Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőn bejelenteni terhessége...

Esküvőn bejelenteni terhességet? Megtennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Idén lettem menyasszony. Eredetileg a diplomázásom után, 2024 nyáron lett volna az esküvőnk. Viszont az élet közbeszólt, és mivel kisbabát várok, úgy döntöttünk, hogy előbbre hozzuk. December 17-e lesz a "nagy nap".

Jelenleg 13 hetes vagyok, csak a legjobb barátaink, valamint a szüleim és nagyszüleim tudják a hírt. Úgy gondoltuk, hogy az esküvőnkön mondanánk el mindenkinek, viszont eddig a legtöbb reakcióban benne volt az is, hogy de miért tartjuk meg ennyire hirtelen, arról volt szó, hogy várunk, amíg végzek az egyetemen. Nem tudom, hogy talán érdemesebb lenne hamarabb közölni a hírt, megelőzve a pletykákat, találgatásokat. A párom szerint pedig ezen a bő 2 hónapon semmi nem múlik és legalább emlékezetes lenne mindenféle értelemben.



2022. okt. 11. 16:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Mi bejelentettük. Aznap lett pozitív a tesztem 1.5 év várakozás után.

Nagy boldogság volt mindenkinek.


Mindenképpen teszteltem volna az alkohol miatt.

2022. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is klassz és hatásos lenne az esküvőn. Előtte meg hadd pletykáljanak.

Sok boldogságot, jó egészséget!

2022. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%

Hát nekem fura... Fogjátok a mikrofont és belemondjátok, hogy van egy jó híretek, jön a baba?


Én családnak egy vacsorán elmondanám, privátban a többi hozzám közel állónak, a maradéknak meg majd úgyis leesik.


De nekem fura lenne bejelenteni az esküvőn.

2022. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Semmi akadálya, hisz az a ti napotok, rólatok szól!

Na meg Dupla öröm!

Én bejelenteném! 🥰

2022. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

3# gondolom nem bemondják a mikrofonba…

Ha már egy ilyen alkalmon jelentik be, gondolom lesz valami kis extra, lufi, torta vagy valami.

Na meg leírta hogy a család, közeli barátok tudják.

2022. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen az eddig válaszokat, jókívánságokat! :)


Nem lesz nagy esküvő, inkább meghittet szeretnénk, főleg ott a karácsony közeledtével. 85-en leszünk, a legközelebbi családtagok, barátok lesznek meghívva. Nem a mikrofonba bemondva szeretnénk elmondani, de erre még nincs konkrét terv, ötlet. Valami aranyos módon, ami se nem túl snassz, se nem túl sok.

De mivel két ruha között vacillálok elég erősen, és az egyik egy testre simuló fazon, arra is gondoltam, hogyha megjelenek, úgy is látni fogják, mert addigra már szemmel látható pocakom lesz remélhetőleg.

2022. okt. 11. 17:13
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, addigra leszel vagy 23-24 hetes terhes és bár nyilván függ a ruhád szabásától, plusz egyedi kinek hogy alakul (pláne az első terhességnél), de ha nem csadorban esküszöl, valószínűleg látszódni fog már akkorra, akkor is, ha nem jelented be.

Ha nem valami bő cuccban tolod, vagy direkt kismama szabású lesz, akkor le fog esni mindenkinek, bejelentés nélkül is.

2022. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
No, akkor egy rugóra járt az agyunk, egyszerre írtunk, pont ezt mondom, hogy azért erősen esélyes, hogy észreveszik maguktól is, szűk fazonban egészen biztosan.
2022. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Addigra már bőven látszani fog, nem lesz mit bejelenteni. Mindenki tudni fogja.
2022. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak azert fura ez, mert mar most 13 hetes vagy, addigra latszodni fog nagy esellyel. Es hat minek bejelenteni a nyilvanvalot?

De persze te tudod, de en csak akkor jelentenem be az eskuvomon, ha meg nem latszodik.

2022. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!