Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok anyának való?

Nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hós kisfiam. Nagyon szeretek róla gondoskodni, etetni, fürdeni, masszírozni, stb... Már a születése előtt, meg azóta is varrtam neki pólyát, ágyneműt, ruhákat. Látszólag mindent meg is teszek érte, épp csak a vele töltött időt nem élvezem, sőt. Nem szeretek játszani vele, 5 perc után borzasztóan elunom a mondókázást, a kukuccsolást, meg mindent (már amint egy 6 hós gyerekkel lehet játszani). Nincs türelmem folyton kommentálni, hogy mit csinálok épp, nincs türelmem ahhoz, hogy folyton ledobál mindent a földre, stb... Azt látom, hogy mások sokkal jobban el tudnak vele játszani :( ez bánt nagyon, de mégis, valamiért borzasztóan meg kell erőltetni magam, ha játszani akarok vele. Egyedül talán dögönyözni, birkózni szeretek vele, amihez nem kell koncentrálni. Tud ez változni még? Miért vagyok ilyen?
2022. szept. 27. 13:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
19%
Enyhe depresszió. Szükséged lenne néha 1-1 óra egyedüllétre, kimozdulásra. Addig vigyázzon a papa a kicdire. Vásárlás, barátnőkkel egy kávé. Férjeddel hármasban egy múzeum, utána valahol ebéd. A kicsit is viheted. Nem érnek külső ingerek, amik frissítik a kedélyedet. Szükséged van rá. Nyilván kialvatlan is vagy, és ez még jobban nyomja a hangulatodat.
2022. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, nem vagyok depressziós, nem rossz a kedélyállapotom sem. Szinte minden nap kimozdulunk.
2022. szept. 27. 14:08
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Ez nehéz korszak volt nekem is. Már rövidebbeket aludt, de annyit nem tudott ébren lenni a lányom, hogy valami igazán jó programot csináljunk (utálta a hordozót, babakocsit), plusz ekkor még 3x aludt, mindig haza kellett érni altatásra. Sokat voltunk otthon, és én rengeteget unatkoztam mellette. Mentálisan senkit nem köt le nyilván a labdamutogatás, meg a kukucsolás, de sokat még nincs is el magában egy ilyen korú baba, ott kell mellette lenni...tévét meg már nem lehetett nézni mellette, mert figyelte. Akkor lett jobb a dolog, amikor már kúszni próbált, meg mászni kezdett 8 hónaposan, meg amikor átálltunk a két alvásra, akkor volt egy hosszabb időszak a két alvás között, akkor már tudtunk csavarogni. Utána meg elkezdte nagyon érdekelni a világ, egyre nyílt az értelme, és ebben már én is örömömet leltem, pl. segít teregetni, ruhát adogatni, amióta fel tud térdelni. Jobb lesz 1-2 hónap múlva, hidd el, nem veled van a baj. Hallgass podcastokat, nekem segített átvészelni ezt a nehezebb időszakot,
2022. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenki szeret mondokázni és kukucs játékot játszani. A fiad egyre értelmesebb lesz és hetente fog változni, hogy mi köti le. Nem kell mondokázni a végtelenségig ha nem szereted, úgysem ettől fog megtanulni beszélni. Szerintem sokan tulszorakoztatják a babát aztán csodálkoznak ha magában nem tud játszani. Hagyjad neki, hogy feltalálja magát. Ettől nem leszel rossz anya.
2022. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%
Te jó anya vagy, csak a fiad nem gyermeknek való.
2022. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
A férjem is ilyen, apukám is ilyen volt. Mégse gondolom, hogy rossz apák lennének. És ráadásul te, ha jól értem, megerőlteted magad és kukucsolsz meg mondókázol azért. Semmiképp ne érezd magad emiatt rossz anyának, nem vagy az. Reméljük, hogy egy nagyobb gyerekkel már jobban fogod élvezni a közös játékot.
2022. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Közel se élveztem annyira a közös "játékot" egy ekkora babával mint most, hogy a kisebbik is ovis. Én nagyon szeretek játszani velük. Persze mikor a 8. kör megy ugyanabból a társasból nekem kezd sok lenni, de akkor is érdekesebb a mondókázásnál nekem. És az ilyen kérdéseknél az eszembe jut, hogy lehet dackorszak vagy iskolás gyerek, a babakornál nehezebb még nem volt nekem, talán majd a tinikor túltesz rajta de az még odébb van. :) ne aggódj, majd ha nagyobb és értelmesebb lesz főleg ha már megmondja mit szeretne játszani, teljesen más lesz.
2022. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy rossz anya, nem kell mindent imádni amit a baba szeret. Olyan elfoglaltságokat keress,amit te is szeretsz. Ha dögönyözni szereted akkor olyan játékot játszotok. Lehet csak ez az időszak nem jön be neked. Lehet 2 évesen majd imadsz vele gyurmázni vagy 3 évesen festeni. Kislányom imádott memóriakártyázni de én szívből gyűlöltem, így hát azt én nem játszottam vele. Játszott vele más. Nem kell napi 24 órában szórakoztatni. Vidd magaddal pihenőszékben ahol épp teszed a dolgod, ha van kedved beszélj hozzá. Tedd le a játszószőnyegre, mellette tudsz olvasgatni. Tedd kellemessé a mindennapjaitok, nem muszáj mindent neked csinálni vele.
2022. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Én is ilyen vagyok.

Imádom a kisfiam.

De nem vagyok egy nagyon anyáskodó. Nem is tudom ez a megfelelő szó e...

6 hónapos kisfiamnak szinte én sem kommentáltam soha semmit.

Nem is mondókáztam neki mivel egyet sem ismertem 😅

Játszottam vele pár percet ha igényelte. De amúgy jól elvolt egyedül.

Én meg csináltam a dolgom vagy neteztem stb

Most 1 éves a kisfiam

Még mindig jobban szeret egyedül játszani.

De nem is erőltetem.

Mondókázni általában fürdésnel szoktam csak neki, azt a 3 mondókát amit végre megtanultam😅😂

Vannak akik egésznap, vagy többet foglalkoznak a gyerekekkel. Én inkább a lazább vonalat képviselem.

Nem járok vele baba mama programra sem például mert Én kellemetlenül érzem ott magam 🤷‍♀️ nem az én világom

Szeretem, foglalkozom vele, mesélek neki, szeretgetem stb, de alapvetően "több " nem telik tőlem.

Rendszerint meg is lepődnek az emberek amikor megtudják hogy gyerekem van mert nem vagyok egy ilyen nagyon anyukás anya 😅

És bevallom jobban szeretem amikor a gyerekem elvan egyedül és közben tudom csinálni a dolgom vagy csak céltalanul nyomkodni a telefonom mint amikor mondókáznom kell stb

Én nem ilyen vagyok , ennyi

Én nem gondolom hogy ez probléma. Egyszerűen csak nem vagyunk egyformák.

2022. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Nagyszeru anya vagy, ne ostorozd magad! Nem kell minden percben szorakoztatni a babat, fontos, hogy idonkent elmelyedjen a molyolasban. Igy alakul ki kesobb az onallo jatek. Ebben az idoszakban en mellette ulve horgoltam gyerekjatekot (evek ota azzal alszik), vagy himeztem a szobajaba diszt, mig o mellettem nezelodott, molyolt, konyvet nezegetett, stb. Megegyszer mondom, nagyon is szuper anya vagy!
2022. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!