Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hós kisfiamnak egy...

3 és fél hós kisfiamnak egy picit le van tapadva a kukiján a bőr. Ha minden nap egy kicsit "tornáztatom" egyszer csak feljön, vagy azt dokinak kell mindenképpen hátrahúzni?

Figyelt kérdés
Annyira eddig nem mertem bántani, de barátnőm 5 hós kisfiának már lehet hogy csak a műtét segít, mert igaz, hogy 1 éves kortól javasolják a húzogatást, de nem tisztította meg fürdés után a váladékoktól sem.Most tegnap este én is észrevettem/holott mindig megtisztítom/, hogy most jobban felcsúszott már a bőr, de van egy rész, kb.:olyan 4mm, ahol váladék bele volt ragadva, azt kipucoltam, de ott letapadt a fütyije.Ugye, ha minden este próbálgatom előbb- utóbb enged a bőr?
2010. szept. 26. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobb ha Te húzogatod neki óvatosan a fütyijén a bőrt.
2010. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, remélem bejön.
2010. szept. 26. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha fürdés közben minden nap óvatosan húzogatod és megtiszítod, annál jobbat/többet nem tehetsz és nem is kell. Ha felrántják, seb keletkezhet, ami újra ö.nől, egyébként pedig idővel magától is elválik a bőr. Bár az orvosok véleménye is eltérő, férjemmel a mi orvosunk meglátásásval értünk egyet. Ő azt mondta, h két éves koráig van idő arra, h teljesen feljöjjön a bőr (fiam 1 és még most is le van tapadva picit), aztán kell csak orvosi beavatkozás. Nyilván ez alól kivétel ha nem tud pisilni, annyira letapadt a bőr, vagy ha gyulladt.
2010. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kicsit túlzásnak gondolom, hogy 5 hónapos babán csak a műtét segíthet.

élettanilag van letapadva, 1 éves korig teljesen normális!

Azért mondják most, hogy addig anyuka ne is húzkodja mert ha egy nagyon picit is túlhúzza berepedhet a bőr amitől behegesedik és összeszűkül a bőr. itt tényleg csak műtéttel tudnak segíteni. viszont ha nem reped be, akkor van rá ecsetelő ami szépen megoldja.


fürdésnél nagyon picit húzd hátra és csak sima vízzel löttyböld le, hogy lejöjjön róla a váladék. tornáztatni felesleges, még pici a babád, hogy aggódnod kéne.

popikrémet, neogranormont, sudokrémet még véletlenül se kenj rá, azok hámosítók, attól letapadhat, sőt összenőhet a bőr! (még a lányok nunija is :((()

2010. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam 3es fel eves es csak nehanyhonapja lehet hatrahuzni a bort a kukijan.en kulfoldon elek itt azt mondjak nem szabad huzgalni ,ugy hogy en soha nem is csinaltam.itt azt mondjak 4-5 eves kor az amikorra mar hatra kell csusznia a bornek.csak lemostam enyhe szappanos vizzel ugy mint a tobbi testreszet.
2010. szept. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 fiam van,és egyáltalán nem húzogattam nekik 1 éves kor alatt.Mégsem kellett őket műteni,minden gond nélkül hátra lehetett húzni másfél-2 éves kora körül.Ilyen pici babának én biztos nem húzgálnám semennyire.
2010. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz okosnak lenni,mindenki mást mond!A környékünkön mindenki azt mondja hogy minden fürdésnél kell,(védőnő,gyerekorvos)és ha jól tudom 1,5-2 éves korába lerántja ha addíg nem jön le!Én is aggódom,6 és fél hós a kisfiam,de nem tudom jól teszem-e,mert pár napja úgy nézem hogy rosszabb a helyzet!
2010. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak:az előtted válaszoló vagyok.Felrántja neki?!1.5-2 évesen?Jézusom!Az én fim 27 hónapos,a doki mindig megnézi,de nem rángatja neki.Igaz,az övé már szépen "működik",de amikor kisebb volt sem rángatta,hanem megkérdezte,hogyan is állunk vele.
2010. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Legalábbis így tudom,pár házzal odébb lakik egy csaj 3 fia van,még nem volt két éves amikor vitte a kicsit,bár gondolom nem mindegy hogy mennyire van letapadva.Remélem megoldódik nekünk is magától,nem engedem hozzányúlni amíg nem muszály!
2010. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!