Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beruházni rá?

Poci-maci kérdése:

Érdemes beruházni rá?

Figyelt kérdés

Babamérleget nézegettünk a hétvégén és amilyen árak vannak horribilis 15Eft nem biztos hogy kiadnék érte annyit!

Kölcsönözni sajna nem tudunk már kérdeztem a védőnőt!


2010. szept. 27. 15:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt és most a másodiknál sem lesz.

Teljesen felesleges mérni csak idegesíti az embert.

Mi kéthetente jártunk a védőnőhöz mérésre pont elég volt.

20 hónapos kisfiú anyukája és 35 hetes kismama

2010. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.


Ha a gyerek rendben gyarapszik, az úgyis látszik rajta. Ha meg keveset eszik, kevés a tej és számolgatni kell a hozzátáplálást, úgyis lehet kölcsönözni, illetve akkor is ráértek megvenni.


Nekünk szerencsénk volt, a gyerekeket csak a védőnő, meg a doki mérte, csak anyatejesek voltak és szemmel láthatóan rendben volt a növekedésük. Volt mérlegünk, de csak a helyet foglalta. Egyszer-kétszer rátettük, de csak azért, amiért a gyerek is szeret boltosat játszani, magyarul csak szórakoztunk a mérleggel. (még jó, hogy csak kölcsön volt)


Húgom az első gyerekkel halálba stresszelte magát, nem is volt teje, mérte a gyereket előtte, utána (hű de kevés a tejem, de rossz anya vagyok), a gyerek sem hízott, egy hónapos korára nyerte vissza a súlyát, akkor jött be a tápszer. Onnantól rendben volt, sőt, több teje is lett, mert nem nyomasztotta a tudat, hogy ha nem tud szoptatni (és, jajj, nem tud), akkor a gyerek éhenhal, de legalábbis elsorvad és csökött marad.


A második gyereknél már kicsit simábbak voltak az idegei, látta, hogy ha minden kötél szakad akkor a tápszer is járható út, tudott is szoptatni rendesen. Mert nem izgult.


De messzire kanyarodtam. A lényeg, hogy általában nem kell a mérleg, ha meg szükség lesz rá, azonnal be lehet szerezni, kár előre kidobni a pénzt.

2010. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Igen igazad van most eszembe jutott 1 ismwrősünk és nekik is ugyan ez volt!


Azt hiszem ha csak nagyon kell akkor veszünk 1et

Még használt is szóba jöhet mert amit itt írtatok nem 1 agyonhasznált cikkről van szó!

2010. szept. 27. 15:36
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laktok, de esetleg egy kicsivel messzebb nem tudnátok kölcsönözni? Itt Bp-en sok bababoltban is lehet kölcsönözni (bár gondolom nem itt laktok...)

Én inkább ennek néznék utána jobban, mert megvenni húzós, de én örültem, hogy volt és tudtam ellenőrizni a baba gyarapodását.

2010. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szülés előtt nem akartam, ellene voltam.


Aztán koraszülött lett a kisbabánk, és miután hazahoztuk, minden nap tudni akartam, hogy hízott-e. Így vettünk egyet használtan 7 ezerért a Teszveszen.


Nem bántam meg. Jó lesz a második babánál is, és ha már nem kell, még mindig eladhatom, hiszen semmi baja, egy karcolás sincs rajta.

2010. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én is azok táborába tartozom, akik feleslegesnek tartják. Persze ha úgy alakul, hogy szükségesnek érzed, akkor vehettek szülés után is, de lőtte szerintem nem érdemes beruházni rá, mert nem olcsó.

Nekem rossz tapasztalatom van vele. Kis súllyal született a babám, és a korházba mindig méregetnem kellett, hogy mennyit evett. Aztán láttam, meg éreztem hogy szopott, erre kevesebbet mutatott a mérleg utána, mint előtte, vagy pedig ugyanannyit. Aztán csak szétstresszeltem magam a kórházi napokon. Úgyhogy itthonra már nem szereztünk be, mert láttam hogy eszik, jól lakik, és akkor nem lehet gond. Látszott is, hogy szépen gyasapszik.

