Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba szobájában tényleg nem...

Baba szobájában tényleg nem szabad illóolajos diffúzort használni?

Figyelt kérdés

A védőnő nagyon ajánlotta, azt mondta, a Panarom olajakat lehet.

De itt egy kérdésnél olvastam, hogy nem ajánlott.


2022. szept. 30. 06:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Kisebb töménységben csöpögtess bele, mint magatoknak tennéd.

A Panarom nem mint márka a lényeg (ők azért jó drágák), hamem azon szempontok miatt, amit írnak is a honlapon: 100% tisztaságú illóolaj, gyógyászati célra is használható.

Egyébként nekik vannak kifejezetten babáknak, gyerekeknek kigondolt illatkeverékeik, nyilván nem lenne, ha nem javasolnák. Érdemes körbenézni az oldalukon, tanácsokat is találhatsz ezzel kapcsolatban.

2022. szept. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg nem szabad, a babák mindenféle illóolajra allergiásan reagálhatnak, és akár meg is fulladhatnak töle.

Ez teljesen független az illóolaj tisztaságától vagy a mennyiségétöl, maga az illóolaj az, ami allergiát okozhat.

Ugyan vannak babák, akiknél nem okoz problémát (legalábbis azonnal), de senki sem tudhatja elöre.

2022. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 2 èves lesz a fiam, de èn sem mertem bele csepegtetni (Lidl diffuser, volt hozzá levendula ès teafaolaj) Csak sima Salvus vizet raktak bele, mert sajnoa beteg volt ès szuper, sòs levegőben aludtunk.
2022. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Mi a panarom fénylő csillagot és mesélő holdat gyakran használjuk, szerintem nagyon jó. A mi védőnőnk nem ellenezte. Csak 3-4 cseppet szoktam a diffúzorba tenni, behajtom a szobája ajtaját, megy egy órát, majd amikor viszem altatni már leáll, kinyitom az ajtót pár percre és kész. Kellemes illat marad, de nem tömény, nem bántó. Nekünk bevált. Nagyon drága, de bármilyen, nem 100% tisztaságú olajat biztosan nem párologtatnék még ígysem, illetve akkorsem, ha bent van a gyerek. Hacsak nincs egy tőle távol eső sarok. De úgyis csak nyitott ajtónál. Nálunk nagyon picike a babaszoba, így ott nem.
2022. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Semmiféle "illat" nem kell a babának (meg felnötteknek sem), elég, ha tiszta a helyiség és ki van szellöztetve.

Viszont mindenféle illóolaj erösen hajlamosít asztmára, ami esetleg évekkel késöbb jelenetkezik és visszacsinálni nem lehet.

2022. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem az "illat" miatt párologtatunk, elhiheted. :)

Küldenél erre kérlek egy forrást?

2022. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg egyes illatokat lehet, például citromfű, meg levendula, de azt elég töménynek tartom.

Ha megfázás esetén szeretnél párologtatni, akkor a Salvus vizes párologtatást ajánlom, hidegparologtatóval. Hatásos és nem megterhelő :)

2022. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez olyan téma, mint felnőtteknél is a gyógyszer kontra természetes eszközök, pl. egy gyógynövényes tea.

Valaki inkább azonnal gyógyszerhez nyúl, valaki megpróbálja előbb természetes készítményekkel kúrálni magát. Aki az utóbbiak csoportjába tartozik, annak természetes, hogy a babájának is előbb párologtat mondjuk fogfájásnál egy citromfüvet, levendulát, vagy mesélő holdat este, minthogy belidokainozza az ínyét, meg fádalomcsillapítózza már már menetrendszerűen. Részemről egyikkel sincs baj. Mindenki saját legjobb meggyőződése szerint gyógyítgatja magát és a gyerkőcét, avagy ki milyen mintát látott előtte otthon szülőktől, nagyszülőktől.

Az ég világon semmi baja nem lesz néhány csepp illóolaj elporlasztásától a szobájában próbaképp, hátha nem kell gyógyszerhez nyúlni. Ettől károsabb mondjuk a nagykörút mellett lakni.

Én is azt mondom, hogyha lehet, akkor amíg megy a diffúzor, ne legyen bent a baba és nagyon figyelj arra, hogy csak is 100% tisztaságú olajat használj, ne ilyen-olyan aroma cseppeket. Amiket babáknak kevernek, az szinte biztos, hogy jó minőség, de azért olvasd el. A Panarom egy sokak által ismert, megbízható olajakat forgalmazó márka, valószínű ezért javasolta a védőnőd, de több márkának is vannak jó olajai. :)

2022. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Én olyan cégnél dolgozom (illetve most épp GYED-en vagyok), ahol vegyszerek engedélyeztetési dokumentációját készítjük, többek között illóolajokét is. Mert igen, azok is a vegyi anyagok kategóriájába esnek. Szinte minden illóolaj irritatív és sok közülük szenzibilizáló besorolású. Nyilván a besorolás a 100% töménységre vonatkozik. Én személy szerint nem használok semmilyen illóolajat, mióta van egy kis rálátásom a témára, és az a véleményem, hogy akik mindenféle MLM keretében árulják őket, soha nem láttak semmilyen dokumentációt, toxikológiai vizsgálati eredményt ezekkel a szerekkel, csak szajkózzák, hogy milyen jók, mindenféle egyéb tudás nélkül.
2022. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kockaztatnek. Ahogy az elottem szolo is irja, ezek ugyanugy vegyszerek ( vegyesz vagyok ), mint akarmelyik mas. Vegyszerre pedig senkinek nincs szuksege, plane, hogy egy kisbaba, gyerek szivja be. Lerakodik a tudejeben, aztan ki tudja mit okoz kesobb. Mi ertelme kockaztatni...
2022. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!