Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázáskor szoktatok...

Pelenkázáskor szoktatok ilyeneket mondani, hogy "Jajj, de büdöset kakiltál" vagy "Úh, de büdi a kakid"? Egy ismerősöm szerint nem szabad ilyeneket mondani, mert szégenyérzet alakul ki a gyerekben az ürítés felé.

Figyelt kérdés

2022. szept. 29. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
szégyenérzet*
2022. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként butaság szerintem
2022. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem ért belőle semmit a gyerek.
2022. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Minden gyerek másképp reagál mindenre,nem tudod ugyan azokat rájuk olvasni.Valamelyik gyerek elbújik,ha kakil - az ilyennél nem célszerű,mert eleve szégyenlős.Az ilyen gyerek többnyire nem is kakil wc-n sem,ha te ott vagy bent,kint kell megvárni.

Valamelyik gyereknek a bilit kell félre eső helyre rakni,és ott kell lenned,de nem nézni.

Valamelyik meg tojik az egészre,szagokra,hangokra,rád,hogy hol végzi a dolgát..leteszed a bilit valahol,ott ráül és csinálja a dolgát ha ott vagy ha nem.

Valamelyik csak akkor ha mondokázol neki és szórakoztatod közben.


Nagyon eltérő.Pici babánál meg oly' mindegy,mire érteni kezdi igazán,hogy mit mondtál már jó formán megindul a pelenkáról leszokás és érvényes amit fent írtam.Pici baba inkább az arcodat figyeli,és arra fog reagálni.

Valamelyik utánoz és fintorra vissza fintorog,valamelyik ki fog nevetni.🤷🏼‍♀️


Ismered a gyereked,majd észre fogod venni,hogy neked mit szabad és mit nem.

2022. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi csak nevetve szoktuk néha énekelni, hogy ,,hú de büdi!", ezen ő is nevet, amúgy általában nem kommentálom a kakiját. Ha szól, nagy néha, hogy van, akkor mindig jól megdicsérem, mert inkább titkolni szokta a kakilást, utálja a peluscserét. De abban egyetértek, hogy olyanokat nem szabad mondani, hogy ,,fuj de büdös vagy", és akkor undorodó fejeket vágni, amíg kibontom a pelenkáját, vagy öklendezni, vagy ilyesmi, mert akkor tényleg az maradhat meg a gyerekben, hogy egy szörnyűséget produkált.
2022. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem mindegy, hogyan mondják.

Amelyik anyuka szabályos dührohamot kapna, mert mondjuk nyakig kakis lett a baba, vagy minden peluscserekor kiakad, hogy ezt megint el kell végeznie, ott el tudom képzelni, hogy a gyerekben szorongás alakul ki.

De remélhetőleg ilyen anyukából kevés van, és nem érezteti semmilyen módon a babájával, hogy terhére van az alapvető szükségleteinek kielégítése.

2022. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha viccelődve mondod, szerintem nincs gond. Mondjuk én inkább örülni szoktam a kakinak, és ezt tényleg átvette később. Örül, hogy kakilhat. 🙈😅 Mikor szobatiszta kezdett lenni, vagy újságolva jött, hogy neki kaki lesz, én meg, hogy jaj, de jó, irány a bili.
2022. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Én szoktam mondani a kisfiamnak, aranyosan viccelődve, ő meg jót kacag rajta 😊 én amúgy örülök a kakinak, mert azt jelzi, hogy ok az emésztés.
2022. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Jaj,mekkora teher is tud lenni mikor 1-3 napig nem kakil a baba és mindenki mondogatja,hogy az normális,az még nem baj..

Ameddig pici addig a fejletlen emésztőrendszer,aztán a hozzátáplálas majd simán amiatt,hogy "biztos nem evett elég rostosat".

Ja,csak ezeknek mindig sírás a vége ameddig ki nem jön.


Én mindig megnyugodok ha van kaki.Büdi,valamikor kifolyik a pelusból,de kint van,az a lényeg.😪

Viccelődve szoktam mondani,hogy büdi.De eleve szégyenlős így biztos,hogy nem fintorognék neki vagy valami,csak rontana a helyzeten.Nem szól,ha bekakilt,ezért is nehéz a wc-re szoktatás,nekem kell észre venni.Pedig sose mondtam neki rosszat rá vagy ilyesmi,ő ilyen 🤷🏼‍♀️

2022. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap kín szenvedős hasfájós nehezen kakilós, szélcsövezős semmit sem alvós időszak után szerintem nálam jobban senki nem örül egy kakis pelusnak amit egyedül alkotott a gyerek. Úgy dicsérem, mintha már a diplomáját hozta volna haza :’D
2022. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!