Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsak ki napirendet...

Hogy alakítsak ki napirendet 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Az éjszakát végigalussza, legkésőbb este 10-től alszik, de reggel változó, hogy mikor kel, de fél 7 és 9 között. 2-2,5 óránként eszik napközben. Este 7 körül megyünk a melegben sétálni és este 8 és 10 között fürdik.

Arra gondoltam, 3-4 napig felírom az ébredés-evés alvás időpontokat, megnézem mennyire egyeznek a köztük eltelt idő és minden reggel felkeltem azonos időpontban, hogxne csússzon el a nap. Így jó lenne?

Vagy máshogy kellene? Hogyan?


2016. jún. 26. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. A nagy melegben most úgyis később sétáltok, mint ősszel fogtok, ezért csúszik el a lefekvés is, ráadásul ebben az életkorban mire beáll egy rendszer, rögtön új szokásokat alakít ki a baba, növekszik vagy épp csökken az étvágya, az alvásigényét is számtalan dolog befolyásolhatja. Annak pedig, hogy nyomós indok nélkül felkeltsed reggel, mielőtt kialudná magát, végképp semmi értelme.
2016. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos babájával ritkán van még fix napirend. Először az esti fürdés és lefekvés ideje legyen fix, a nappali evés-alvásban akkor lesz majd rendszer, ha a baba mindennap 2-szer (vagy 3-szor) alszik nappal.
2016. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges felírnod, ilyen kicsiknél még nagyon gyorsan változnak a dolgok, beindul a fogzás, mozgásfejlődés és borul minden.Nálunk a biztos pont az este. Háromnegyed 8- kor fürdés, masszás, cici és fél 9-től alvás, ez két hónapos korától így van. Átalussza az éjszakát, de változó, hogy mikor kel fel. Általában 4-6 között cicizik egyet és alszik még egy kicsit, van hogy 7-ig, van hogy fél 9-ig, nem tudom kiszámítani. Napközben 2-3 óránként eszik, és most egy hétig 3x40 percet aludt, már azt hittem így lesz, erre ma másfél órát szunyált délután. Ne aggódj, majd alakul ez, alkalmazkodj az ő igényeihez csak egy kicsit próbálj alakítani rajta.
2016. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fel ne keltsd mar szegényt egy sz*ros napirend miatt... Egy ilyen picinek nincs napirendje, maximum napi ritmusa van. Mindenki ezzel a napirend maniaval van elfoglalva. Nem attól lesz kiegyensúlyozott a babad, hogy mindig azonos időben (akár rugalmatlanul is) felébreszted, megtömöd aztán ha akar aludni ha nem lerakod...hanem attól, hogy figyeled az igényeit, a szükségleteit es legjobb tudásod szerint ezeket kielégíted. Hidd el, ki fogja alakítani a napirendet saját magának de ne is számíts ra hogy ilyen pici korban. Majd kb. 1 évesen lesz napirendje vagy leghamarabb 8-9 honaposan. Es akkor is annyi minden változik majd, 1-1 betegség, fogzas stb. Plusz az alvás igényük is kb. minden 3. hónapban változik. A lényeg, hogy legyen egy ritmus a napban, mi utan mi jön, plusz arra figyelhetsz hogy a fürdés-altatás nagyjából fix intervallumban legyen. Mondjuk 8-9 kozott es ne egyik nap 7kor utana meg 11kor. De még ezt is simán borítja akár egy ora átállítás is...ne haragudj hogy felfortyantam, de marhára utalom hogy minden anyukát ezzel a hülye napirenddel stresszelnek mar az elejétől, holott totál rossz kifejezés, hiszen csak az kell hogy ketten egyutt alakítsatok ki egy ritmust, ami mindenkinek megfelel.
2016. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sose ébresztem fel a babámat. Írni mikor kel meg alszik éppen nem rossz ötlet, látszik mennyit bír ébren lenni, mikor mennyit alszik. De egy 3 hónaposnál a napirend az lenne, hogy ébred aztán eszik aztán "jatszik" majd alszik stb.. Szóval a sorrend.

Az enyém 9 hónapos. Nem ébred ugyanabban az időben bár mostanság általában igen. De tudom mennyi ébrenlét után álmosodik el és evéshez képest hogy jönnek az alvások (általában), 3 alvással meg az volt amit írtam, 2-vel már nem.

