Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 1 hetes babám szinte...

Baj ha 1 hetes babám szinte állandóan alszik?

Figyelt kérdés

Eszik, alszik...és így tovább. Kb egy órát van fent naponta, azonkívül, ha fent van csak azért mert sír és enni kér, vagy sír, mert fürdünk.

Mennyit alszanak az ilyen kicsik? Illetve mennyit kéne ébren lenniük?

Ébresztgessem többször vagy hagyjam aludni?

Éjjel is 3 óránként éhes , ez ilyenkor így van?


2008. dec. 23. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az en kisfiam is sokat aludt,ugy kellett lelket verni bele h felbredjen enni...a nap nagy reszet meg alvassal toltik es ez igy jo ,hiszen akkor fejlodnek...h ebreszgesd vagy sem hat oszlik a velemeny,ugyis fel kell ha ehes..
2008. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor talán jobb, ha hagyom aludni. Enni felkel mindig, szinte pontosan 3 óránként.
2008. dec. 23. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,egyáltalán nem baj!Hagyd nyugodtan pihenni,ha jól értem 3 óránként eszik,az jó.Ha viszont nem ébred kb 3 óránként,azért enni ébrszd fel!Amúgy teljesen normális,ilyenkor még az egész napot átalusszák.

üdv:15 hetes anyuka

2008. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom h ébred 3 óránként! Akkor tényleg hagyd,had fejlődjön!:)Kellemes Ünnepeket!
2008. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kicsit megnyugodtam. Kellemes ünnepeket!
2008. dec. 23. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz négyhetes és a mi statisztikánk sem mutat sokkal több aktivitást még...

Nálunk is ez volt: szinte egész nap aludt és néhány nap alatt beállt a 3 óránkénti ébredésre, evésre, szinte óramű pontossággal.

Most már többet van fent valamivel, egyre többet nézelődik az ágyában, vagy igényli azt, hogy velünk legyen, de olyan még nem volt, hogy két evés között ne aludt volna. Ha csak fél órára is, de mindig beszundít.

Azt nem lehet megmondani, hogy mennyit kellene ébren lenniük. A doki nekem azt mondta, hogy minden baba más, van amelyik már egy-két napos korától rengeteget van ébren, majdnem annyit, mint egy fél éves, éves gyerek. Van olyan újszülött, aki viszont a 24 órából 22-őt alszik.

Gondolom ez attól is függ, hogy hasfájós-e, mert ha az, akkor sajnos kevesebbet alszanak és a megmaradt időt sírással töltik. :-(

Nézd a pozitív oldalát: neked is több időd van pihenni, illetve a háztartásra, ameddig ennyi a baba alvásigénye.

Hogy az éjszakai 3 óránkénti evés meddig marad meg, azt nem tudom. Nálunk egyszer fordult elő, hogy egy evés kimaradt, tehát több, mint hat órát aludt egy huzamban, jól meg is lepődtem, mert szülés óta akkor az egyszer tudtam mélyebben aludni.

Ébreszteni azért sem jó, mert ha nem önszántából van fent, annak az lesz a vége, hogy nagyon kifárad, a fáradt babától viszont nincs nyűgösebb, sokszor sajnos annyira fáradtak, hogy nem tudnak könnyen elaludni. És ekkor van az a szindróma, hogy álmos, fáradt, de elaludni nem bír, emiatt sír, amitől meg még fáradtabb lesz.

Sok boldogságot a babához!

Ui: felébreszteni elvileg csak akkor kellene, ha besárgulna (bár azon ti már biztosan túl lehettek, ha egyáltalán volt). Mert elvileg a sárgaságot leginkább az evés, az anyagcsere orvosolja, sárgaságnál viszont aluszékonyabbak, így kevesebbet esznek, ha nem ébresztik őket.

2008. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szegeny kicsi, biztos megviselte a szules. az elejen meg ez fog menni, nyugid lesz, kipiheni a szulest o is, te is, nincs ezzel semmi baj, amig felkel enni, es szepen gyarapodik. majd lesz aktivabb is.

én ugy tudom, az első időkben ez teljesen normális.

2008. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj ez teljesen normális. Az enyém is ezt csinálta az első két hétben. Aztán már mikor egyre nagyobb egyre kevesebbet fog aludni. Akkor meg az álomba ringatással lesz a probléma. Az enyém is evett és aludt az elején valakor jóval tovább mint kellett volna. A védőnő azt mondta, hogy azért keltsem fel enni három óránként, de én sose tedtem. Majd felkel ha éhes. Nem volt belőle probléma. kellemes karácsonyt tymy
2008. dec. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!