Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit evett ma a 2-3 èv...

Mennyit evett ma a 2-3 èv körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
Kisfiam fogzik, a leghátsò fogai jönnek, ma 4x hìg szèklet, minden van. Amúgy sem hű de hatalmas evő szerintem, nèha bepakol a pocakba, de összessègèben keveslem, amit megeszik, nem is nagyon hìzott mostanában kb 12 kg körül van, 2 èves lesz. Fèrjem szerint nem kell ezt erőltetni meg nyilván nem is lehet de pl. ha nektek nem kèri az ebèdet, pròbalkoztok mással vagy Arrivederci van? Ma reggelire jòl evett, 2 kisebb szelet vajas-lekváros pirìtòs bement. Tìzòraira egy kis banán. Ebèdre marhahús levest evett tele kistál adagnyit, gazdagon, tèszta, hús, zöldsègek. Alvása után vártam, kìnáltam a másodikkal, hús, krumpli, paradicsomszòsz, de bele sem szagolt, rámondta, hogy nem. Nem vagyok ideges, mondom okè, de akkor semmi nasi addig, amìg nem eszik normál ètelt. Ekkor jött a hiszti, mert almát akart, meg mittudomènmit. Èn nem adok, mert az nem ebèd. Tonna szám tudná enni, de elveszi az ètvágyát, nem szeretem ezt ráhagyni meg hogy ő parancsoljon. Ha megeszi a főtt ètelt, lesz nasi, nem szrkodok vele. Megis kaptam a nagyszülőktől, hat de azt kell neki adni, amit kìván, amit megenne, ha fogzik ès az kell mièrt nem ehet almát. Hát azèrt, mert az uzsonna, nem ebèd. Na hagyjuk. Egy òra után megkìnáltam újra, semmi. Megkìnáltam a levessel, azt megint mind megette. Ekkor kapott Győri èdes kekszet, sajtot nasinak, ezeket bepuszilta. Vacsira ma virsli lesz, azt meg szokta enni, meglátjuk. Az bosszant, hogy mièrt mondja rá, hogy nem, mikor meg sem kòstolta? Hisz mindent szeret a tányèron. 😑 Sokszor műveli ezt velem amúgy. Egyik nap megeszi, másnap meg nem ès eltolja.
2022. okt. 27. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azt nem értem, hogy mi köze van a te gyereked étkezésének maséhoz. Nincsen két egyforma gyerek, és azért mert a Mancika 2 éves gyereke másképpen evett, még nem jelenti azt, hogy ti nálatok gond van vagy éppen minden a legnagyobb rendben.
2022. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy összehasonlìtási alapnak kèrdezem, tán nem bűn, ha èrdekel más gyermeke mennyit eszik? Nem tudom eldönteni, hogy normális amennyit megeszik vagy sem. Fèrjem szerint okè, szerintem kevès. Ha kèrdezi a doki meg sosem tudom mit mondjak, hullámzònak mondom mindig.
2022. okt. 27. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Máshoz hasonlítani a gyerekedet a világ legnagyobb ostobasága, de mindegy...

Hidd el, ha baj lenne a gyereked étkezésével, akkor azt azért észrevennéd. Nem kell túlparázni mindent

2022. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki, ha a 2 évesem ennyit enne egy nap, de ez amit leírtál, átlag 3 napi adagja. Amúgy neki is most jönnek a hátsó őrlők, ő is almát enne almával, már lassan ipari mennyiségben veszem neki, én ezen nem izmozok, életkori dolog is most a válogatósság amúgy. De tartalmasabb leves után az alma szerintem teljesen korrekt, nem kötelezném a husira meg a krumplira, ha nem kéri. Nekem is van, amikor nincs kedvem adott kajához, hiába szeretem akár külön-külön, akár egyben is.

Nálunk egyébként az a szabály, hogy a főtt kaját elé rakom, kínálom, eszi-nem eszi, nem baj, nem stresszelünk rá, ha legalább _valamit_ evett a rendes ételből (pl egy tálnyi levest), akkor utána kaphatja a nasit (az almát pl). De a teljes étkezés helyett nem adom, legalább pár falatot egyen főttből.

2022. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ma evett egy üveg tápszer+tej kombót, aztán kért a levestésztából, néhány evőkanálnyit evett, megint egy üveg tej, néhány harapás alma, kevés szőlőcukor. Ennyi idáig. Én se stresszelek rá, mert össze vissza eszik. Tegnapelőtt főztem, és amikor levágtam egy 10 dekás szeletet a vajból elkérte, és a kétharmadát megette harapva :S Vagy leül és betol egy fél csomag paprikás szalámit, persze kenyér kizárva. Ha idegeskednék rajta, már megőrültem volna.
2022. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hogy ha levest adok gazdagon, nem várom el, hogy másodikat is egyen, hiszen azzal bevitt zöldséget, húst, és szénhidrátot is. Szerintem kifejezetten sokat evett ma a gyereked.


