Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Más...

Miért csinálja ezt? Más babája is eszik így éjjelente?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kisfiam már többször az csinálta éjjelente, hogy csak egy ici-picit evett. Eddig normálisan szopott, most viszont a következő van, mint pl. múlt éjszaka:


1-kor kelt, szopik max. 2-3-4 percet, bealszik, nem is tudom, felkelteni, ha berakom az ágyba, kicsit nyűglődik, de mivel álmos, vissza is alszik pikk-pakk. Ez csak azért van, mert nem szereti, ha mozgatva van, mikor már alszik, álmos. (Szerintem)


2:35-kor kelt, ugyanaz történt, nyűglődés nincs mindig, csak néha, leteszem, alszik.


5:15-kor kelt, ugyanaz történt


7:15-kor már evett többet, olyan 5 percig, de az is kevés volt. Kissé bántották a szelek, így szerintem azért is szopott hosszabban, mert amiatt nem tudott bealudni.


Ez a 10-10 perces szopás sosem működött nálunk, mivel nagy a tejleadó reflexem (fejtem is emiatt, mára már jobban kezeli a kicsi), így a második cicitar annyira nem volt kellendő... de azért ez a max. 4 perces nagyon kevés szerintem, konkrétan csak ivás, nem nevezném étkezésnek. Lehet aludna is, mert már aludt 5-6 órát egyhuzamban (de akkor egész nap szinte kúkorékolt, nem tudtam lerakni, talán növ. ugrása volt, vagy szimplán rossz napja), de utána éjjel úgy aludt, mint a tej.


Szerintetek miért eszik így? Másnak is csinálja ezt a babája? Tanács? Köszönöm szépen előre is!


U.i.: Ha számít, mintha meg lenne egy picit fázva, hallani pár napja a hangján, tegnap már az orràn is hallatszott. Nagyon nehéz belőni a megfelelő öltözetet számára, mára már ami nekem kellemes meleg, az neki sok, úgy érzem. Mérem a lázát, illetve a nyakán eleve érzem, ha melege van. Tegnap egy body (talp nélküli)+rugi+egy pár zokni volt rajta, mégis melege volt. Mi is hosszú nadrágban és pulcsiban vagyunk, ugyanezt adom rá is, nem többet. Agyon takarni sem szoktam.


2022. okt. 4. 10:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Oh bocsi, 3 Hónapos, lemaradt, fontos részlet.
2022. okt. 4. 10:53
 2/6 A kérdező kommentje:
Jövő héten tölti, pontosabban.
2022. okt. 4. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem szabad agyonoltoztetni, irod, hogy melege volt. Pont ezzel segited a betegseget, semmi immunrendszere nem lesz miattad.

Olyan, hogy 'megfazni' olyan nincs, virustol, bakteriumtol vagyunk nathasak, az egadta vilagon semmi koze a homerseklethez.

2022. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Persze, ezzel én is tisztában vagyok.


De szerintem már senki sem jár pólóban, ezért nem adok egy kisbabára sem 16-18°-ban csak pólót, vagy bodyt. Nekem vastagabb takaróm van, mint neki. A hálóban nálunk nincs fűtés, ugye nem igen egészséges. 18° van max, de inkább kevesebb. Tegnap egy bodyban raktam le aludni, éjszaka adtam rá egy rugit. Akkor az ablakot nyitottam meg résnyire. Mi nem Magyarországon élünk,itt 16-18 között kell lenni a hálószoba hőmérsékletnek egy baba számára (alváshoz).

2022. okt. 4. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sima portól is lehet náthás tünete,a babák erre érzékenyebbek. Tengervizes orrspray és orszívó-porszívó. Amúgy van ilyen baba, enyém amióta megszületett folyik az orra és éjszaka többször eszik.
2022. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanezt csinálja, fogalmam sincs miért, csak közben picit nyűglődik is, de nem a hasa fáj. :( Az enyém cumisüvegből eszik, úgyhogy látom is, hogy nem eszik sokat. Fogalmam sincs, miért csinálja ezt, most írtam ki én is kérdést, várom, hogy valaki megváltsa a világot nekem. :D Addig meg próbálkozom és túlélek. Az enyém 3 hónap 1 hetes.
2022. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!