Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Februárban született babák...

Februárban született babák mit csináltok, mit esztek? Milyen ételeket esztek, amik nem a szokványosak?

Figyelt kérdés
Fiam már nagyon szereti a kanalas ételeket, nem is válogatós. Alig találok ötletet mit készítsek. Viszont nagyon lusta. Kúszik, forgolódik, emelgeti magát (ha leülök mellé belém kapaszkodva feltérdel, úgy hogy a háta függőleges), de nem mászik és nem is igazán gagyog. Nagyon ritkán sikongat.
2010. okt. 26. 15:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja az lemaradt, hogy már kutyagolunk egy ideje, de azt sem minden nap.
2010. okt. 26. 15:32
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Az én kislányom sem csinál sokkal többet. még nem ül fel egyedül, és nem áll fel, mászni sem nagyon akar, de kúszni azt szeret, és a szája az be nem áll, egész nap gagyog.

Minden evő, igaz én bébi ételt adok neki, és már leginkább csak darabosat, ami nem szokványos és eszik az a danonino, nagyon szereti, meg a túró rudit is. van egy szem foga, és talán már jön a második. Kompozni nagyon szeret.

2010. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam januar 28-an szuletett, de meg o is csak kuszik, maszik, nem ul magatol, csak ha ultetem, ugyanugy kapaszkodik felfele, ahogy a tied.

A kajaval en is gondban vagyok. Raadasul az utobbi 2-3 napban nem nagyon fogadja el, amit foztem neki. :-( Igy meg nehezebb kigondolni mit egyen. Nem szokvanyos nem jut nagyon az eszembe. Nalunk az jott be eddig a legjobban, mikor a repat, krumplit, brokkolit kis olajjal benyomtam a sutobe sulni. Ha kesz volt, tettem ra fott tojas sargajat. De ma meg az sem kellett. :-( Lehet, hogy a foga miatt?

O is csak babanyelven gagyog, de csak ha olyan kedve van.

2010. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lányom 03.03-i. Egyedül felül, térdel, mászik, és feláll, állásból leül, és ugrálva-rugózva táncol, ha zenét hall. Le is dolgozza amit eszik! Mindössze 7kg és 70cm! A különleges dolog amit eszik, az az avokádó. Nagyon szereti. Főleg banánnal, de más gyümölccsel is szívesen fogyasztja. Tízóraira szoktam adni neki.
2010. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kislányom se nem mászik,se nem kúszik és nem is tud egyedül felülni.Most,hogy olvasgatom mit írtatok előttem,már meg nyugodtam,hogy nem vagyunk mi sem lemaradva.Kompozni nagyon szeret.Rájött,hogy mennyi minden el tud érni a komp segítségével.Enni szinte mindent eszik.Hál istennek,meg eszi a főztöm.Foga még nincs,de már meg rágja a darabos ételeket is.Jah,és még alvás közben sem áll be a szája.(pletykás vén asszony lesz belőle) :D
2010. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom mászik, ha fogom a kezét, akkor szépen sétál, mindenhol feláll, ahol csak tud,már próbálkozott egyszer kapaszkodás nélkül felállni, de nem jött még össze. 7hónapos volt amikor elkezdett mászni, és még az nap felállt a kiságyban egyedül.

Mindenevő, vagyis csak a borsót és a brokkolit nem eszi meg. Egyenlőre nem eszik semmi olyat, ami nem szokványos. Inkább úgy mondom, hogy nem eszik tejeset, és liszteset. Sajnos én tej, és lisztérzékeny voltam.

Beszélni is nagyon szeret, be nem áll a szája. Már mondja hogy tátá, néha sikerül a papa, baba szó is. De az még nem tudatosan.

2010. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 02.21.-én született, egy hónapja szinte egyszerre kezdett el mindent, mászik, ül szépen egyedül, felül, feláll, le is tud ülni állásból, kapaszkodva lépeget a kiságyban, állandóan gagyorászik, próbálja utánozni a szavakat. Két fogacskája nőtt ki eddig, de már imád rágcsálni, a kölesgolyó nagy kedvence. Mindenevő, kivéve az üveges bébiételeket, az édesburgonya, a sütőtök és a cukkini a nagy kedvenc, illetve a banán, és a banán almával, piskótával. Legszívesebben a mi tányérunkból falatozna...

Én a kismamablog.hu-ról töltöttem le egy babaszakácskönyvet, abból veszek ötleteket a főzéshez.

2010. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A lányom febr. 16-án született.

Mászik, de nem igazán érdekli, csak odamászik azért, amit meg szeretne kaparintani. Felül már kb 1 hónapja. Térdelő állásba felhzóckodik (folyamatosan), de teljesen felállni még csak egyszer állt fel. Ő is nagyon sajtkukac, 7 kg körül van, és 70 cm.

Gagyarászik sokat.

Van 4 foga már.

Szereti nagyon a húsos ételeket. Ma kapott egy gerezd naracsot, nagyon szívesen csócsikálta :)

Napi kétszer csak szopik, 3-szor kanalast eszik. Inni nagyon keveset iszik.

2010. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha nem mászik, akkor mi az a "kutyagolás"?
2010. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

utolsó 2-t én írtam. azt kifelejtettem, hogy integetünk már egy ideje, ma meg tapsikolt egy picit.

puszit is ad a maga módján :)

2010. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!