Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba egy évesen még...

Ha egy baba egy évesen még csak kúszni tudott, de már mindent csinál annak később lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
Iskolában pl.
2022. okt. 15. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Ugyan mit kellene egy évesen mindenképpen tudnia már?...
2022. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

A sztenderd, hogy 1 éves korra már mászik a baba, illetve képes felhúzni magát kapaszkodva állásba. Ha még nem csinálja az nem feltétlen jelent rosszat, de akár jelezhet gondot is. Ezt igazából szakember tudja megmondani.


A megkésett mozgásfejlődés egyébként, ha kezelve van, akkor viszonylag kevés eséllyel okoz olyan maradandó gondot, ami későbbi, akár iskolás korban is kihatással legyen. De még egyszer mondom,ezt csak szakember fogja tudni megmondani. Gondolom, ha ez a helyzet fennáll nálatok jelenleg, akkor a státusz vizsgálaton az orvos és a védőnő már elmondta,hogy kit kell felkeresni ezzel kapcsolatban. Ha még nem jeleztek neked ezzel kapcsolatban, akkor pedig keress fel egy Dévényes szakembert. Max azt mondja, miután megvizsgálta a babát, hogy minden rendben van, de ha ne adj isten gond van, akkor meg segít majd.

2022. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk lett. A megkésett mozgásfejlődés más területen is megkésett fejlődést okozott. Késve indult a beszéd, kognitív elmaradást is jelentett. Idegrendszerileg kampec. Fejlesztés, fejlesztés hátán, amiket időben kezdtünk (konkrétan 3 hetesen látszott, hogy baj lesz a mozgással; utána beszédindítást is időben megkapta...stb.). Most elsős. Küzd(ünk).
2022. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
3-as,de nálatok akkor időben észre vették. A kérdező esetében viszont nem derül ki, hogy az orvos és a védőnő észlelt-e eltérést és ha igen, azt hogyan kezelték, vagy a szülők hogyan jártak el eddig.
2022. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Hogy érted, hogy minden mást csinál már? 1,5 éves korig kell elkezdeni járni. Ha 1 évesen még nem jár, az nem baj még önmagában. Beszédfejlődés rendben van? Gügyögött időben, mosolyog, tartja a szemkontaktust?
2022. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

4, de miért a DE? Pont az a lényege a kommentjének, hogy még úgy is okozott további gondot, hogy időben elkezdték a fejlesztéseket.

Ha azt se kapja meg egy gyerek, akkor nyilván még nagyobb az esélye, hogy gondot okoz.

5, fuss neki még egyszer! Nem a járás a lényeg, nem azért számított megkésettnek 1 évesen.

Hanem mert akkor még csak kúszott, holott 1 éves korra maszni/állni és kapaszkodva járni kell.

2022. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem minden gyerek úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írva.
2022. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet tudni, vagy igen, vagy nem. Kislányom 13 hónaposan már járt, de későn kezdett beszélni, 3 évesen. Akkor úgy nézett ki nincs ezzel semmi gond, mert egy 3 évesnél nem sok elvárás van, tudja a színeket, mondjon pár mondatot. Később az ovis kor végére megugranak az elvárások, el kell érni az iskolaérettséget. Most olvastam utána az enyhe értelmi fogyatékosságnak, ki sem derül 6-7 éves korig. Mert az iskolában kell csak megtanulni írni, olvasni és akkor derül ki ha esetleg nem megy. Lányomnál láthatóak már jelek arra, hogy lesz tanulási zavara, ezért elküldték logopédiai osztályba. De ez 5 éves kor alatt egyáltalán nem látszott.
2022. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Sok mindentől függ, hogy lesz e később baja.12 hónapos elmúltam mikor másztam,18 hónapos koromba kezdtem járni és simán leérettségiztem, viszont nem lettem diplomás mert lusta disznó vagyok, inkább szakmát tanultam.


Az se mindegy, hogy milyen súlyú a baba, mert pld mikor az enyém mindent idejekorán csinált, mondták hogy ez pld egyáltalán nem jellemző ekkora babákra.(mondjuk mi pont emiatt kezdjük szívni, most 5 évesen, szóval ez se jó)

Elvileg gyerekorvos már 1 év környékén tovább küldi azt a babát vizsgálatra amelyik nem mászik.Ismerősünk babájánál 11 hónaposan mondta az orvos, hogy irány a gyógytorna(dévényire jártak) kb 5-6 torna után beindult a mászás és rendben elkezdett járni még időben.Neki rosszabb volt az egyensúlyérzéke nagyon sokáig, többször esett, de most pld már teljesen beérte a kortársait és rendben van.

2022. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

"Nem minden gyerek úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írva."

Nem, de pont azokkal van a baj, akik nem tankkönyv szerint fejlődnek.

Amelyik gyerek tankönyv szerint éri el a mozgásfejlődési mérföldköveket, azaz SE túl gyorsan, SE túl lassan, nem hagy ki semmit és elég ideig űzi az egyes mozgásokat és szabályosan, azok közül kerül ki legkisebb eséllyel a későbbi "problémás".

Lehet ezzel veszekedni, csak nem érdemes.

Egyébként a túl gyors mozgásfejlődés pont ugyanolyan arányban okoz bajt, mint a megkésett.

2022. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!