Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez szeparációs szorongás?...

Ez szeparációs szorongás? Vagy miért csinálja ezt éjjelente a babám?

Figyelt kérdés
10 hós kislányom első naptól kezdve külön szobában egyedöl alszik el. 2 hónapomba telt ez megtanítani, de sikerült. Eddig ha felkelt vagy felsírt éjjel, ha bementem, megsimiztem, adtam egy puszit és jöttem ki, ő kis idő múlva aludt. Most viszont 2-3 hete ha éjjel felsír (mert általában beszorul valahova az ágyban) és bemegyek, megnyugszik, de ahogy jövök ki üvölt. Sokszor hagyom és akkor 1-2 perc után abbahagyja szerencsére, de van hogy simizni kell fél órát vagy ki kell venni ringatnia. Hozzáteszem sose ringattuk, mindig úgy tettem ágyba, hogy fent volt. Mi lehet ez most?
2015. márc. 25. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen, ez valószínűleg szeparációs szorongás. ringasd, simogasd, ez nem az amiről le lehet, vagy le kell szoktatni, sőt, ha ebben az időszakban nem elég válaszkész az anya, a gyerek bizalmával, lelki egészségével játszik. nem tart sokáig, inkább élvezd, hogy ragaszkodik, úgyis hamar elmúlik. minél inkább megadod amit szeretne, annál hamarabb vége lesz az éjjeli -ilyen jellegű- ébredéseknek.
2015. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

NEM szeparációs szorongás, hanem próbálgatja az akaratát. Ne vedd ki, és ne is ringasd, hanem hagyd sírni.

Ha ringatod, akkor ez majd állandó szokása lesz.

2015. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet persze, de ez látszik a nappali viselkedésből is idegenhelyzetben. Sokáig ne hagyd sírni, 1-2 perc belefér, de vissza kell menni picit tovább simizni. Majd elhagyja, mint más szokását is:)
2015. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"NEM szeparációs szorongás, hanem próbálgatja az akaratát"


Ez akkor lenne igaz, ha a dackorszakban lenne, tehát másfél éves kortól. Egy 10 hónapos nem manipulál még szándékosan, nem tart ott az idegrendszeri érés.

Mindemellett dackorszakban sem úgy kell megoldani a konfliktusokat, hogy hagyom a gyerket ordítani.

Az ilyen felnőttnek szoktam mondani, ha legközelebb baja lesz mondjuk egy hivatali ügyintézésnél, akkor tessék hangosan károgni és remélem totál süket fülekre talál. Vagy ha gondja van, akkor a férje nem vesz önről tudomást. Gondja mindenkinek lehet, csak a felnőtt már a beszéddel kommunikálja mindazt le, amit egy kisgyermek sírással tud.

2015. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
én is ettől félek, amit a második írt. nappal minden ok és éjjel az apja is elég neki, tehát nem rám van kattanva. de eddig nem csinált ilyet, azért nem értem.
2015. márc. 25. 10:48
 6/17 A kérdező kommentje:
manipulálni nyilván nem tud, de rászokni dolgokra nagyon is tudnak sajnos. ismerősöm gyereke pl. csak hintába alszik el. hát nyilván azért mert az anyja rászoktatta, mostmeg nem tud mit kezdeni vele
2015. márc. 25. 10:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van a szep. szoros válaszolónak.

Nem tudom, h mennyit van napközben az apjával, de az is simán lehet, h anyahiánya van.

Mozgásfejlődés miatt is ébredhet éjjel és csinálhatja ezt, az is befolyásolhatja, ha mondjuk lejjebb engedtétek a kiságyat.

2015. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor leírom még egyszer. 10 hónapos még NINCS tudatos manipuláció! Bármi baja lehet. OK nélkül nem sír egy baba. Egy dolog, hogy a felnőtt nem mindig jön rá. Kivenni nem kell az ágyból lehetőleg, csak ott benn picit simizni. Ha ki is veszed, mert nem lesz csöndben, ne ringasd, csak öleld meg csöndben, majd tedd vissz kis idő után. Le fog róla szokni.
2015. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

nem manipulációból teszi, hanem mert megszokja a ringatást, vagy épp anya jelenlétét az elalvásnál stb...ha nekem a lányom egy időben sűrűben kel, mondjuk fogzás miatt, és ott vagyok mellette míg elalszik, akkor ha vége a fogzásnak, akkor sem hajlandó egyedül elaludni.

ilyenkor mindig hagyom egy fél órát reklamálni (bejárogatok, simogatom, cumit adok stb.), és akkor másnap éjjeltől már átalussza megint az éjszakát.

szándékosan írtam úgy hogy reklamálni, mert hallani is ilyenkor, hogy az égvilágon semmi bajuk csak épp anyát akarják az elalváshoz. ez nem sírás inkább jajgatás, és igen is, ilyenkor jót tehet, ha hagyjuk a babát egyedül megnyugodni.

2015. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne ítéld el a másik szülőt, mert minden baba más. Lehet extrém hasfájós és csak a hintában nyugszik meg. Persze rá tud szokni dolgokra, de nem az a módja a leszoktatásnak, hogy ordítani hagyom.
2015. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!