Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend? Hogyan? 3 hónapos a...

Napirend? Hogyan? 3 hónapos a babam!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapos kislány anyukája vagyok, első baba!

Leírnám először hogy néz ki egy napunk. Hajnalban eszik egyet úgy 4-5 körül, utána egyből vissza alszik, aztán 7 körül kel akkor reggeli köszönés, pelusozas,feloltozes következik majd keszitem a kajajat (100%os tapszeres). Hozza teszem 3-3,5 óránként eszik, kivéve ha előbb igényli, mert igen van olyan, hogy 2 óra múlva éhes. Szóval akkor kb fel8-8korul eszunk és utána kb 1 órát van fent és alszunk vissza. Az kb 30-40perc, de inkább 30. És így megy a napunk. És itt a bökkenő. Egesznap alig alussza meg a gyerek a 3 órát, sokszor alszik keveset és estere teljesen készen vagyunk így 7kor kezdjük meg az esti rutint így legkesobb 8 kor alszik a gyermek. Nem tud aludni egybe 1,5-2 órát és nem tudom ez oké e?! Mert akárkitől kérdezem ott a baba van hogy 3 órát is alszik egyben. És ki tudtak alakítani egy jó kis napi rutint , nyilván rugalmasan. Nálunk is van, de nem tudom hogy ez így oké e? Hogy van hogy 2 etetes között 2x is alszik egy keveset. Mit gondoltok? Érthetően írtam? Ha nem nyugodtan írjátok. Segítőkész, szeretetteljes kommenteket várok, mert hiába anonim és lehet itt osanyaskodni meg arcoskodni én sem teszem, soha egyik kommentemmel sem. 🙏


Lehet rosszul csinálom, tokre benne van, első babam. Kiváncsi vagyok másnál hogy van.


Kaptam olyan tippet, hogy reggeli után ne altassam, hanem a tízórai után aludjon. Tehát 3 órát tartsam fent. És akkor utána hátha alszik 1-1,5 órát. Akkor utána ebéd pici játék és jöhet a következő nagyobb alvas, majd este fele is egy és akkor el tolni az esti rutint. Mert így valószínű bírná mondjuk 8ig és akkor állnánk neki mindennek. Szerintetek?


2022. okt. 9. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

A 30 perces alvás után nem lehet visszaaltatni? Mondjuk nálunk 3 hósan semmi napirend nem volt, csak hogy éjjel azonnal visszaaludt evés után.


Talán a legcélszerűbb pár napig, max 1-2 hétig kipróbálni a tippet, így meglátod, beválik-e.

2022. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen picike babánál nem lehet napirendet kialakítani. Nem jó ötlet húzni az alvást, vagy kifárasztani, mert nem fog jól aludni. 4 hónapos kora körül stabilan fog a 3 alvás beállni, utána pedig a kettő, azokkal már kiszámíthatóbb lesz a nap, de 4 hónapos kor alatt még nagyon sokat alszanak és szerintem nem jó ebbe “belenyúlni”. Nincs vele semmi baj, normális csecsemő. Tudom, hogy nehéz, az ember keresi a kapaszkodót, de engedd el a teendőket, mert most az a lényeg, hogy ezt az időszakot túléljétek. Nekem nem is aludt az ágyában ilyenkor, csak szopipárnán, vagy kendőben. Azt hittem begolyózok, de most teljesen egészséges, jó alvó 1 éves. Szóval kitartás, elröppen ez az idő hamarabb mint gondolnád.
2022. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Nekem csak egy kerdesem van: miert nem a vedonotol kerdezed ezeket? Azert mereszelek ilyet irni, mert az en anyam pont vedono, es tudom, mit tudnak a szakmajukban. Plane, ha tapasztaltabb vedonorol van szo. Az anyukak egymas kozott olyan hulyesegeket tudnak mondani, hogy az valami agyrem.
2022. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb hetente változott a napirend, 11 hónaposan állt be amikor az 1 alvásra állt át.

Addig csak a reggeli kelés, az étkezések és az esti fürdés volt fix.

2022. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért nem a vedonotol kérdezem, mert abszolút nem tartom jónak, hiába van X éve a pályán. Abszolút nincs képben, egyszer A-t mondd aztán B-t. Nem bízom benne, sajnos. Előbb probalnek olyat kb, amit itt egy idegen ír le.