2010. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nekünk volt, de kellett is, különben nem tudtam volna, hogy a babám nem szopizik, hogy nincs tejem, hogy azért hallgat, mert az éhségtől leesett a vércukra, és nem azért, mert jóllakott. 2800-al született, 2500-al jöttünk haza a kórházból, kb. 2 hétig minden evés előtt és után mértem, utána pár napig minden nap, utána kb. 4-5 hónapos koráig 2* egy héten. Áldom a szerencsémet, hogy volt, igaz, csak egy összeeszkábált régi fajta, de rendesen mért.
2010. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy menten be szülni, otthon volt a kölcsönzött mérleg. Úgy gondoltam, - és a védőnő is ezt tanácsolta - hogy egy héten 1x fogom mérni, minek azt többször nekem ne lenne tejem alapon. Aztán 11 napig kórházban voltunk, nem volt súlyproblémánk, 4240grammal született a kisfiam más probléma volt. 3 hetes korától pótolni kellett a 90F-es méretű "cici" ugyanis nem termelt eleget. ekkor jött el az a pillanat, hogy minden evés előtt és után mértem, hogy mennyit evett, mert idegesített, hogy vajon mennyit tudott szopizni. Ezt csináltuk 3 hónapos koráig. Akkor is csak azért hagytuk abba, mert onnan kizárólag tápszeres lett. Szerintem is próbálj valahogy szerezni, kérni ajándékba nagyszülőktől, keresztszülőktől ha esetleg kérdezik mit vegyenek. Vagy mint ahogy már előttem is írták, rengeteg bababoltban lehet kölcsönözni, ha esetleg faluban kisvárosban éltek, biztosan van a közelben egy nagyobb város ahol van bababolt! Szerintem is inkább legyen és ne kelljen, minthogy kellene de nincsen!!! Ja és természetesen a kölcsönzés nincs is olyan horror áron. Nekünk az 1.hónap talán 2000 Ft volt, aztán minden további 1900Ft/hó. Ha Debrecen környéki vagy tudok adni tel.számot, olyat aki házhoz is viszi!

2010. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is feleslegesnek tartom a mérleget, kicsit túl van misztifikálva ez a mérési mizéria. Nyugat-Európában nem is elterjedt az otthoni mérés. Persze vannak esetek, amikor célszerű beszerezni egyet, ha valami gond van a babával.

Egy barátnőm is szétaggódta magát, rendszeresen mérte a gyereket, volt, hogy fél óra szoptatás után még kevesebbet mutatott a mérleg, mint előtte. Állandóan azt figyelte, hogy alakul a baba súlya, és kár volt idegeskednie, mert minden rendben volt. Sok olyan történetet olvastam itt is, hogy a mérés nem teljesen megbízható. És kár a mérleget alapul venni, mert a babák nem kis gépek, egyszer többet, egyszer kevesebbet esznek, ezt sok minden befolyásolja. Meg minden babának más az igénye, van, amelyiknek több, van amelyiknek kevesebb tej kell, mégis szépen fejlődik.

Így nekem nem is volt mérlegem, (a nagymamák dünnyögtek is miatta), nem akartam idegesíteni ezzel magam, úgyse bírtam volna ki, hogy ne mérjem rendszeresen. Ha tudni akartam, mennyit eszik, lefejtem a tejet, és megitattam cumisüvegből. Ennél pontosabb még mérleggel se tudtam volna lemérni. Amikor mentünk oltásra, akkor lemérték a pontos súlyát a rendelőben.

De ha mindenképpen szeretnél mérleget, talán jobban megéri kölcsönözni, 2-3000 Ft havonta, a védőnő ebben tud segíteni, ott kell lennie kölcsönözhető mérlegnek. Úgyis csak az első hetekben izgul az ember a baba súlya miatt, aztán már beáll egy rendszer, és már érteni fogsz a babád jelzéseiből, és észreveszed, ha nem lakik jól.

2010. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most láttam, hogy nem tudsz a védőnőtől kölcsönözni. De máshonnan is lehet kölcsönözni, nem csak tőlük!
2010. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!