Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák, felsorolnátok,...

Kedves anyukák, felsorolnátok, hogy egy babának milyen ruhadarabokra van szüksége pontosan? téli, nyári, minden érdekel tetőtől talpig!

Figyelt kérdés

illetve kiegészítőket is írhattok, pl. szoptatós párna


KÖSZÖNÖM



2022. okt. 11. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Azokat írom, amiket én vettem anno :

Rövid ujjú bodyk

Hosszú ujjú bodyk

Rugdalózó (vékony, vastag - évszaktól függően)

Nadrágok (lehetőleg talpas, az enyém mindig lerúgja a zoknit)

Kabátka babakocsiba (ez inkább ősszel, tavasszal)

Bundazsák (csak beleteszed télen még rossz időben, és lehet is indulni)

Szoptatós párna

Babafészek

Mellszívó (nem biztos, hogy kelleni fog, de elektromos lehetőleg)

Baba olló

Orrsziporszi

Autós hordozó

Baba kád állvánnyal (ez is kinek hogy)

Mérleg

Mikrós sterilizáló

Hálózsák nyári/téli

Rengeteg textil pelenka

Az enyém tápszeres volt, így cumisüvegek

Cumik

Pihenőszék

Kis pokrócok

Babakocsi

Babakocsira szúnyogháló



Hirtelen ezek jutottak eszembe

2022. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem totál felesleges, az a talp nélküli nadrágok, meg pl az olyan body amit a fejébe kell húzni, sokkal jobb az átlapolós (H&m-ből rendeltem őket)

Meg ilyen vastag kezes lábasok is jól jöhetnek télen, amik ilyen bundás, overál szerűek

2022. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Én 1 éves korig csak body+rugi kombinációt adtam rá. Mellé volt sapi, bundazsák, plédek,textilpelusok (bukás miatt).

Csak 11 hónaposan állt fel,nem kellett zokni,nadrág, póló.

2022. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Akik lepontoznak, azok mire fel? A kérdező majd eldönti, neki hasznos volt -e a válasz, a ti véleményeteket a kutya se kérdezte :)
2022. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem minden nagyon hasznos, köszönöm szépen! 💝

És természetesen ZÖLD ment mindenkinek! 💚😊🤗

2022. okt. 11. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor születik?
2022. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hordozokendo!!! Az elso hetekben azt hittem leszakad a karom, azonnal rohantam vmi eszkozert, es sikerult egy jo sz*r, egeszsegtelen csatost venni kapkodasomban (infantino flip advanced). Szerencsere idoben kapcsoltam, h vmi nem oke, es valtottam. Ha felsz a kendokotestol, akkor karikas kendo, vagy formazott eszkozok kozul a bondolino, a lilitai, es a close caboo hasznalhato ujszulottnek is a tanacsadok szerint.


Kb 1 eves koraig en is csak bodyt es rugdalozot adtam ra. A nadrag lecsuszott kuszas-maszas kozben.


Halozsakot mi nem hasznaltunk, mivel egyutt aludtunk, igy melegitettuk egymast, vagy a sajat takarommal takartam be ot is.


A babafeszek hasznos lett volna az elsonel is, masodik gyereknel mar beszereztem.


Kisagybol a legegyszerubb konstrukcio valt be a legjobban nalunk. Millioszor varialtuk, sokaig babaobolkent funkcionalt az oldalracsot leveve, es a magassagtartot atfurva.


Pelenkazot is nagyon sokaig hasznaltuk, 1-1,5 eves korig, mivel sokaig csak ott maradt nyugton, ott szokta meg a pelenkazas folyamatat.


Cumi neha jol jott.


Elektromos mellszivo nelkul sztem szetdurrant volna a mellem az elso honapokban 😅. A korhazban a szoptatasi tanacsado segitsege nelkul viszont lehet h tapszeres lett volna a babam.


Az autos hordozobol en isofixeset valasztottam, mert kiidegelt a biztonsagi ovvel valo szerencsetlenkedes. Ehhez olyan babakocsit valasztottam, amire ra tudtam tenni a hordozot, igy ha elaludt a kocsiban, csak siman atemeltem a babakocsiba es aludt tovabb. (Maxi cosi cabriofix + maxi cosi mura)


Adamo hinta: sokan dicserik, nalunk nem aratott sikert, gyulolte.


Jatszoszonyeg, a gyogytornaszok szerint rengeteget kell a foldon lennie a babanak, es minel kevesebbet pl. pihenoszekben.


Plusz egy tipp: deveny torna allapotfelmeres 1-2 honapos korban. Jo sok sirast megsporoltam volna, ha a gyerekorvos es a vedono a felesleges gyogyszer-cseppek helyett deveny tornat javasol a kolikara es a szekrekedesre. Mindkettot izomfeszesseg okozta a hasaban.

2022. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!