Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozhat a baba napirendje...

Megváltozhat a baba napirendje az oltást követően?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos koráig éjjelente 10-től kb 5-6-7-ig aludt, napközben még 2 órát, sose volt nagy alvó. Viszont mióta megkapta a 3 hónapos oltást 11-éjfél előtt nem tudjuk elaltatni és már 4kor kel, majd még kb 2 órára visszaalszik, és napközben 2-3 órát alszik. Mindezt az oltás okozza? Nem áll vissza a régi rendjére? Így többször is kell etetnem, ami nem valami jó, mert tápos és sokat hízik, kisebb adagokat viszont nem fogad el. Mit tehetnék hogy visszaálljon?
2008. dec. 23. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy az oltástól van. Lehet, hogy egyszerűen megváltozik a napirendje. Mi 4 hónaposak vagyunk és ugyanebben a cipőben járok. Egy hete nem azt csinálja napközben (alvási szokásokra gondolok), amit eddig.

Most kezdem kapisgálni, hogy legyen tovább. Eddig egy órát játszott, egy órát aludt. Szerintem most alakul ki hogy kétszer alszik majd napközben.

Ha éhes, akkor mindenképp adj neki enni. Azt ő érzi. Mi is tápszeresek vagyunk (nagyon kicsi tejem van még). Ha napközben nagyon aktív, akkor ő is éhesebb.

Van, hogy 4-5 óránként eszik, de van, hogy 3 órára megéhezik. Én teljesen hozzá igazodok. Ha nem lakik jól, akkor nálunk is sírás a kaja vége, ezért hagyom, hogy egyen amennyit szeretne.

Ha többet fog mozogni, akkor a teste is változni fog.

Mi a héten megkezdtük az almát, hogy majd egyre kevesebb tápit kapjon.

Mindenesetre figyeld és esetleg pár hétig vezess babanaplót (mikor alszik, mennyit és mikor eszik), hátha így jobban meg tudod fejteni az új ritmusát.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és kellemes karácsonyt nektek!
2008. dec. 24. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!