Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tehéntej érzékeny babátok...

A tehéntej érzékeny babátok hány éves korára nőtte ki? Milyen orvoshoz jártatok vele?

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet kinőni a laktóz érzékenységet. Hiányzik a bélből az enzim.

Ez az érzékenység örökölhető.

A védőnő választ ad, mi ilyenkor a teendő.

2022. szept. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A laktóz a cukor ami megtalálható a tejben, a tehéntej érzékenyek a proteinre érzékenyek a tejben,ezt nevezik kazein-nek azt ki lehet nőni. De köszönöm a válaszod.
2022. szept. 23. 02:13
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Egyszerűbb ha úgy írod, és akkor nem érti félre más sem mint az 1# válaszoló, hogy tejfehérje érzékeny.

Nálunk a középső lányom 2 éves kora után elnötte. Ismerősöm fia pedig nem, egyidősek, 4,5 évesek.

2022. szept. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás alatt nem ehettem tejterméket, valahányszor megpróbáltam, ekcémás lett a kisember. Olyan 9-10 hónapos korában már ehettem, aztán 1 évesen simán be tudtuk vezetni a tejtermékeket, nem lettek tünetei.
2022. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

6 éves, tűnhet úgy hogy kinőtte, mert már nincs bőrtünete, de ha visszvezettem akkor egymást érik a felső légúti betegségek, kezelhetetlen lesz, türelmetlen őrjöngő.


3x próbáltam visszavezetni mindig ez lett, ha tartjuk a diétát nem beteg és nem labilis.

2022. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is szoptatott baba elkellet hagyni a tejet tejtermékeket de amibe nagyon feldolgozva volt pl csoki azzal nem volt baja szóval ő enyhébben volt de egyértelműen az.

5 hónaposan mikor elkezdtem hozzátáplálni vissza tudtam vezetni az étkezésembe a tejtermékeket, utána nem volt baj tőle.

2022. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Öcsém 5 éves korára nőtte ki.
2022. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves korára, viszont ott nagyon tanultunk még, igazán szigorú tejmentes diétát 1 - 1,5 éves korában kezdtünk. 2 éves tejterhelés is borzalom volt.

Kislányom 1 éves korában nőtte ki de a tápszere Neocate volt, hozzátáplálás pedig szigorúan tejmentes.


A szigorú alatt úgy értem "nyomokban tartalmazhat" sem.


Iskolások azóta, panaszmentesek.

2022. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 éves. Nem nőtte ki sajnos. Gasztros dokihoz járunk. Tesója 2 éves szinten tejfehérjés
2022. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!