Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második terhességet mikor...

Második terhességet mikor kell bejelenteni a munkáltató felé?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyed-en vagyok, a lányom jövőre nyáron lesz két éves. Eredetileg akkor terveztem, hogy visszatérek munkába, ha lejárt a gyed, de most úgy néz ki, hogy úton van a második baba is. Még nem töltötte be a 12. hetet a pici. Meddig érdemes várni a bejelentéssel, illetve milyen formában kellene megtenni majd?
2022. máj. 28. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én 12.hét előtt szóltam és vettem ki pár nap szabit és mondtam, hogy utána tp re megyek.
2022. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es,köszönöm, de amit írsz, az valahogy nem passzol az én kérdésemhez. Ahogy írtam, gyed-en vagyok itthon, tehát nem dolgozok. Mivel nem dolgozok, nem is tudok kivenni szabadságot. Csak azért visszamenni papíron dolgozni, hogy a gyed mellett tp-t kapjak az pedig táppénz csalás, amit nem szeretnék bejátszani.
2022. máj. 28. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Én sem dolgoztam gyeden voltam

Szóltam hogy vegyenek vissza állományba majd kivettem 39 nap szabit és elmentem tp re.

Extra gyed az ílyenkor is van.

Állami cég én meg a korom miatt veszélyeztetett voltam már az előző terhesség alatt is.

2022. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor töltöd a 12. hetet és mikorra "ígérted", hogy visszamész?

Én az első genetikai előtt nem jelenteném be, csak ha nagyon érdeklődnek, hogy pontosan mikor mennél vissza. Akkor elmondanám, hogy úgy tűnik úton a második, úgyhogy ha minden rendben lesz, nem mész vissza.

2022. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jövő év júliusa ígértem, hogy visszamegyek, június 27-én töltöm a 12. hetet. Január elején vagy december végén fog születni a kicsi és vele is két évet itthon szeretnék lenni, nem mennék vissza csed után dolgozni.
2022. máj. 29. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor bőven ráérsz. :) Ugye akkor lenne sürgető, ha mondjuk már idén várnának vissza. Én valahol a 12-18. hét között szólnék, amikor már mindenki más felé is kommunikáljátok.
2022. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha több mint 1 év múlva esedékes az, hogy visszamész dolgozni, nem is értem, hogy mi is a kérdés...
2022. máj. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!