Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nagy baj? Mi lehet a gond?

Ez nagy baj? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
4,5 hós babám 150grammot hízott az elmúlt 2 hétben. Csak anyatejes, igény szerint. Múlt hónapban 430g volt a hízása,azt is keveselte a védőnő. Ehhez mit fog szólni...

2022. szept. 28. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt sosem nézünk heti hízást, mindig havi átlagot nézünk. Másrészt ez egyáltalán nem kevés. Töltsd le a child growth tracker alkalmazást, ha a görbe rendben van, ne foglalkozz vele. A védőnő nem az atyaúristen az 1950-es éveket tükröző tudományával (tisztelet a kivételnek).
2022. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt most azért mértem, hogy lássam hogyan alakul. Ezekhez az angol nyelvű alkalmazásokhoz nem értek. Mi számít akkor kevésnek?
2022. szept. 28. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem kell hozzá nagy angol tudás, a kg meg a cm minden nyelven ugyanaz. Pont ez a lényeg, hogy nem dekákat nézünk, hanem a görbét. Önmagában így nem jelent semmit, mert tendenciát kell nézni. Teljesen rendben van, ha egyik hónapban kevesebbet hízik, a lényeg a folyamatosság.
2022. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végülis megcsináltam :) . Az első 3 hónapig szépen ott van a középső zöld csík mellett. Utána már közelíti az alatta lévő világos zöldet.

A százalékokat nem értem felül. Pl 3/97% 5/95%

2022. szept. 29. 08:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy teljesen normális. Ha hirtelen esne két vonalat az probléma lenne, de ilyen ingadozások lehetnek. A százalék azt jelenti, hogy az alsó 3 vagy és a felső 5%. Tehát ha az alsó vonalon lenne azt jelentené, hogy a vele egykorú babák 97%-nál kisebb. Ekkor sem kell megijedni, a kisfiam kis súllyal született voltunk az alsó vonalon, aztán 10 hónapos korára nagyobb lett mint az átlag. Szóval ti szerintem rendben vagytok, de ha mentek dokihoz mutasd meg neki, ő jobban ért hozzá mint a védőnő. Nem kell folyamatosan híznia 100grammokat.
2022. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2022. szept. 29. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden baba más.Az enyém 1-2KG-ot hízott 6 hónapos koráig.Már mindent eszik (MINDENT) és 9(!)KG.

A kóstoltatás mellett ahogy neked is nekem is teljesen anyatejes volt.


A fiam ugyan ezekkel a paraméterekkel 1.5 éves volt kb amikor 9KG lett,és neki az is teljesen jó volt (ő is beérte magát,most 2 év 8 hós és 16KG).

Ő 4 hónaposan nem volt több 5KG-nál és nála az a kb 500g hízás teljesen jó volt.


Vannak ducibb,falánkabb,nagyobb alkatú babák és vannak a kis soványabb,csinosabb alkatúak.A fiam pl a mai napig nem viszi túlzásba az étkezést,nagyon nehéz is etetni,a kicsinek meg már most mindegy mit adok,heti 1x a májat is úgy várja mint a messiást.:'D

Ameddig egészséges,vidám és nem érzed TE soványnak addig semmi baj nincs,a védőnők közt is van kötöszködosebb akinek semmi nem jó.

2022. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm.

2022. szept. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!