Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy helyeznétek el a gyerekek...

Hogy helyeznétek el a gyerekeket ebben a házban? Hol legyen a babaszoba?

Figyelt kérdés
Kétszintes házunk van, lenn és fenn is van 2-2 szoba. Lenn van a mi hálónk és egy picike szoba, ami eredetileg dolgozó lett volna a férjemnek, viszont mikor jött az első gyerkőc, akkor úgy találtuk praktikusabbnak, ha mind egy szinten vagyunk, így az lett a gyerekszoba. A nagyfiú most 4 éves, és jön a kistesó (a nemét még nem tudjuk), és nem tudjuk eldönteni hogy legyen a szobabeosztás. A kicsi velünk lesz kb fél éves koráig, viszont utána hová érdemes költöztetni? A pici egyértelműen nem lehet külön szinten, de az akkor 5 évest is kicsinek találom még hozzá. Ha egy szobába mennek, akkor viszont a nagy nem fog tudni pihenni a kicsitől. Ti hogy oldanátok meg? Hol lenne érdemes berendezni a babaszobát?

2022. okt. 30. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan ez a felállás nálunk is. Vagyis lenn szoba+nappali, fenn 2 szoba. Nálunk 2.5 év különbség van köztük.

Amikor a fiunk született, a mi szobánkban volt úgy 1 évig. Utána ment ki a nappaliba. A kicsi egyből a nappaliba került.

Amíg ilyen kicsik, nem alusszak át az éjszakát nem mennek fel.

A nagy most 3.5, a kicsi 1. És siman elvannak a közös szobában.


(Magunkhoz nem akartam már gyereket, nekem úgy fusztrált volt a házasélet. Ami 2 gyerek mellett kb 98%ban az ágyban zajlik egyenlőre)

2022. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
1es vicces magadhoz nem akarsz gyereket de ők nyomorogjanak nyugodtan egyszobában...felelős szülői hozzáállás. Nem vagy te önző?
2022. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Miert nyomorognanak egy kozos szobaban? Ha kulon szobajuk lenne akkor is egymasnal kotnenek ki elobb utobb amig ilyen kicsik, vagy epp egyutt mennenk anyuekhoz.


Nekem inkabb az az undorito amikor egy szobaban vagy a gyerekkel es mellette sze*elsz. En volt hogy igy nyitottam masokra es igaz a takari alatt voltak de a gyerek mellettuk jatszot, most is rosszul vagyok tole..

En se raktam a gyereket a nyakamra,attol meg hogy van gyerekem attol meg en is letezem es az igenyeim is.

2022. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a kozos szoba a megoldas amig annyira kicsik es kesobb lehetnek fent kulon szobakban. Viszont azt irtad,hogy kicsi a szoba amiben a fiad van,ott nem fernenek el ketten? Vagy a ti szobatokba is lehetnenek es ti mennetek fel amig a gyerekeknek nem lesz kulon szobajuk.
2022. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

2!

20m2en 2 gyerek aztán nagyon nyomorog 🤣

Nem, nem vagyok önző.... és felelős szülőnek érzem magam,köszi.


1#

2022. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Olvastam valahol, hogy a magyar addig nem vállal gyereket amíg minden gyereknek nincs külön szobája, viszont a cigányok úgy vannak vele hogyha minél többen élnek egy háztartásban, annál nagyobb áldás száll a házra :DDD


Én a kettő között vagyok, szerintem 7-8 éves korig felesleges a külön szoba, nyomorgásnak hívni meg egyenesen hülyeség. De egy idő után persze, hogy praktikus. Én még 11 évesen is néha átmentem aludni a 6 éves húgomhoz mert annyira megszoktam h azelőtt egy szobában aludtunk.

2022. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
En siman feltennem a felso szintre a nagyot, de nalunk ot altatta a ferjem, es en meg a kicsit. Ha en altatnam mindkettot, akkor kozos szobaba tennem oket. Nalunk eloszor kukon volt a kicsi, es en aludtam bebt vele elso ebredestol, aztan kozos szoba lett, mikor mar a kicsi nem nagyon sirt fel. Azert eleg szar lett volna a nagynak ejszaka 4-5x kelni miatta. Kicsit kevesebb, mint 4 ev van koztuk. 2,5 volt a kicsi, mikor osszeraktuk oket. Neha a nagyot talalkuk mellette, neha meg a kicsi maszik at hozza, nagyon cukik :)
2022. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
5ös, ja felelős szülő, csak a szex legyen elég:-D
2022. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hálószoba van egymás mellett, mégis egy szobában laknak a gyerekek. :) Nekem praktikus volt, hogy egy helyre kell menni éjszaka, a nagyobb pedig alig várta, hogy beköltözzön hozzá tőlünk a kicsi.

Majd ha elkezdik pedzegetni, hogy szeretnének külön szobát, akkor szétköltöztetjük őket. Nem értem miért olyan ördögtől való ez.

Mondjuk én 10 éves koromig a tesómmal voltam, aki ráadásul más nemű is, mégis tök jól elvoltunk. Nem tudtam, hogy ez igazából kínzás volt. :D

2022. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!