Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak 3 napja...

3 hónapos babámnak 3 napja nincs széklete mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kamilla teát nem issza meg sem üresen se cukorral próbáltam neki egy kis narancslevet adni de az se segített. Nem sír hogy fájna a pocakja és pukizik is de ma már ahányszor evett mindig kibukta .Meddig várjak a hőmérőzéssel? (anyatejes)
2008. dec. 23. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél,ez természetes.Mostanában nagyon sokan írjátok ezt,de mindig megírom,hogy minden babának eljön az az időszak amikor nem lesz mindennap széklete.Nálatok ez most van.Gondolom a belei mocorognak,a szelek mennek tőle.Ha nem sírós,nem is bántja őt.Ilyenkor kicsit lassul az anyagcseréjük,de hamarosan be fog ez állni nála,és bár nem lesz mindennap széklete,rendszereződni fog!Boldog Karácsonyt!
2008. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld a levolac szirupot...hatásos!! ha a harmadik nap végre nincs széklet, adhatod neki a levolacot. Jobb lenne a kamilla tea, de írtad h nem issza meg:(

Esetleg egy kis őszilét is próbálhatsz.( Én nem vagyok híve a hőmérőzésnek, uh én soha nem is csináltam)

2008. dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A ritka székletürítést székrekedésnek tekintik, ezért különféle hashajtó módszereket alkalmaznak. Cukros kamillateát itatnak a babával, lázmérőt dugnak a popsijába, glicerinkúpot dugdosnak bele, mézzel etetik, beöntést adnak neki, és így tovább. Egyik szörnyűbb, mint a másik. Ne folyamodjunk ilyesmihez! A székletürítés természetes folyamat, amelybe nem szabad lépten-nyomon saját elképzeléseink alapján beleavatkozni, mert ezzel helytelen szokásokat alakíthatunk ki. Mindaddig, amíg nem mutatkoznak a babán kóros folyamat tünetei, ne figyeljük állandóan és görcsösen, mikor termeli tele a nadrágját. Csak szoptatott babánál nincs abban semmi rendkívüli, ha csak nyolc-tíz naponta kakil. Az anyatej rendkívül kevés salakanyagot tartalmaz, ezért nem csoda, ha csak ritkán gyűlik össze egy adagra való széklet." -Ezt a Szoptatásért Egyesület honlapjáról másoltam ki neked
2008. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tegnap végül megkérdeztem a védő nénit és ő is a Laevolac szirupot mondta és meg is lett az eredmény!! Kellemes ünnepeket!
2008. dec. 24. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!