Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ilyen a gyermekem?

Miert ilyen a gyermekem?

Figyelt kérdés
1,5 eves kisfiam,minden percen ordit,vergodik,minden akarata ellenére történő dolog miatt sír,hisztizik.. nem tudunk menni vele sehova,egyszerűen mindent is megenged neki az apja,anyukám,anyosomek.. én probalnam fogni,de más nem igazán,mi lenne ennek az egésznek a módja? Hogyan szoktassam le a hisztirol és az akaratrol? Igazán kezdem unni,hogy bárki gyermeket meglát,verekszik… stb ez már nem igazan jó így.. veletek is volt ilyen? :(
2022. okt. 27. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy ilyen korszak, majd kinövi. A fiam is kb ennyi idősen kezdett belépni a dackorszakba.
2022. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos amíg csak te teszel ellene az kevés, de sokat menj vele kettesben és állíts fel azabájokat, de sajnos ha nem 2 vagytok majd tudja hogy kivel mit tehet meg. Ezt átkéne beszélned a pároddal hogy a gyerekkel ba... SZNAK ki
2022. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez a baj,igen. Velem ketten fele annyit nyugos,sír mintha pl ott az apja! Megpróbálom,hogy szabályozzam picit jobban… de ez már nalam olyan,hogy nehezen tudom elviselni ami nálunk megy…. Krimi.. :( más gyereke tok nyugodt,el ül egy óráig az enyém egy pillanatra sem áll meg.. sőt. Az agresszivitastol

Is félek.

2022. okt. 27. 19:43
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
A lényeg hogy mindenki hibás csak te nem
2022. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"más gyereke tok nyugodt,el ül egy óráig az enyém egy pillanatra sem áll meg.. sőt. Az agresszivitastol

Is félek."


En meg nem lattam 1,5 evest 1 oraig ucsorogni 😂 inkabb csak pillanatokat latsz masoknal es megidealizalod mas gyereket szerintem. Egyet ne felejts el, mindig hullamzoak a gyerekek. Lehet hogy most 1 hetig nyugos de 2 het mulva nyugodtabb lesz. Nalunk a fogzas volt ilyen amig at nem tort teljesen mashogy viselkedett. En ha tudtam hogy fogzik es vendegsegbe mentunk adtam neki nurofent.


Egyebkent lehet szabalyozni de 1,5 evesen nem biztos hogy teljesen ert mindent. Es NE mindenre mondj nemet. Ami senkinek nem faj hagyd ra. Legyen sikerelmenye. Az en lanyom 2 eves, anyukam regen megengedett neki dolgokat de most ha raszol megerti. Van egy pont ahol atkattan az ertelem es felnottesen akarnak viselkedni utanoznak minket. Most meg boven kisgyerek ne feszulj ra mindenre.

2022. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
5 vagyok meg: A verekedes nalunk nem volt napirenden de baratnom kislany probalkozott par hetig szepen el lett vive, ra lett szolva es par het alatt leszokott. Nem marad igy ne felj! Meg se mondana senki hogy kis pukkancs volt :)
2022. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Dackorszak, és ez még csak a küszöbe.

De ne gondolod hogy más gyereke tök nyugodt. Persze valóban van egy két nagyon szerencsés természet ahol alig lehet érezni a dackorszakot, de nem ez a jellemző.

2022. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

A 2. gyerekem tok nyugodt. Volt. Aztan jott a dackorszak, ami nalatok megcsak most kezdodik, es ennel sokkal durvabb lesz. Ez eletkori sajatossag, es ugy kell kezelni, hogy milliomodszorra is megmondod neki, hogy nem/megfogod, es odebb viszed/kiveszed a helyzetbol/megallitod a kezet, ha utni akar.


A hiszti meg az akarat egy olyan eresi lepcsofok resze, amire a gyerekpszichologus is azt mondja, hogy inkabb az a problema, ha kimarad. Ez egy fejlodesi merfoldko, ami teljesen normalis.

2022. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
7. Nen biztos hogy dac, 1,5 evesen meg ritkan is van. Mint irtam feljebb fogzasnal a lanyom nem volt onmaga. Ugy ertem hisztizett mindenen neg dobalt kb 1 het volt. Utana meg semmi, egesz nap azt csinalta amit mondtam. Nem mindenki birja jol a fajdalmat (egyebkent en is ilyen vagyok sajnos)
2022. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Én az agresszióra reagálnék. Ha ütni akár, dobálózni, mást bántani, akkor azonnal emeld ki a helyzetből. Fogd meg a kezét, vedd el tőle a játékot és mondd el, hogy ezt nem szabad. Milliószor el kell majd mondani, de egyszer csak meg fogja érteni, a lényeg, hogy mindig ugyanúgy reagálj rá. Légy következetes, mert ezen áll vagy bukik a dolog.

Ne üsd meg, ne üss a kezére, mert nem fog használni.

Ha pl más gyereket bánt a játszón, azonnal vidd távolabb, mondd el neki, hogy nem szabad, még egy ilyen és mentek haza. Ha újra megpróbálkozik, akkor összepakoltok és mentek. Nincs alkudozás. Akkor sem ha visít. Hamar meg fogja érteni az ok-okozatot.

Lányom brutálisan hisztis volt. Kemény fél év volt, mire lefektettük a szabályokat.

2022. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!