3 hónaposan egyébként semmilyen napirendünk nem volt, nappal hol 5x30 percet aludt, hol csak 4x de ebből egy 2 órás volt, fent sem bírt lenni másfél óránál többet szóval nemhogy fix időpontok, semmilyen sorrend sem volt. Csak a fürdés és a fektetés volt fix.

Szóval kialakult magától egy napirend. Ami fel szokott borulni néha ma pl fél 5-kor kitalálta, hogy ő éhes. Aztán vissza tudtam még rakni aludni. De így az alvás-evés egymáshoz képest úgy felborult, hogy nem igaz.. de inkább az igényeit nézem. Egy nap nem a világ vége szerintem, meg mit lehet csinálni egy ilyen esettel?

2016. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy hogyan gondoltad amugy? Mindig felkelted azonos időpontokban? Es ha utana nyugos lesz mert faradt? Vagy sokkal előbb elalszik mert nem bir majd annyit ébren lenni. Ezt nem lehet am ennyire irányítani. Meg te se vagy mindig ugyanannyira faradt, éhes stb. Minden nap mas, nem?
2016. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3 honapos, mi kezdettol hozza igazodunk. Neki van igenye sajat napirendre egyebkent, es ahhoz igazitottuk az eletunket. Ot sajnos fel kell kelteni enni, mert siman nem enne 4 orankent se, a doki mondta, azt mar nem szabad hagyni, kiszaradhat. Igy 7,11,15,19 es 21, amikor eszik. Ezt mostanaban kezdi igenyelni, korabba ebreszteni kellett. Alszik 22-tol 6-ig.


Szerintem a tietekkel nincs baj, az napirendnek szamit, ha bizonyos idokozonkent ker enni es bizonyos idoben setaltok. Ennel tobb nem kell.

2016. jún. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A napi rendet ne szigorúan orara nezd, nalam mind 2 gyereknel a tevékenység volt mérvadó, felkelés utan tiszta pelus, szopi csörgő mondókák -szopi-alvas-este baba torna -masszázs -fürdés szopi alvas.

Az orat nem neztem csak nagyjabol.


A kicsi 2 honapos most alakítjuk, de ugye a meleg miatt borul az ora mindenkepp de meg a pihenés is hiszen a nagy melegbe ok sem ugy alszanak

2016. jún. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

az első lányom eléggé "napirendes" baba volt, mármint a vidaágis, sorrendes szokásokat vígan követte, 4-5 hónaposan már simán volt "napirendje", tudtam mikor alszik, mennyit, stb.

A második sza..ik a napirendre :))) Vele csak az esti fekvés a fix, illetve nagyjából a kajaidőpontok, persze az sem órára pontosan, de nála még a sorrendezés sem működik. Azóta hogy letojom, én is sokkal nyugodtabb vagyok, a baba mosolygós, kiegyensúlyozott, nyugodt.

Szóval nem kell a napirend, majd kialakul nála, a lényeg, hogy figyeld a babád, és rájössz az igényeire. Ez a legfontosabb, hogy mindig az igényeinek megfelelően reagálj, ez adja a biztonságot, amire szüksége van.

2016. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jo, hogy feltetted a kerdest, es hogy foglalkozol azzal, hogy mi a jo a babadnak!

Zoldfulu friss szulo voltam, amikor meg nem ertettem, hogy napirend az is, ha csak a furdes idopontja kb fix, es minden mas rugalmas, es a babamat napirendhez akartam 3 hetesen szoktatni. Hatalmas siras, nyugosseg, es kakisztrajk lett a vege. A tobbit leirtak elottem. Most 5 honapos, es a napirendje valtozo dolog. Ami kb fix, az az esti altatas es a reggeli ebredes idopontja. En sem kelek mindig azonos idoben minden nap, es nem is fekszem mindig ugyanakkor. Nalunk most indult be 1 honapja a mozgasfejlodes, ez is valtoztat a dolgokon. Aludni is az utobbi hetekben kezdett el jobban. A napirendjet pedig maganak alakitja. Ugyanigy nem jott be az idore etetes sem, 6 hetes koraig sirt, nyugtalan volt, mire rajottem, hogy nalunk nem mukodik a 2-3 orankenti eves, azota fel-1,5 orankent eszik piciket, nincs hasfajas, bukas, es bufiztetni is csak nagyon ritkan kell. Csak azt akarom ebbol kihozni, hogy a babad igenyeit nezd elsosorban, hadd tanulja meg, hogy bizhat az anyukajaban, es hogy a vilag egy jo hely:)

2016. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!