Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs senki aki segithetne...

Nincs senki aki segithetne mit hogy kell csinalni, mikre kell nagyon oda figyelni hogy ne legyen semmi baja a babanak?

Figyelt kérdés

Babat szeretnenk a parommal, viszont senkitol nem tudok majd tanacsot kerni, senki nem fogja nekem megmutatni pl, hogy hogyan kell a par napos babamat furdetni..olyan torekeny lesz.

Felek hogy esetleg ugy fogjuk majd meg hogy kart teszunk benne, vagy oltoztetesnel rosszul forgatom es lesz valami a kis testevel..honnan fogok rajonni mit hogyan kell? Lehetseges hogy rosszul fogjuk es baja lesz? Olvasgatok de annyi minden van, barcsak nekunk is lenne valaki aki mindent megmutatna a gyakorlatban.

Lattam mar ujszulottet, es akkor is feltem pedig nem is az enyem volt.

Nagyon aggodom, nem szeretnek hibazni. Azt sem tudom hogyan kell megfogni egy ujszulott babat..

De nagyon vagyunk ra es idoben felszeretnenk keszulni mindenre, remelem nem lesz hatrany az hogy nem lesz segitsegunk


2022. okt. 7. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Van okom felni, még segitseggel is nehez ,nemhogy segitseg nelkul
Amint szulok leszunk bele fogunk jonni, nincs mitol felni
40 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat aki alvasnal nem forgatta a babajat, mindig csak haton fekudt es kicsit hatul latszodott a kis fejecskejen a babanak. De ahogy nott ugy ez elmult neki, ilyen dolgokra gondolok hogy adnatok e tanacsokat a mindennapokra amire vigyazni kell majd?
2022. okt. 7. 22:03
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Egy csomó dolgot ösztönösen fogsz megtanulni, vagyis tanulni se kell mert ösztönösen jön, illetve józan paraszti ésszel ki lehet logikázni dolgokat.

A túlzott elővigyáztosság se baj, fölösleges köröket fogsz futni, de nem baj, majd megjön a bátorság. Ilyen pl az, amikor fel akarod venni az újszülöttet.


Én képes voltam percekig szenvedni mire kézbe tudtam fogni a gyereket, mert féltem, hogy nehogy kibicsakoljon a feje meg ilyenek. Nem is baj ha nem túl magabiztos még első gyereknél az ember.


Öltöztetésnél majd azon fogsz szenvedni, hogy amikor a pólóba teszed a karját, ki ne törd, meg hasonlók.

Valójában annyira azért nem sérülékeny a gyerek mint a szülő hiszi. Óvatosság nem árt.


A szülés után azért ezt-azt meg fognak mutatni a kórházban míg bent leszel. A csecsemősök erre (is) vannak. Plusz ha egy szobában leszel más anyukákkal, sok esetben tőlük is tudsz tanácsot kérni, sokuk nem az első gyerekét szüli meg.


Párom pl fordítva akarta ráadni a gyerekre a pelenkát. A másik két anyuka állította irányba.


A védőnő is tud tanácsot adni, tőle is lehet kérdezni. Akár még a szülés előtt is, és utána is.


ezen kívül szerintem van sokféle tanfolyam is amire ha elmész, segít felkészülni. Bár szerintem fölösleges.


Plusz videókat is kereshetsz youtube-n, minden problémára a pelenkázástól kezdve a büfiztetésig.

2022. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Messze nem olyan törékeny egy újszülött, mint hiszed. Mindenki belejön, te is bele fogsz.
2022. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Amikor ettol felek, arra gondolok hogy sokan 14 evesen szulnek semmi felelem nincs bennuk es semmi bajuk nem lesz a gyerekuknek.

En meg huszonevesen felek attol hogy hogyan fogom megfogni..panikbetegseg vajon ra tesz egy lapattal vagy semmi koze ehhez?

2022. okt. 7. 22:14
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

A fektetés pont olyan dolog amire nem tudsz felkészülni.

Van amelyik gyerek háton, van amelyik hason fekszik jól.

Van akinek a bele gázosabb, annak sokszor jobb a hason altatás.

Van aki sokat bukik, annak lehet hason nem olyan jó aludni, mert felbukja a kaját és ha abban fekszik, belefulladhat. Van akinél meg pont attól lehet félni,hogy háton fekve nem tud kifolyni az étel a szájából és azért lesz gond. (ez valójában egy örök vita a szülőknél, melyik a veszélytelenebb megoldás). Egyébként ilyenkor az oldalon fektetés lehet egy jó próbálkozás. Ha elviseli a gyerek :)


Egyébként a fej könnyebben deformálódik természetes szülésnél. A 2. gyerekünk aki császáros lett, annak totál szabályos a feje, hisz nem kellett végigkínlódnia a szülőcsatornán.


Egyébként a fejre lehet kapni kis kerek párnácskát, "laposfejűség ellen".

Látod egy apró témában ezerféle dolgot lehet mondani. Nem tudsz rá felkészülni tökéletesen.

Az első gyerekre nem is lehet szerintem.

2022. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

ki fog alakulni, hidd el.

most nem tudod elképzelni milyen lehet, hisz soha nem volt gyereked. hogy fogsz megfogni valamit amiről kb azt se tudod milyen érinteni, milyen tulajdonságai vannak, stb.

Nyilván ettől bepánikol az ember.

Az ismeretlentől szokás félni.


Lehet neked tényleg érdemes valami tanfolyásra elmenned.

2022. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Pont ezert irtam hogy egyetlen szobol oldalakat lehetne olvasni minden temaban..erre nem lehet felkszulni igazan
2022. okt. 7. 22:21
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
ezt is írom. Nem lehet felkészülni, max az ismeretlen dolgokat enyhíteni kicsit úgy, hogy előre megismered. Pl pelenkázni, fürdetni, etetni, felvenni minden gyereket ugyanúgy szokás.
2022. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tanfolyamra soha nem mennek, nevetsegesnek tartom hogy egy olyan dologert fizessek hogy jo anya legyek.
2022. okt. 7. 22:28
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A jó anya is lehet béna vagy simán felkészületlen, tanácstalan, stb.

Keress akkor ingyen tanfolyamokat, vagy simán videókat.

2022. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!