Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányomat este...

10 hónapos kislányomat este tíz körül viszem aludni, fel 11 van kb mire elalszik. Sokan a környezetemben nagyon későinek tartják ezt, de ő napi kétszer alszik még, és ennél hamarabb nem tudom ágyba imádkozni. Nálatok hogy néz ki a napirend?

Figyelt kérdés
Kislányom olyan fel 8-8 között kel. Utána olyan fel 11-11 magasságában alszik két órát. Aztán négy-fel öt fele szinten kettőt. És így ugye olyan fel tíz-tíz óránál hamarabb nem lesz álmos. Nem gondolom hogy ez így rossz lenne, de frusztral a környezetem értetlenkedése.
2022. okt. 22. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is ez van. Már a hasamban éjjeli bagoly volt.
2022. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ti dolgotok, ha nektek így megfelel, senkinek semmi köze hozzá. Arra figyelj majd oda, de felteszem, még nagyon kicsi, hogy az oviba 8-ra oda kell majd érni, így ez a napirend oda nem lesz jó.

Nekem annó a nagy-nagynéném szólt be a gyerek 1 éves kora előtt, hogy ő pedig azt hitte, én jó anyuka vagyok, mert kiderült, hogy nem 8-kor, hanem 9-kor fektetem. Így is magától kelt 7-kor, hülye lettem volna korábban letenni. :D

Az ellenkező oldalon nekem meg egyszer szaladt fel a szemöldököm, amikor játszótéri anyu mesélte, hogy nekik kihívás odaérni a délelőtti babaás programokra, mert éjjel fekszenek és 10-11 fele ébred a gyerek. De ott apa későn ért haza a munkából, és így csináltak maguknak közös időt, szóval ebben is volt logika, de nekik tutira nagyon fájt átállni az óvodára.

2022. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, írtad, hogy 10 hónapos, akkor nem felteszem, hogy kicsi, hanem az. :) Kettes voltam.
2022. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Xard le a környezeted véleményét és a babád igényeihez alkalmazkodj inkább semmint kívülállók véleményéhez!


Nálunk is így volt, hazudtunk a többieknek így mindenkinek jó volt, mert a kívülállók megnyugodtak, hogy minden a nagykönyv szerint megy nálunk is, de a babánk meg boldogan felnőtt a saját bioritmusában! :D

2022. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind éjjeli baglyok vagyunk,mi sem fekszünk hamarabb.Ettől mindig,mindenki fel tud kelni reggel amikor kell.Úgy kell csinálni,ahogy nektek,a ti családotoknak jó.Nem Julcsi,meg Pisti van fent a gyerekkel,semmi köze hozzá.Mindenkinek mások a szokásai.Mi fekhetnénk a sötét szobában este 8-tól, akkor is csak 11-kor tudnánk elaludni.
2022. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos az én lányom is. 7-kor kel, 10:30 és 15 óra körül alszik 1-1,5 órát, majd este 8 és 9 között fektetem le aludni, és általában 10 percen belül alszik is.

Ha nektek így jó, és ő kipihent, akkor szerintem teljesen jó a 10 órás altatás. Majd úgyis alakul, változik ez idővel ha oviba megy.

2022. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy gyerek nem álmos, könyöröghetsz neki, hogy aludjon.. :D Nálatok ez vált be.


Az én kisfiam is 10 hónapos. 2x alszik még, általában 1,5 órákat. Fél 8kor fürdés, 8-ra alszik is. A kelés kb. 7-7:30 szokott lenni.


Amúgy vicces, mert az unokahúgomon meg mindenki csodálkozik, olyan nagy alvásigényű. 1 éves kora után is már 6-7 körül le kellett tenni aludni, olyan álmos volt és aludt is reggelig.. :D

2022. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nektek jo igy, miert ne lehetne igy? Az enyem “idoben” el volt ennyi idosen altatva (8), cserebe 5-kor kelt…

Ha teged zavar, az is lehet, hogy lassan majd atallna az 1 alvasra.

2022. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, nem kene másokkal foglalkozni, csak ha valaki szerint nem jól csinálok valamit akkor hajlamos vagyok ezen rágódni jó ideig, hogy vajon tényleg valamit elrontok-e. De akkor ezt elengedem :)
2022. okt. 22. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 8 hónapos, de háromszor alszik. Sajnos nem alszik sokat, pedig én is örülnék a kettő hosszabbnak. De majd idővel átáll, gondolom. Így viszont fél8 fele már álmos. 8 körül már el tudjuk altatni. 6-fél7 körül meg fel is kel. Nekem még nem mondta senki, hogy csináljuk másként. Egy részét a baba irányítja (pl, ha álmos x időpontban, vagy felébred), egy részét meg próbáljuk mi szabályozni, hogy ebből a helyzetből kihozzuk, ami még nekünk belefér. Ti is csináljátok úgy, ahogy nektek jó, mert a ti életetek, nem másé
2022. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!