Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Februárban született babák és...

Februárban született babák és anyukáik, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Hogyan telik egy napotok? Mit eszik/iszik már a babátok? Egy nagy mennyiszer? Mekkora már a súlya/hossza? Mikor és mennyivel született? Miket tud már? Fogacskák? Alvás? Írjatok le mindent, ami csak az eszetekbe jut!
2010. szept. 27. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:

Az én kislányom reggel 8 körül kel fel, reggelire kb. 180 ml tápszer eszik meg. Tízóraira (kb.11:00)gyümölcspépet eszik kekszel és túróval. Ebédre (kb.14:00) zöldségpüré hússal. Uzsonnára (kb.17:00) tejpépet (milupa vagy bebevita). Vacsorára (kb. 20:00)tápszert. Egy nap 5x eszik. Inni csak vizet iszik.

Fürdés általában este 7-kor van.

Zöldség: sütőtök (bolti), krumpli, cukkini, patiszon, répa, petrezselyem, spenót (bolti), zöldborsó

Gyümölcs: meggy, alma, őszibarack, banán, sárgadinnye, körte(bolti)

Hús: csirkemell, máj, hal(még csak kóstolta)

Nappal 2x 1 óránál többet nem alszik. Éjjel nem kel fel, már rég óta!

8kg és 72 cm most, a születési pedig 3600gramm és 50 cm.

2 fogacskája van alul, de szerencsére nem viselte meg és nem is folyik a nyála!

Ül, kúszik és hátrafelé tolat, hengergőzve közlekedik és mindent a szájába vesz! Beszédes kislány, bababa és a mamama a legtöbbször használatos "szavak" nála! Nagyon jó kedélyű, vigyorgós kislány.

2010. szept. 27. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én Kisfiam, Bence február 12-án született 50 cm-el, és 3450 gr-mal. Most 70 cm, és 7600 gr. Rendkívül mozgékony babuci, már 15 hetesen forgott, 2 hónapja kúszik (már próbálkozik a mászással is) és két hete felállt. Szóval mostmár 6 szemünk rajta.. Félévesen jött ki az első foga, majd rá nem sokra a második is (alul). Épp most vagyunk túl az első betegségen (3 napos láz).

Már mindent eszik (amit ilyen korban lehet), 5 hónapig tudtam szoptatni. Egy napunk általában úgy néz ki, hogy viszonylag későn kel (fél9 körül, akkor tápi, majd peluscsere, 1 jó óra játék, hancúr, összebújás:), aztán anya is eszik, rendbe szedi magát, közben Manó elalszik, így tudok netezni:) Délben kel, ekkor gabonapépet eszik friss gyümivel, aztán vhogy ráveszem, hogy egy kicsit magában is el legyen a járókában úgy, hogy lásson (közben teleaggatom a játékaival:), és végzem a dolgom (mosás, takarítás), és fél3 körül nekiállok Neki főzni, ami 3 körül kész, így ilyenkor eszik főzit. Majd lemegyünk sétálni (néha vásárlással egybekötve), aztán hazajőve szintén játék, amibe nem sokra rá már apa is csatlakozik. Majd fél7 körül eszik vmilyen pépet, aztán kis emésztés (néha kis alvás) után fürcsi (fél8-8 körül), és 9 -kor az utolsó tápi, és már alszik is.:) 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát, de napközben bepótolja rendesen.:) Inni a szilárd ételekhez kap, hígitott gyümilevet, vagy nagyon gyenge teát.

Írd le te is azért, hogy nálatok hogy van!:)

2010. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na mire leírtam, látom a kommentet!:)
2010. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam van. Február 23-i baba.

4290 grammal és 55 centivel született.

Most pont 9 kg és 75 cm.

Még szopik. Ebédre már főzeléket kap(kedvence a kecskemétinek a paradicsomos hal burgonyával), uzsira pedig gyümölcsöt, vagy tejpépet. A többi cici. Éjszaka is. Csak annyira ébred meg, hogy szopizzon.