Tapasztalt anyukák tanácsait nagyon szívesen fogadom es minden egyes kommenten elgondolkodom es át gondolom ezt az egészet. Igyekszem a babam igényeit nézni , es nem rá erőltetni semmit, de nagyon sokszor olan keservesen tud sírni, hogy arra is gondoltam, hogy azért mert nem tudja kipihenni magát a kicsi alvasokkal.



Nem tudom olyankor vissza altatni. Teljesen felébred.


És igen, ettől felek én is, hogy ha bele nyúlok ebbe es szenvedtetem 3 órát azzal, hogy fent legyen úgy hogy Ő aludna rosszabbat teszek… csak annyira tanácstalan vagyok, nyilván azt szeretném, hogy minden rendben legyen vele és jól csinaljam, csak sokszor elbizonytalanodom 😊

2022. okt. 10. 00:16
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3. A hét poénja. A védőnők és a nagy tudásuk. Nem mondom, hogy nincs köztük aki aranyat ér, de a legtöbb olyan elavult hülyeségeket károg, hogy agyrém. Sajnos nagyon nem segítik az anyákat.
2022. okt. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 3 hónapos, és elég hektikusak a napjaink.

De őszintén megmondva, még nem gondolkodtam napi rutinon, mert szerintem még nagyon kicsi hozzá.

Össze-vissza alszunk és eszünk, amikor neki jó.

Szerintem ez később majd kialakul jobban, még picike ehhez.

2022. okt. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elején a babák kb 45 perces etapokat alszanak, más a belső cirkadián ritmusuk. Van amelyik baba több etapban is alszik, van aki a kb 45 perc letelte után inkább felkel. Ez egyéni. Az én fiam totál össze-vissza aludt, amíg kicsi volt, hol 30 percet, hol 2.5 órát. Kiszámíthatatlan volt és emiatt semmit nem lehetett tervezni mellette, mert nem tudtam, hogy mennyi ideig fog még aludni.

Ez később sokkal fixebb lesz, addig amennyire lehet, maradjatok a napi dolgoknál, a baba igényeihez igazodva. Ha 19kor álmos, akkor kezd akkor az esti rutint mindig, nincs azzal baj.

2022. okt. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vannak olyan napok amikor egesznap szinte alig alussza meg a 2 órát, mert amúgy nagyon front érzékeny és akkor szinte alig tudom letenni aludni szegenyemet. Egy normál napon meg nwm is tudom mennyit aludhat, de ma fel írom a napunkat. Tehát ha esetleg nem alussza meg azt amit neki 3 hósan kell, akkor nincs baj? Mert neten is azt olvastam, hogy 4-5 óra a nappali átlagos alvas idő. Tudom, nem egyformák a babák és nem mind igényli. Csak meg mondom őszintén nekem egy olyan ember is mondta, hogy az övé is ig aludt régen akinek SNI-s autista a gyermeke. És megijedtem, hogy ha az enyém is így alszik és sokszor sirdogal akkor O neki is hasonló problémái lesznek. Vagy ez hülyeség? 🙈
2022. okt. 10. 07:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne hasonlítsd össze mások babájával. :)

Lehet, hogy neki ennyi az alvás igénye. Lehet, hogy ő majd akkor fog nagyobbat aludni, ha mondjuk már csak 2x alszik egy nap. De az is lehet, hogy nála az se akkor lesz, amikor kéne. Ha úgy látod, hogy kiegyensúlyozott, akkor nincs baj. Gondolom nem egész nap nyűgös és sírós. Vannak napok, amikor az én fiam is nyafog sokat, amikor semmi nem jó. De nem ez az átlagos.

3 órát semmiképp ne tartsd ébren, az nagyon sok neki. A fiam most lesz 5 hónapos, ő már néha fent van 3 órát.

Kicsit húzhatod az ébren töltött idejét, de csak egészséges keretek között. Ha látod, hogy fáradt, picit tereld el a figyelmét valamivel. De ne órákig nyúzd. Ha nagyon fáradt, akkor meg simán hagyd aludni. Tudja ő szerintem.

2022. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!