval az az igazán pihentető, jó mély alvás elmaradt... De tényleg jobb sokkal, mint ahogy a kedves apuka is írta előttem. Reggel ezerszer több energiám volt, igaz Apa meg úgy nézett ki, hogy azt látnotok kellett volna :-))) Ő mondjuk nem annyira volt vidám, de azt mondta, bármikor bevállalja megint :-) Nálunk mondjuk annyival könnyebb a helyzet, hogy nincs már szopi, legtöbbször csak egy kis bújásra, cirógatásra vágyik a kisfiam, na meg persze keresi a cumiját az ágyban, néha kell egy pár korty víz, szóval Apa is elboldogul vele, csak hát maga a nemalvás a rossz, mint Nálatok is. Minden jót, és sok sikert a bevetéshez!
2010. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!