Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Januártól részmunkaidőben...

Januártól részmunkaidőben lehet csak dolgozni gyes mellett? Ugy hallotam ezt tervezik bevezetni, mit lehet erről tudni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, így akarják módosítani a törvényt, hogy ne lehessen gyes mellett csak 4 órában dolgozni. Persze még kérdés, hogy mi lesz a vége, a parlament novemberben fog dönteni a törvényjavaslat sorsáról, utána majd többet tudunk.
2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen, így van.Én februárba megyek vissza, de csak 4 órában. 8-ba akkor mehetsz ha visszaadod a gyest. Elvileg novemberbe döntenek róla, de úgy is befogják vezetni.
2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ezt mondjuk teljesen jogosnak tartom. Ha valaki meg tudja oldani hogy a gyerek mellett 8 órában melózzon,akkor minek is neki a gyes? Az annak jár, aki nem tud/akar dogozni menni és otthon nevelgeti a gyerekét 3 éves koráig. Teljesen tiszta ügy sztem.

És nem azért gondolom így, mert nincs gyerekem. Van 3 is 6 év alatti.

2010. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Én akkor tartanám jogosnak kedves utolsó ezt a döntést,ha megszüntetnék a nyugdíj melletti munkát is.Mert aki még bír dolgozni a nyugdíj mellett,az ne kapjon nyugdíjt.De a kérés nem ez volt,bocsánat,csak bosszant a dolog.Én 2 hete beszéltem a megyi EP-vel ez ügyben,mert engem is érint.Ők azt mondták hivatalosan feléjük semmi nem érkezett még,tervezet,amit 1.el kell fogadni 2.jogerőre kell emeltetni 3.be kell vezetni...bízom benne,hogy nem 2 hónap lesz ez....
2010. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez engem is bosszant. Lehet, hogy jogos, persze. De a nyugdíj? Nekem is mindig ez jut eszembe, amit egy előző írt. Aki visszamegy dolgozni, elvenném a nyugdíját. A köztisztviselők elmennek 40 évesen nyugdíjba, havi 200 ezer ft nyugdíjért, mellette meg még ugyanennyiért melóznak. A családoktól meg sajnálják azt a 26 ezer ft-ot? És a Fidesz még családbarátnak vallja magát?! Szégyelljék magukat!

Ez engem azért is különösen bosszant, mert akkor mennék vissza dolgozni. Minden juttatás pont akkor szűnik meg, amikor már nekem is járna. Én eddig csak befizettem a közösbe, de ha nekem kéne valami, mindig beintenek.

2010. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán fel se háborodnánk,ha egyúttal megemelnék a gyest.Duplájához mit szólnátok?Mert aki most visszamegy gyes mellett 8 órában,az lehet,hogy a gyesét szépen leperkálja a bébiszitternek..de ha nem,akkor az a fáldalomdíj,amiért lemarad a gyereke fél életéről ,csakhogy ne haljon éhen a családja.De 50E gyesnél már lehet,hogy több gyerek nevelkedne 3 éves koráig családja körében,nem bölcsődék mélyén.
2010. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Csak a tisztánlátás miatt: a köztisztviselők sosem mehettek nyugdíjba 40 évesen, ugyanaz vonatkozik rájuk, mint bárki másra. A közalkalmazotti munkakörökben volt egy-két olyan, hogy már 45 évesen nyugdíjba mehettek, de ők sem havi kétszázért, és már ez is megszűnt. Aki meg jelenleg nyugdíjasként dolgozik, annak szüneteltetik a nyugdíját, ha a jövedelme eléri a minimálbért.
2010. szept. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ki az, aki 8 órában el tud menni dolgozni egy 3 év alatti gyerek mellől?

Mert hiába 8 óra a munkaidő (már ahol nem kell még pluszban ledolgozni az ebédidőt), plusz ugye az oda-vissza jutás szerencsés esetben is 1 óra, viszont 7-8 óránál többet nem ajánlott a bölcsiben lenni a gyereknek. Akkor ki hozza el és ki van vele addig, amíg Anyuka hazaér, ha nincs semmilyen segítség, mert mindenki dolgozik a családból?

Így aztán csak 6 órás meló lehetséges (már ahol van), oda meg pont jól jön az a 26.000 Ft a kieső munkaidő utáni bért pótolni.

Talán erről az oldalról is végig kellene gondolni a dolgokat...

2010. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elkalandoztunk a dolgoktól,de tényleg amit írt az egyik előttem szóló,az így van.Muszáj visszamenned,mert kevés a pénz,de a duplájáért itthon maradnék én is.Bár nálunk más a helyzet,nekem felajánlottak egy határozatlan idejű (szinte örök)állást,itt helyben lakástól 400 m-re.Közalkalmazottként,nyári szünettel napi 6,5 órát dolgozunk,de 8-nak számít.Nálunk a család fog vigyázni a gyermekre,de így is a szívem szakad meg érte.Akkor másfél éves lesz.De más választásom nincs,és ha ezt kárpótolhatná egy kicsit vmi,az tényleg az anyagi oldal..De ha elveszik ezt is.....

Egyébként minden nyugdíj mellett dolgozó nyugdíjas min.bérre van bejelentve,így éri meg mindenkinek.....

2010. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én márciustól megyek dolgozni, sajnálnám, ha eltörölnék, de bele fogok nyugodni-igaz, ez pénzkiesés lesz.Nem értem miért mindig oda lyukadnak ki egyesek, hogy miért mennek vissza az anyák dolgozni?Nekem nem fáj, hogy valaki otthon marad 3 évet, miért bánt egyeseket az, hogy a dolgozó anyák gyermekei bölcsődébe mennek, hiszen nem a sajátjuk megy oda, és az anya tud dolgozni, nem veszíti el a munkahelyét, és nem kell segélyért folyamodnia, sőt, újra adót fizet.
2010. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!