Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseltétek a babátok...

Hogy viseltétek a babátok első betegségét?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos kislányom először beteg. Nappal már nem aludt jól, a mostani éjszaka meg egyszerűen katasztrófa. Szinte állandóan szívni kéne az orrát, 20 percenként felsír, folyamatosan szörcsög.

Én nagyon rosszul viselem, aggódok érte, lesem minden mozdulatát, szívom az orrát még mielőtt belelendülne a sírásba. Egy pillanatra sem tudok elaludni. Annyira sajnálom szegényt.

Csak én vagyok ilyen nyámnyila? Az első orrszívásnál úgy ordított, hogy konkrétan lelkiismeret-furdalásom lett.

Mennyi idő alatt van túl a babátok egy-egy náthán?


2022. szept. 29. 02:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Pont 4,5 hónapos volt, kiütéses, hányt, nem evett, majd nem lehetett felébreszteni. 5 napot töltöttünk kórházban, infúzión volt, ráadásul az első éjszaka baba-mama szobát sem kaptunk, a férjem meg külföldön volt munka miatt. Úgyhogy borzalmas volt.
2022. szept. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindössze 6 hetes volt, amikor náthás lett, ő is szörcsögött rengeteget,kb. minden lélegzetvételét mellette ülve figyeltem, annyira féltem, hogy valami baj lesz. Kb.5 nap alatt meggyógyult, ő sokkal jobban viselte a betegségét, mint én :)

Most már 6 hónapos és azóta sem volt beteg szerencsére, de én azt akkor nagyon rosszul éltem meg, magamat okoltam, hogy nem megfelelően öltöztettem, stb, rettenetesen sajnáltam őt.

Kitartás, biztosam hamar túllesztek rajta!

2022. szept. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is magamat okolom, de akárhogy agyalok egyszerűen nem tudom hol és hogyan szedhette össze. Próbálok előrefelé nézni. Nappal még jó kedve volt, remélem ez most is így lesz. Aludni nem tud mélyen, így gondolom mától nyűgösebb lesz, de remélem hamar túlleszünk rajta.
2022. szept. 29. 07:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónapos volt, mikor végigsöpört rajtunk a covid. Magas láza volt, és szerintem a feje is fájt. Borzalmas volt így látni, megszakadt a szívem, és persze hogy halálra aggódtam magam. Azóta szerencsére nem volt beteg, de nagyon bántott, hogy nem tudtam megvédeni.
2022. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sírtam.🙄Ment a hasa ês véres volt.Akkor volt 6 hónapos.
2022. szept. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Hát ezek a kommentek után lehet szívtelen vagyok...


4 hónaposan volt beteg először. Se nem sírtam, se nem temettem, se nem festettem az ördögöt a falra.

Beteg, bateg. Majd meggyógyul... lesz ennél rosszabb is.

Természetesen szetetem, imádom, félreértés ne essék.

Csak én nem vagyok se paramami, se túldramatizálós.

2022. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok egyébként szerintem... meg nem is gondolom, hogy temetni kéne, de attól még pofán csapott, hogy nem igazán tudok segíteni rajta sajnos és nem jó nézni, ahogy szenved.
2022. szept. 29. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vagyok paramami meg túldramatizálós, de lélekben elég nehezen viseltem hogy vigasztalhatatlanul sír, meg visít az elsőszülött 6 hónapos kisbabám, közel 40 fokos lázzal egy olyan vírustól, amivel kapcsolatban évek óta megy a hiszti, hogy milyen halálosan veszélyes. Direkt kerülöm is a hírolvasást, tv nézést egyébként. Nem hiszem, hogy attól, hogy nem vagyok jégcsap már rögtön paramami lennék. Nyilván igyekeztem higgadt maradni, mert nem arra volt szüksége, hogy még én is ott vinnyogjak neki azon kívül, hogy szenvedünk a betegségtől. A tüdőgyulladástól, mint lehetséges szövődménytől tartottam 🤷‍♀️
2022. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3,5 és 1,5 évesek voltak, mikor először betegek lettek (előtte orrfolyás se nagyon volt), egyszerre, mert a nagyobb 3 nap ovi után összeszedett valamit. Nem izgultam, gyerekorvos elmondta mit csináljak, miket adjak. Azóta eltelt egy év, volt 3-4 köhögős lázas betegség, bárányhimlő, lábtörés. Egyiknél se kaptam a fejemhez vagy aggodalmaskodtam, tettem a dolgom, hogy minél gyorsabban és könnyebben túl legyünk rajta.
2022. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!