Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék magamon?...

Hogyan segíthetnék magamon? Pánikbeteg vagyok, és senki sem támogat.

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt pánikbeteg lettem. Akkor elmentem orvoshoz, aki először gyógyszereket írt fel. Ezeket szedtem egy ideig, de csak rosszabb lett a helyzet. Másik orvoshoz mentem, aki gyógynövényes nyugtatót ajánlott és azt mondta, hogy valami a környezetemben lehet a kiváltó ok, azt szüntessem meg. Mivel nem sokkal előtte költöztem egy olyan helyre, amit nagyon nehezen bírtam elviselni, és legtöbbször ott voltam rosszul, ezért úgy döntöttem, elköltözöm. Pár hónap után teljesen rendbe is jöttem, a gyógyszert se kellett szednem.

Kb. fél éve megint olyan helyen vagyok kénytelen lakni, ami felőröl idegileg. Pár hónapja kezdődtek megint a pánikos tünetek, meg a gyomrommal is baj van, a szívem is szokott szúrni, enni se nagyon bírok mostanában és a mensim összevissza jön meg. Voltam orvosnál, ekg, vérkép teljesen jó. Szervi bajom elvileg nincs, azt mondták, stressz okozza. Tudom, hogy jobban lennék, ha elköltöznék, de sajnos most nincs hová mennem innen. Gyógyszert szedni nem akarok, mert a múltkor se segített, csak még jobban kikészített. Közeli barátaim nincsenek, nincs kihez fordulnom. Egyetlen jó barátnőm van, de ő nem áll mellettem, engem hibáztat, amiért nem megyek orvoshoz. Szerinte gyógyszerrel kéne tömnöm magam, nem érti, hogy egyszerűen azért nem jövök rendbe, mert nem tudok megszabadulni attól az ingertől, ami a rosszulléteket kiváltja. Hiába próbálom megszokni ezt a helyet, képtelen vagyok rá. Nem tudom, mit tehetnék. Természetesen próbálok másik szállást találni, de épp olyan helyzetben vagyok anyagilag, hogy nagyon kicsi az esély rá, és ha kapok is albérletet, nem biztos, hogy meg tudnám fizetni.


2016. ápr. 15. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem sokat tudok a betegségetekről, de megpróbálok segíteni.

[link]

Ez a hölgy ugyan azzal a gonddal küszködik, mint te. Ő a sport segítségével küzdötte le a gondjait. Mindenkinek próbál példát mutatni.

Szerintem megkeresheted üzenetben vagy ha csak alaposabban olvashatod a posztjait, lehet hogy az is segít.


[link]

2016. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sportolni nem nagyon van pénzem, illetve lehet, hogy lenne, de szeretnék minél többet gyűjteni, hogy elköltözhessek, mivel tudom, hogy hosszú távon az a megoldás. Jógáztam elég sokáig, szerintem az is sokat segített korábban, hogy ne újuljon ki a betegségem, amikor stresszesebb időszakaim voltak. Itt viszont, ahol most lakom, nincs rá lehetőség. A szobám nagyon kicsi. Van egy park a közelben, talán ott megpróbálom majd, ha jobb idő lesz, de én nem Magyarországon élek, itt nyáron is hideg van, és félek, hogy felfázom.
2016. ápr. 15. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A sportoláshoz nem kell pénz.

Egyébknt nem gyógyszerekre lenne szükséged, hanem pszichoterápiára, beszélgetésre. Úgyhogy szakemberhez kell fordulnod, de inkább pszichológushoz, aki nem fog gyógyszerekkel lerazni.

2016. ápr. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Biztos lehet pénz nélkül is sportolni, de nekem az ilyen, hogy utcán futok, meg mit tudom én, unalmas, fölöslegesnek érzem. Engem sportok közül az úszás köt le, a teniszezés, a kerékpározás és a jóga. Mindegyikhez kell pénz, kivéve a jógához, arról fentebb írtam. Biciklit venni nincs pénzem (használtat se), uszodabérletre meg teniszbérletre sincs. A jógát ki fogom próbálni szabadban, mint írtam, ahhoz van is felszerelésem.

Pszichológus sincs ingyen, illetve ami lenne, ahhoz nem jutok be, nincs időpont. Meg már azt is próbáltam régen, és csak stresszesebb lettem attól, hogy egy idegennek meg kellene nyílnom. Én ilyen mélyebb dolgokról nem szeretek idegenekkel beszélgetni, hiába szakember az illető, attól még nem ismer engem. Plusz szorongást meg emiatt nem akarok az életembe, elég az is, ami most van.

2016. ápr. 16. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Pedig nekem elhiheted, egyedül idegenekkel lehet ilyen mély dolgokról őszintén beszélni. Egy pszichológus pedig azt is tudja, merre kell terelni a beszélgetésd, hogy meg tudd találni a probléma gyökerét.

Egyébként pont úgy beszélsz, mint bátyám. Ő is teljesen rákattant a pénzgyűjtésre -neki is célja van vele -, már alig költ valamire. Nem jár el szórakozni, nem vesz soha semmit magának, mert minden pénzbe kerül. Neki is elég komoly pszichés gondjai vannak, de nem hajlandó elmenni pszichológushoz, mert az drága.

Mindketten egy dolgot felejtetek ki a számításból: amíg ilyan súlyos, megoldatlan gondjaitok vannak, saját magatok útjában álltok. Hiába lesz több pénzed, saját lakásod, mire ez megtörténik, teljesen fel fog őrölni a pánikbetegséged.

Úgyhogy érdemes meggondolni, hogy inkább költesz egy pazichológusra, és es bár később lesz saját lakásod, te mentálisan rendben leszel (és boldogabb is) VAGY nem költesz semmire, előbb meg lesz a lakás, de mire ez bekövetkezik, az életkedved is elmegy, boldogtalan leszel és nem is fogod tudni értékelni. A probléma pedig ugynúgy fennáll majd. Minél tovább vársz, ebb lesz kimászni belőle.

Egyébként a futásról annyit, hogy a legkönnyebben elérhető sport. Próbáld ki, hogy a parkban naponta csak 20 percet kocogsz, a kedvenc zenédre. Lehet,hogy tetszeni fog. Futás közben endorfin szabadul fel, oldódik a stressz és utána sokkal jobban fogod érezni magad.

Ha nem tetszik, akkor addig kutass, amíg nem találsz valami testhezállót. Megértem, hogy nem akarsz havonta egy csomó pénzt rááldozni, de vannak azért pénzkímélő megoldások is.

2016. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!