Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 23 fokos lakásban mibe...

Egy 23 fokos lakásban mibe öltöztessem 3 hónapos kisfiam? Most csak hosszú ujjú body, egy plüssös nadrág és zokni van rajta, de félek ez kevés.

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 23 fok van, két hónapos a kislegény.

Hosszúujjú body és hosszúlábú rugi van rajta. Vagy ha a body fölé nem rugit adok hanem nacit (pl farmert) akkor még kap egy vékony pulcsikát is.

A tarkóját nézegesd - ha hideg akkor fázik, ha izzad akkor melege van. A keze ilyen kicsi korban még nem mérvadó.

2010. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bőven elég ennyi :)) Azt, hogy esetleg fázik-e a tarkóját megfogva tudod megnézni. Ha ott hűvös, akkor fázik. A végtagjai akkor is hűvösek lehetnek, ha közben izzad, mert a vérkeringése még fejletlen. Egyébként, ha elalszik,tegyél rá egy vékony takarót, alváskor kicsit jobban szeretjük a meleget :) Az én gyerekeim 21 fokos lakásban se voltak jobban felöltöztetve, soha egyik sem volt beteges...
2010. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Egy 23 fokos lakásban ez inkább sok - te mit hordasz ilyen meleg lakásban? Mert én legfeljebb egy pólót meg vékony vászonnadrágot tudnék elviselni. Ha 23 fokban agyonöltözteted a gyereket, akkor ne csodálkozz, hogy állandón beteg lesz, igy nem tud az immunrendszere rendesen müködni. Gyereknek (sem) szabad 20 foknál melegebbet tartani a lakásban, ha nem akarod, hogy állandóan baja legyen.


négy gyerekes anya

2010. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 fok van , hosszú ujjú body, harisnya, és egy rugi van rajtunk, mondjuk mi nagyon fagyosak vagyunk, ő akkor alszik jól ha melegbe van....ezek mi vagyunk.
2010. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kisbabára mindig eggyel több réteget kell adni mint amit megunkra veszünk - ez nekünk bevált. Nem mindenkinek ugyanolyan a hőtűrése.... én rövidujjúban vagyok ls hosszú gatyóban itthon, tehát babámra több cuccost adok.

Egyébként első voltam.

2010. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11.55-nek: 20 fokban van hogy még én is fázom, nemhogy a fiam :)

Ne ijedj meg kedves kérdező, nem mindenki ugyanolyan! A baba immunrendszere akkor is kifejlődik ha melegebb lakásban vagytok :)

2010. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! egyébként én is egy vékony hosszú ujjúban vagyok a 23 fokban, mert fázós vagyok, úgyhogy a babámat se öltöztetném rövid ujjúba, hogy lengébben legyen, mint én, szerintem ettől még nem lesz beteges később.
2010. szept. 27. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 21-22 fok van, és szintén hosszú ujjú body, melegítő gatyó és zokni van rajta. Ha szellőztetek, vagy éppen fagyos "kedvében" van, ráadok még egy rövid ujjú pólót is. De 23 fokban ez elég, nyugi!

Egyébként a négy gyerekes anyukának üzenném, hogy 20 fokban még én is fázok, nemhogy a gyerek... Ez van, ezek vagyunk mi, ti meg azok vagytok.

Ja, és 11 hónaposan volt az első náthája (egyszóval szerinted burokban tartom a gyerekemet, de látod, mégsem beteges). Az a megfázás is csak azért volt, mert egy hétvégét egy szállodában voltunk, ahol 19 fok volt a szobában, és láss csodát, megfázott...

2010. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen eltérő a babák hőháztartása. Nem az a lényeg, hogy ki hogy öltötztetni ennyi, meg ennyi fokban a babát. Egy 3 hónapos babát másként kell öltöztetni, mint mondjuk az én 8 hós babámat, aki utálja a meleget és most szinte ugyanannyi ruha van rajta 23-24 fokban, mint rajtam, de pl. rajtam póló,tréningnaci, zokni, rajta hosszú ujjú body, harisnya (mert már lépeget és az nem csúszik le a lábáról, mint a zokni). Amikor 3 hós volt, azért egy kicsit melegebben öltöztettem, de mindig ellenőriztem a tarkóját és vetkőztettem, ha kellett.

Ez talán segít: [link]

2010. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg mindenki más. Anyukám nem szereti a meleget, otthon mindig max. 20 fok volt télen és állandóan szellőztetett - én egész gyerekkoromban mindig fáztam, volt, hogy az ágyból se volt kedvem felkelni. Az immunrendszerem mégsem lett bivalyerős, rendszeresen elkaptam náthát, influenzát. Amióta eljöttem otthonról, 23-24 fokban élek fűtési időszakban, és nagyon ritkán vagyok beteg. A babám 2 hónapos, 23 fokban egy hosszú ujjú body, egy hosszú ujjú pamut rugdalózó, alatta zokni van rajta. Ha alszik, egy könnyű pléddel takarom be. Nem szokott izzadni ennyitől ;)
2010. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!