Enyém 2,5 éves, reggelire evett egy fél vajas pirítóst és egy kis marék szőlőt, 10 óraira nem tudom, mert elfelejtték felvinni a bölcsis applikációra, de zöldség, vagy tej szokott lenni. Ebédkor nem volt hajlandó enni, csak a desszertből a bölcsiben (mondjuk nem csodálom, édes savanyú csirkés tészta volt, amit még sose adtam neki, és párolt káposzta meg párolt répa amit nem szeret), majd itthon ivott tejet, alvás után meg megevett egy fél szelet üres kenyeret (ő akarta) 1 actimellel aminek örültem mert legalább nem üres kenyeret eszik... vacsira nem evett a főtt ételből, helyette megint elkezdett üres kenyeret enni szóval inkább pirítottam neki egy kenyeret és megvajaztam, meg adtam mellé sajtot, aminek a fele a földön kötött ki.


Most ez ilyen kenyeres nap volt.... holnap megpróbálok zöldséget, gyümit adni többet, csak most a bölcsi miatt nem sok mindent tudtam befolyásolni.


Mostanában nem eszik húst szóval aggódok hogy nem eszik elég proteint meg nem jut neki vas, szóval újra bevezettem a béres cseppet. Vitamint minden nap kap.


Nem tudom a fenti dolgok mennyiben segítenek, de ha ennyit enne a gyerekem össze tenném a két kezem.

2022. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Reggelire evett 3/4 vajas zsemlét paprikaval uborkaval és tepertővel. Tízórai 2 korty joghurtital és pár szem sosperec meg keksz. Ebéd paradicsomos sonkas tészta volt amit szeret amugy, de semmit nem evett, ezért fél pohár narancslé volt az ebéd. Uzsonna egy gyumolcspure pár szem szőlő, meg kukó. Vacsira 4 puffasztott kukorica szelet paprikával és szintén tepertővel mert csak azt eszi meg mostanában. Enyém meleg étellel áll hadilábon szinte semmit sem szeret, vagy amit szeret abból is alig eszik. Csak pékárut és zöldséget akar mindig, meg sós nasikat.
2022. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Látod, hármas, pont ezèrt akartam kiìrni a kèrdèst. Hogy vajon túl komolyan veszem a "szabályaimat" ès vajon tènyleg keveset eszik e a gyermekem vagy csak èn gondolom ìgy? Már megèrte feltennem a kèrdèst, hisz látom, hogy ez mèg nem a rossz evès kategòria. Nincs testvèrem, unokatestvèrem hasonlò korú gyerekkel, akitől meg tudtam volna ezt bizalmasan kèrdezni. Hát itt kèrdeztem 🤷 Èrdekelt, mert első gyerek ès fogalmam sincs eleget eszik e, de ezek szerint igen :) Vacsorára mèg evett pár kenyèr kockát, egy kalòzos mini virslit ès pár kanál natűr joghurtot. Na ès a szokásos 240 ml tejital. Nekem az lett mondva, tanácsolva, hogy elalvás előtt lehetőleg kìnáljam levessel ,majd kèsőbb a másodikkal. Talán tènyleg szigorú voltam, a mai levese is nagyon tartalmas volt, akárcsak egy krèmleves. Igazatok lehet, egy ilyen picinek ez elèg lehet ès nem ròhatò fel, ha nem kèri a másodikat 2 òra elteltèvel..Nem tudom hogy csináljam jòl. Nekem azt szajkòzták a leves is fontos, egèszsèges, jòmagam is leveses vagyok, de a második az "igazi" kaja. Szerintem.
2022. okt. 27. 21:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, kicsit lelazulok akkor, hasznos volt a válaszod számomra nagyon :) Ès pl. azt engeded, hogy fèl 12, tehát ebèd előtt egyen almát, banánt? Èn múltkor mèrges lettem, mert anyós kivitte egy òrára, èn bent főztem (tudta,h ebèd lesz), erre megetettèk almával. Persze egy falatot sem evett, úgy ment aludni. Èn már tejet nem adok neki, csak este+hajnalban esetleg. Aztán szòltam, hogy ne adjanak már neki ebèd előtt semmit, mert elveszi az ètvágyat, hiába gyümölcs, akkor is. De hát kèrte, olyan szèpen mondta, hogy alma. Ès tuti èn vagyok az UFO, mert úgy nèzett rám. Ma nem kapott semmit ès be is lapátolta a levest, èhes volt.
2022. okt. 27. 21:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már van saját elképzelésük, hogy mit ennének.


Az én gyerekem pl imádja a tésztát, és azt főztem múltkor vacsira (bolognai penne).


Mondtam: vacsoraaaa!

Szalad az asztalhoz, és szabályosan láttam a csalódást az arcán. Mikor szaladt kiabálta, hogy vacsora, mikor ránézett a tányérra csalódottan mondta, hogy tészta. Pedig tényleg szereti. Csak nem volt hozzá kedve.


A leves amúgy egyáltalán nem fontos, más országokban nem is annyira szoktak enni, vagy ha igen, akkor főételként, tehát nem esznekbutána mást.

Ha belegondolsz, hogy mennyi tápanyagot evett a tányér levessel, nem is értem miért kellene erőltetni a másodikat. Hús, zöldségek, tészta. Bőven elég. Ha elveszed belőle a levet lényegében egy főfogás lenne.


Szerintem lazíts.

Igaz nem engem kérdeztél, de azt az egyet én se szeretem, ha étkezés előtt megetetik a gyereket. Szeretem ha éhesen ül asztalhoz. Viszont ha nincs kedve az ebédhez akkor én nem bánom ha egészséges alternatívát eszik pl almát, banánt, zabszeletet.

2022. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!