Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám vele a cumit...

Alaszka kérdése:

Hogyan tudnám vele a cumit elfogadtatni? Babám 6 hetes és állandóan szopizni akar, ha nem alszik.

Figyelt kérdés
Tudom, örüljek, hogy nem cumizik...csak az a baj, hogy van nagyobb gyerek is, meg amúgy se ülhetek, fekhetek egész nap vele a kezembe. Van hogy este zuhanyozni se "enged" el, mert amint leteszem, vagy más fogja, üvölt. Ébren legfeljebb 10 percet nyugodt, utána már a cicit követeli. Tej van elég, rengeteget hízik, van hogy már buggyan ki belőle, de megint enne. Szóval hasznos lenne a cumi, csak ordít tőle, be sem kapja rendesen, pedig már 3 félét vettem....Altatni is csak cicin lehet, másképp nem alszik el mélyen. Tanácsokat várnék!
2011. júl. 27. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mióta csinálja ezt hogy mindig enne? Mert 6 hetes korban fejlődési ugrás van, lehet hogy csak ezért kéri ennyiszer a cicit, és pár nap múlva már visszaáll. Egyébként vannak olyan babák akik egyáltalán nem fogadják el a cumit, hiába erőlteti az anyuka.
2011. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, de ezt már legalább 2 hete csinálja. Leszokik erről majd, vagy mostmár annyira hozzászokott ehhez, hogy "így marad"?
2011. júl. 27. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor tedd a szájába a cumit, amikor már majdnem alszik.Ha félálomban van, akkor nem biztos, hogy kiköpi.Az sem baj, ha kicsit ottfelejted a cumin a kezed, hogy ne tudja kiköpni.Előbb-utóbb megnyugszik és hozzászokik.

Nem tudom egyébként, hogy miért ilyen cumiellenes mindenki, szerintem egy áldás, csak magasztalni tudom azt, aki kitalálta.

Az én lányom csak többnyire alváshoz tart rá igényt, mert megnyugszik tőle.Gondolom közrejátszik az is, hogy sajna nem tudom szoptatni 8 hetes kora óta.

7 hónapos a kisasszony

2011. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez volt. Aztán egy hete megtalálta az ujját...

most 8 hetes

2011. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekünk a latexból készült cumi (MAM) vált be, talán mert puhább, mint a szilikon..
2011. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot; próbálkozz a tiszta, levágott körmű kisujjaddal. Nálunk bevált, bár való igaz, hogy ekkor is hozzá vagy kötve, de talán mégsem annyira.

Nekem ezt a trükköt anno a csecsemőosztályon mutatták a nővérkék, az olyan babákhoz, akik nem fogadják el a cumit.

Nálunk ez volt a helyzet; kb. 2-3 hétig csak ezzel tudtam nyugtatni,altatni a babám, aztán megtalálta a saját ujjacskáját, és sok-sok hónap nyugi következett.

Még szopi után is megkereste az ujját és elaludt. Így nem lógott mindig rajtam , de mégsem lett cumis gyerek.

9 hós baba anyukája

2011. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!