Fogacskája nincs :)

Hasra fordul és vissza. Négykézlábra áll és hintázik. Ül és fel is ül.

Mondj hogy baba, te-te és APA :)

Mindig mosolyog, igazi boldog bébi :)

A tesójáért nagyon odavan.Imádják egymást :)

Szereti a hangját. Imád fürödni.Imádja a labdát.

Nagyon szeret hintázni.

A porszívótól fél. Van homloklázérőnk és imádja ha odaérintem a homlokához :D mert csipog és világít :D

Nagyon szereti az elmo songot.

Mindig táncol és mosolyog amikor meghallja :)

ezt : http://www.youtube.com/watch?v=vSYadh2xmcI



Na ennyi egyenlőre :)

2010. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom február 28-án született 3340g és 49cm-rel. Most 70 cm, és 8kg. Rendkívül mozgékony baba. Ő még szopik! Sajnos az éjszakákat még nem alussza végig. 4hónaosan kezdtük a hozzátáplálást. Zöldség: sütőtök (én készítem) krumpli, cukkini, répa, petrezselyem

Gyümölcs: meggy, alma, őszibarack, banán, körte

Hús: csirkemell, máj. Napközben 3Xfél órát alszik. Fogacskánk még nincsen, de már feszül az ínye és nagyon nyáladzik, és mindent a szájába vesz! Reggel hajnali 5-kor kel utána szopik, majd játék 7-kor indulunk a nagyobbikkal az iskolába! Ha hazaértünk gyümölcs vagy egy kis főzelék +szopi majd alvás Max 40perc! Felkel utána játszik én, takarítók főzők! Ebédre főzeléket vagy tejpépet gyümölccsel +szopik! Majd alszik! Délután sétálunk egy kicsit majd 4-re irány az iskola a nagyobbikért majd hazaértünk egy kis gyümölcs +szopi! Majd ismét alszik 40percet! Este7-körül fürdés majd főzelék vagy tejpép vacsorára +szopik! Kicsit játszik apával 8kor alszik! Éjjel 12-kor és hajnali 2-kor szopik! Forgolódva közlekedik, ül! Már 3x fel ált a kiságyba kapaszkodva! Sokat mosolyog, és egész nap beszélget, sikongat (persze baba nyelven)

2010. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam február 11-én született 2350g 50 cm-vel. Mára már 8800g és 74 cm....bőven behozta a lemaradást! :-)

Mi 7- kor kelünk, megeszik kb. 200-240g tápszert! Játék utána alvás. 10-10.20-körül tízórai 190-200g gyümölcs (esetleg keksszel vagy túróval vagy joghurttal) meg néha még megeszik plusz egy pohár joghurtot. Ezután lemegyünk sétálni ebédre hazajövünk és megeszik két dl főzeléket hússal és utána még nassol egy kis joghurtot vagy gyümölcsöt. Ezután lemegyünk megint az udvarra és kb. 4-kor uzsizik krémtúrót, tejpépet vagy túrót este 6-kor meg megeszik még kb. 150 g főzeléket (ezt mostanában kezdte, hogy nem elég neki az esti tászer). 7-fél 8-kor fürcsi imádja, szabály szerűen úszik...:-) utána még megeszik 150-180g tápit és elalszik és nem kel fel csak reggel 7 körül! :-)

2010. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Február elején született, császárral. Mi is kint vagyunk naponta legalább 1 órát a levegőn, ha nem is tudnunk elmenni sétálni, alvásidőben kirakom a levegőre! Nemrégen hagytuk abba a szopizást, nem kell már neki és nem is volt sok tejem már!

Miben alszik a kisbabátok? Ő hálózsákban mióta rosszabb idő van, alatta "pizsirugi" és egy body.

Most, hogy ilyen idő van, mit adtok rá kintre? 1 hosszú ujjú body, 1 kardigán, 1 polár kapucnis pulcsi, 1 lábas rugdalózó, 1 polár nadrág, 1 sapka és betakarom.

Köszönöm, hogy írtatok!

2010. szept. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!