Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettől miért hívnak rossz anyának?

Ettől miért hívnak rossz anyának?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, első gyerek. Az altatás nálunk úgy néz ki, hogy ha látom, hogy álmos már, vagy aludna, akkor létezem őt a kiságyba és hagyom, hogy magától elaludjon. Ilyenkor pár perc alatt magától el is szokott aludni, néha kér hozzá cumit és azt rágcsálva alszik el szintén néhány perc alatt. Nem ringatom, meg tartom kézben addig, amíg elalszik, mert sokszor volt már, hogy így felkelt, ha letettem őt. Napközben nem a szobájában a kiságyban alszik, hanem általában a mi szobákban vagy a nappaliban babaöbölben attól függően, hogy hol vagyok éppen én is, de ezt leszámítva ugyanúgy szokott elaludni.


A sógornőm viszont kiakadt ezen, azt mondták, szívtelen vagyok, meg rossz anya, mert így a gyerekem nem kapja meg a megfelelő mennyiségű szeretet. Én megmondtam neki, hogy nem értek egyet vele, a baba kiegyensúlyozott és boldog, semmi baja nem származik abból, hogy nem hosszú gyötrelmes altatást szenvedünk mindketten végig, hanem így csináljuk.


Párom a sógornőm előtt mondta azt, hogy ne foglalkozzak azzal amit mond, viszont a sógornőm ezen annyira felháborodott, hogy azért, hogy az igazát bebizonyítsa egy fb anyacsoportban (amiben mindketten benne vagyunk) is kiírta az egészet, ahol meg engem kezdtek el támadni az anyák. A vége az lett, hogy szívtelen és gonosz anyának lettem titulálva, és kitiltottak a csoportból, mert negatív és romboló hatással vagyok a többi anya érzelmi világára és nem követhető példaként nincsen helyem közöttük.


Miért ennyire gonoszak egymással az anyák? Valóban én vagyok az, aki rossz anya attól, hogy olyan megoldást alkalmazok, ami a gyerekemnek és nekem is jó?


2021. okt. 14. 08:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Mindkét gyerekem ugyanígy aludt/alszik el, nincs ebben semmi rossz. Ostobákkal ne foglalkozz, ez általában irigység, semmi más.
2021. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Huhh, micsoda tapló sógornőd van.

Nyugodtan csináld úgy, ahogy nektek jó, semmi rossz nincs benne, rengetegen ugyanígy csinálják.

A sógornőt viszont ezek után én biztos, hogy levegőnek nézném, a kötelező köszönésen és minimális pár mondaton kívül nem kommunikálnék vele.

2021. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Jól csinálod, örülj neki, hogy megtaláltad azt a módszert, ami nektek jó.


És akkor se keseredj majd el, ha valamilyen probléma miatt ( betegség, fogzás, utazás ) már nem fog működni a módszer. Lehet, hogy akkor majd te is változtatni kényszerülsz. De ez természetes, a gyereknevelésben a változás állandó :)

2021. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz a hülyékkel, tökéletesen jól csinálod. Ha a babád így szépen alszik, akkor neked is meg neki is jobb, ha egyböl így altatod.

A babacsoportok meg a legtöbb esetben fanatikusokból áll, nem vesztesz semmit, ha nem vagy benne.

Te látod, mi jó a gyerekednek, nem kell semmit máshogy tenned, meg eleve te döntöd el, mit hogy csinálsz.

A sógornöt meg küldd haza, ha netán újra kezdni. Meg igencsak szemét dolog töle kiírni téged a csoportba, én már emiatt is erösen minimalizálnám a kapcsolatot vele.

2021. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Jó suttyó sógornőd van!

Nem vagy szívtelen anya, sőt, szerencsés vagy, hogy így megy az altatás! Nem ezen múlik, hogy mennyi szeretetet kap a baba és mennyire fog ragaszkodni hozzád, viszont, ameddig ez működik, addig nagyban megkönnyíted a dolgodat.

2021. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

3 gyermekem van. Mindhárom mást igényelt.

Az első fejletlen idegrendszerű többemberes.

A második átlagos. Sokkal könnyebb mint az első.

A harmadik pedig az igazi beetetős nyugodt gyerek. Leteszed és alszik.



Elhiszem, hogy rosszul esik a kitiltás a csoportból. De hidd el, nem kár értük.

Aki nem tud eljutni arra a szintre, hogy megértse mindenkinek másképp jó, minden baba másképp működik, mást igényel..az egy buta primitív nő. Ezek szeretik bizonygatni, hogy a majomszeretet, hogy csüngsz a gyereken az egyetlen járható út..

A sógornőt meg páros lábbal hajítanám ki a következő alkalommal amiért ilyen undorító módon megalázott.

Semmit nem csinálsz rosszul.

2021. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Én is így csinálom a fiammal születése óta. 20 hónapos. Nyugi, én is megkaptam, hogy miért nem ringatom, simogatom, paskolom stb. én meg megmondtam, hogy ha így elalszik minek zavarjak bele abba, amit megszokott?

A mai napig jön puszit ad, megölel, játszunk együtt, csak én vetkőztethetem le fürdéskor stb. Semmi köze az altatásnak a szeretethez.

2021. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy ilyen hamar kiderült, mekkora bunkó az a nő. Így legalább nem fogsz feleslegesen hallgatni az esetleg káros tanácsaira sem...
2021. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Úristen...

Miután az első gyerek másfél évig kapaszkodott a hajamba elalvás közben, és beállt a derekam, és ráadásul amikor kiosontam volna, felébredt a parketta reccsenésére, hát én a seggem földhöz vertem örömömben, amikor a másodikról kiderült pár naposan, hogy utálja, ha ringatom, és egy sötét sarokba rugdosott mózeskosárban alszik el a leggyorsabban.

Szoptattam, napközben ölelgettem, nem hiszem, hogy nem kapott volna elég szeretetet. wtf.... o.O

2021. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen sogornövel vagy megszakítanám a kapcsolatot, vagy semmit nem mesélnék el neki.

Az paskolgatja a baba fenekét 3 órán át, akinek nem alszik el máshogy!

Nálunk pont ugyanígy volt, leraktam aludt, de csak 2 éves koráig, azóta valamelyikönknek be kell vele menni aludni. Régen jobb volt sokkal.

2021. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!