Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már dackorszak lenne 15...

Ez már dackorszak lenne 15 hónaposan?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. A kisfiam, mióta elkezdett járni, annyira akaratos lett, hogy úgy érzem sokszor, nem tudom kezelni. Egyébként is tüzes természet, babaként is nyomatékosan kifejezte az akaratát. De most... Ha valamit nem kap meg, ha valamire nemet mondunk az apjával, akkor földhöz veri magát, sikít, hisztizik. Azt olvastam hogy a dackorszak kb 1,5-2 éves kor között kezdődik, ezért is félek kijelenteni azt hogy ő 15 hónaposan az lenne.


Nem tudom, kétségbe vagyok esve, hogy mit ronthattunk el. De a kezdetektől nagyon figyelek rá, rengeteget van ölelve (egyébként ő is ölelkezős baba), minden nap viszem valahova, férjemmel szeretjük egymást, nincsenek veszekedések. Nem tudom hogy kezeljem ezt, és félek hogy én rontottam el valamit :(



2022. nov. 4. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A lányomnál nem sokkal egy éves kora után kezdődött. Nem rontottatok el semmit, ő ilyen természetű.
2022. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez már az. Nem a te hibád, ez természetes jelenség. Majd elmúlik.
2022. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

En nagyon ajanlom az egyszerubb gyermekkor cimu konyvet! Elolvastam es akkor jottem ra, hogy tul van ingerelve a gyerekem es emiatt borul ki borzasztoan. Tengernyi jatek, sok program, amit amugy mindig is birt, de estere tenyleg kezelhetetlen lett es sokaig nem ertettem miert. Nalunk volt kepernyo is sajnos 2 eves kor alatt, mondjuk csak napi 20 perc max, de ezt is megszuntettem teljesen nullara.

Es amikor valtoztattam picit az eletunkon, a dackorszak is sokkal kezelhetobb lett. Persze hisztik voltak igy is, ez abszolut eletkori sajatossag, de nem volt olyan katasztrofalis, mint elotte.

2022. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves 3-as! leírnád kérlek, hogy miben változtattál?

én is gondolkoztam azon, hogy lehet hogy sok inger éri, de egy napra maximum 2 programot szoktam beilleszteni. általában délelőtt játszóház kb 2 órára, délután pedig játszóterezés

2022. nov. 4. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hu hát ez elég soknak hangzik, legalábbis nekem. Napi egy játszó elég lenne sztem, a többi időben meg nyugis itthoni játék. De ez én vagyok, sőt, mi ilyenkor egyáltalán nem is jártunk játszóra még, azóta sem megyünk minden nap.
2022. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ekkor kezdődött a dackorszak, azzal, hogy akkora jelenetet rendezett a játszótéren, hogy nem akar hazamenni, hogy nem is ismertem rá, hogy az én gyerekem. Aztán heti 1 ilyen földhözverős hiszti állandósult, de akkor fél óráig megnyugtathatatlan volt...leírom nálunk mi segített:


1. Elkezdett beszélni: el tudja mondani, mit szeretne, és nem kell találgatnom-sajnos ezt befolyásolni nem lehet, nekem mázlim van ezzel, hamar beszél.

2. Mindig ismertetem vele a kereteket-nálunk a valahonnan elindulás a nagy hiszti általában, ha jól érzi magát, nem akar elindulni. Elmondom pl., hogy ebédig maradunk, ebéd előtt indulunk haza. Mikor 10 perc van hátra, szólok, hogy 10 perc, 5 perc, 2 perc és utána indulás. Így nem éri váratlanul, hogy menni kell. Persze fogalma sincs, hogy mi az a 10 perc, de már tudja, hogy mi fog következni. Lényegesen jobb a helyzet, amióta így csinálom. Vagy a boltban leveheti megnézni az elefántot a polcról, de ha indulunk, vissza kell tenni, mert itt lakik.

3. Amit csak el lehet kerülni konfliktusforrást, igyekszem elkerülni. Ha nincs idő hintázni megállni, inkább kerülök egyet, de ne lássa meg a játszóteret. Kiveszem a babakocsiból a lépcsőházban, hogy nehogy meglássa a kismotort a tárolóban, mert tuti, hogy üvöltés lesz a vége. Elpakoltam a szekrény aljáról a szipókás kubut, mert ha meglátja, kisírja érte a köldökét, hiába van jóllakva, ilyenek.

4. Mindig elmagyarázom, hogy ha valamit nem szabad, akkor miért nem. Hiába nem érti meg először, valamit kicsit egyszerűbben mondok neki. Pl. a konnektorba azért nem nyúlunk, mert bibis leszel, sírni fogsz, doktornénihez kell menni. Ki kell cserélni a pelust, mert kicsípi a feneked a kaki, fájni fog. Mindig elmondtam, most már ő mantrázza, amikor nézegeti a konnektort, de nem nyúl bele (amúgy be van dugva).

5. Kap 2 dolog közül választási lehetőséget, de olyan opció nincs, hogy nem csinál valamit. Pl. nem akar öltözni, nem akar fürdeni jönni. Reggel megkérdezem, hogy a mackós pólódat veszed fel, vagy a cicásat? Ő választ, és megyünk öltözni. Kész a fürdővíz, sétálsz a fürdőszobába, vagy anya vigyen?

6. Sokszor kötök alkut vele, vagy mutatok tilos dologra alternatívát. Nem akar kijönni a fürdőkádból, akkor megbeszéljük, hogy egy játékot választhat, és akkor azt megtörölgetem és hozhatja törölközni. Vagy nálunk a kanapén ugrálást nem szabad (mert nem látom, mit csinál, amíg nem vagyok ott), de ha szeretne ugrálni, akkor szól, és bemegyünk a nagy ágyra, ott lehet. Nem veheti fel a cigicsikket az utcán, de integethet neki, vagy küldhet neki puszit (most marha jól nézünk ki, hogy minden cigicsikknek puszit küldözget, de tudja, hogy nem nyúlhat hozzá :D).

7. Ha valamiért látom, hogy hisztizni kezdene, akkor próbálom megbeszélni vele: ,,Most azért kiabálsz, mert szomorú vagy, hogy nem hozhatjuk haza a mackót a boltból? Nagyon sajnálom, hogy nem lehet, de menjünk haza, és keressük meg a te mackódat, már biztosan nagyon vár. Ezt a mackót meg simogassuk meg, ültessük vissza a többiek közé, legközelebb is meglátogatjuk."


Nálunk ezek nagyon sokat segítettek, persze sok harc megy egész nap, de most ezekkel a módszerekkel elvagyunk, a földhözverős hisztik jelentősen lecsökkentek.

2022. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!