Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetek jelentkeztek...

Milyen tünetek jelentkeztek tehéntej érzékeny babáitoknál?

Figyelt kérdés
Olyan kismamák írjanak, akinek a babája nem bírja a tehéntej alapú tápszert. Érdekelne, nálatok milyen tünetek voltak, hogy derült ki. Kisfiam jelenleg 8 hónapos és úgy tűnik, ebben szenvedünk.
2013. márc. 14. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak ekcémás lett a bőre!!!
2013. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon puffadt, rengeteget pukizott, iszonyatosan erős hasfájása volt,éjszakákat nem aludtunk.

Ekcémás bőr,nehéz etethetőség ( mindig feszítette magát evés közben és utánna), étvágytalanság.

Hát nagyjából ennyi...

Nálatok milyen tünetek vannak?

2013. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom miért van ennyi tejfehérje allergiás baba mostanában. Vagy régen is volt,csak nem foglalkoztak vele ennyit?

2. voltam

2013. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is van egy kis hasfájás, piros, száraz arcbőr, és a súlygyarapodása visszaesett. A Milumil pepti bevált nektek? Most azt kell ennünk.
2013. márc. 14. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a Pepti nem vált be abszolút, ugyanúgy szenvedt tőle.

Elvittem gasztrora, felírta a doktornő a Neocate tápszert, kisfiam mostmár ezt issza 3 hónapja,lekopogom,de javult tőle. Még mindig egy kicsi szeles,de jóval jobb mint volt.

Múlt héten vittem vissza a gasztrora, azt mondta a doktornő,hogy lassan váltunk a Milumil Pregominra. Hát,kíváncsi leszek. A Pregomin laktózmentes is,kisfiam valószínű laktózérzékeny is,apukától örökölte.

2013. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3,5 éves kisfiam tejfehérje allergiás, 10 hónapos kora óta abszolút tejmentes diétán van.

Neki születése óta problémás volt a bőre, nagyon száraz volt, ekcémás foltokkal, főleg a hajlatokban.

Amíg csak szoptattam, addig a gyerekorvos nem foglalkozott vele, "majd kinövi" címszóval testápolózni kellett naponta többször, ill. amikor eldurvultak a foltok, akkor szteroidos krémet írt fel.

7 hónapos korában kapott először tejpépet, amitől durva allergiás reakcióként felhólyagosodott a szája, majd ki is hányt mindent. 1 hónap múlva a túró és a joghurt bevezetésénél ugyanez volt.

10 hónapos korában voltunk a gasztroenterológián, ahol vérvétellel (nutritív panel vizsgálat) igazolták, hogy a tejfehérjére (kazein) allergiás.

Ő azóta a Milumil Pepti-t issza és kb. 6 hónap diéta után szűntek meg teljesen tünetei, vagyis annyi idő alatt jött teljesen helyre a bőre.

Írhatsz nyugodtan, ha kérdésed van, (sajnos) elég profi vagyok már a témában :)

2013. márc. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!