Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes izomzatú babáknál...

Feszes izomzatú babáknál mennyi ideig kell a torna?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babám, és a feszes az izomzata. Azt mondta a védőnő, hogy nem vészes. Lehet pár alkalmas torna is elég lesz a javuláshoz.


Egyébként mitől alakulhat ki, tudja valaki?


Milyen következményei vannak?

Felnőtt korára kihat?


Meg vagyok rémülve!



2022. febr. 10. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányomnak elég volt 3 alkalom. A fiamnak most kezdtük el, neki többre lesz szüksége, szintén feszes izomzat miatt. Több dolog okozhatja, pl oxigénhiány, nehéz szülés/születés, mekóniumos magzatvíz, téraránytalanság a méhben, ha nagyon stresszes az anya a terhesség alatt, ha anya és baba nem lehet együtt egyből, alacsony apgar stb..

Ne rémülj meg, a dévénytorna csodákra képes 🙂 arra készülj fel, hogy nagyon fog sírni a babád. A mozgásfejlődésben okozhat gondot, ami ugye teljes összefüggésben áll az idegrendszer fejlődésével.

2022. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felmérés után 3x voltunk.
2022. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ide kérdezek, de úgy néz ki nekünk is kell menni. A foglalkozások után otthon is kell tornáztatni?


(Persze szoktuk, csak, hogy van-e valami spéci erre?)

2022. febr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Nálunk a baba belekakilt a magzatvízbe. Akkor ez okozhatta valószínűleg.

Felnőtt korára kihatással lesz?

Írtad hogy idegrendszeri. Ez alatt mit értesz? Lehet más baja, idegileg is?

2022. febr. 11. 06:53
 5/8 anonim ***** válasza:

2. Vagyok. Nálunk csak az elsőt üvöltötte végig a baba, a második végét, aztán semmi. 1 és 3 hónapos kora között jártunk.

Mutatott pár gyakorlatot a gyógytornász amit otthon is kellett csinálni napi 2x 1-2 perc.

Nekem a lapockáját kellett masszírozni meg görgetni a földön.

2022. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk végül 5 hónapra volt szükség. Heti 1 majd a vége felé 2-3 hetente. ☺️
2022. aug. 4. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nektek kellett otthon is tornázni? Ha igen, hányszor?

Babám 2,5 hónapos, eddig egy gyógytornán voltunk, ami inkább masszírozás volt, de végigsírta azt is, valamint itthon napi 3x kell nekem is masszírozni, szörnyű 😩

Ha ti is kaptatok otthonra feladatot, azt csökkentették idővel?

Én nagyon rosszul viselem, hogy nekem kell kínozni, ráadásul ilyen sokszor, másról se szól a nap, úgy érzem, hogy két állapot van: vagy üvölt, vagy mindjárt üvölteni fog. Megszakad a szívem 😞

2022. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziaa! Igen, nekünk is kellett napi 2x. Reggel és este. Eleinte nekünk is végigordította a tornákat aztán egyre jobban viselte, ahogy javult az állapota. Kb 5 hónapot jártunk. Azóta minden rendben, lassan egy éves. Már nem kell járni, otthon néha tornáztatjuk.

Nekem is borzalmas volt hallgatni, hogy ordít. De muszáj… hidd el 1-2 alkalom és már látványos lesz a javulás. Tornáztatni azért is fontos otthon is hogy ne legyen visszaesés. Az ő érdeke! Akár mennyire sír, kell! Csak jobb lesz. ☺️

2022. dec. 11. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!