Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért utálja ennyire az autót ?

Miért utálja ennyire az autót ?

Figyelt kérdés
Ahogy kocsiba ülünk rá 5 percre már torka szakadtából üvölt, sehogy sem tudom őt megnyugtatni, Hiába viszek neki játékot, cumit vagy hiába énekelek neki, egyszerűen ki sem nyitja ilyenkor a szemét, csak sír az egyetlen megoldás az, ha félre állok és a kezembe veszem. Aztán amint beteszem a hordozóba rögtön rá kezd megint. 😢 Most is dolgom lett volna és muszáj voltam elvinni, mert senki sincs aki vigyázna rá, de olyan szinten üvöltött, hogy inkább megfordultam és hazajöttem és persze megint nem tudtam elintézni a teendőmet. A város kb 30 percnyi autóútra van és nem bírtam volna ki, ha végig üvölti és szinte mindig ez van. Elindulok vele, hogy most biztos jó lesz, aztán fordulhatok vissza. Egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a baja? 5 hónapos egyébként. Adjatok tippeket légyszíves, hogy hogyan szerettessem meg vele az autóban utazást.
2022. okt. 10. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is ilyen volt. Kb így 5 hónaposan kezdte.

Nalunk addig tartott, míg abhordozót le nem cseréltük ülésre és előre fele nézett.

2022. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Idő. Én 1,5 éves korától tudok vele egyedül autózni.

Sokan fogják mondani az előrenéző autós ülést. Én nem kötöttem kompromisszumot. 2 éves kor alatt veszélyes egy baleset esetén. És miért ültetjük autósülésbe a gyereket (azon kívül hogy kötelező)? Hogy nagyobb esélye legyen, hogy súlyos sérülés nélkül megússzon egy esetleges balesetet. No ezt előrenéző ülésben minimalizáljuk 2 éves kor alatti gyereknél. Nekem ez nem fért bele. Másnak belefér azért, hogy könnyebb legyen autózni a babával.

Egyébként van hátranéző olyan gyerekülés, melyből kilát - nekünk ilyen lett: BeSafe Izi Turn

2022. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. 9-10 hónaposan vettünk autósülést azóta meg sem nyikkan. Kitartás, nekünk is volt pár szörnyű utunk, tudom hogy milyen idegtépő.
2022. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy nem bírja a háttal utazást.


Sok ilyen van..


Majd ha rendes ülést kap általában jobb lesz.

2022. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanez volt. De én elintéztem, amit el kellett. Kb 5-6 hónaposan vettem gyerekülést (360 forgathatót). Igaz, még háttal ül benne, de azóta nem ordít a kocsiban. Csak akkor, ha tényleg van valami baja, de alap esetben elnézeget. A másik autónkban meg még a hordozó van, ha ritkán beleteszem, akkor megy megint az ordítás.
2022. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem a háttal utazást nem bírják, hanem unatkoznak.

Az enyém amint kilátott a menetirány szerinti háttal tett nagyobb gyerekülésből illetve volt annyira nagy már, hogy felfogjon és észrevegyen dolgokat, akkor szűnt meg.

2022. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is, mint a 3-as. 9 hónaposan kapott gyerekülést, ami isofixes, sokkal magasabban ül, kilát, nézelődik, meg se nyikkan. Hosszab útra persze szórakoztatnom kell, akkor viszünk könyvet, játékot, de egy 10 percet bőven elvan. Háttal ül még (másfél éves), úgyhogy nem ez volt a baja. A hordozóban úgy 2 hónapos koráig aludt, onnantól üvöltött. Gondolom zavarta, hogy nem lát ki, és kényelmetlen is lehetett.
2022. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk is BeSafe Izi Turn ülés van, nagyon drága, de megéri, imádjuk. A testvére, a BeSafe Izi Twist az ADAC teszten jól vizsgázott, csak az nem forgatható, nem mertük megvenni.
2022. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az segít kicsit, ha közvetlenül evés után megyünk és ha kilát. Ha a hordozó alatt van az isofix talp, akkor olyan magas, hogy legalább a magasabb dolgokat látja, vagy a tükröt kémleli, amiben látom. Amint más autóba tesszük esetleg a talp nélkük, már ordít is. Lassan majd hosszabb utakra már bevezetjük a gyerekülést. 67 cm-től használható a miénk, a 4 hónapos lánykám 66, úgyhogy még azért nem merem...

Azt is szereti, ha éneklek neki. Néha végtelenített verzióban éneklem a kedvenc dalát, amire mindig megnyugszik, csak hogy ne kezdjen el sírni.

Valahol azt is olvastam, hogy pl. az is lehet baj, ha az újszülött szűkítő már kicsi neki, így kiveszik, de nincs rendesen alápárnázva a feneke/dereka, így kényelmetlen neki. Hát... próbálkozni kell. Kitartás és vigyed, hátha szokja. A kislányom ha sír is, amint kiszállunk az autóból, rögtön megnyugszik. Idegtépő, de ha valamit el kell intézni, akkor el kell...

2022. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

nekünk a fürdetéskor mindig üvölt ilyen nincsen mondta a növérem 6 hónapos korba mint ha elvágták volna nézett meg mosolygott figyel nézelödött


Azt prolbáltad azt hogy beteszed és elalszik és ugy utazol

Vagy talán az erektromos autó a jó neki mert a dizeltől megilyed?

Pl. Lehet hogy nem tudja hogy hol van?

2022. okt. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!