Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez mit tehetnék még?

Miért van ez mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Kislányom most 1 éves.


8-9 hónapos koráig teljesen jól aludt el egyedül.


Mióta ül, mászik, feláll viszont tragédia. Iszonyatosan nehezen alszik el. 1 órát forgolodik, nyafog stb. Próbáltam esti mesét, éneklést mindent de semmi nem használ igazán. Minden este fel-1 óra legalább az altatás és kezdek kétségbeesni.


Van néhány nap amikor újra minden a régi de aztán ugyanúgy kezdi előről.


Reggel 7-7:30 körül kel utána 11:30 körül alszik 2-3 órát. Negyed 9kor megy este fürdeni.


Fektetes előtt félhomályban könyveket nézegetunk, halkan énekelek neki. Utána beteszem az ágyba megeszi a tápszert és onnantól kezdődik a szenvedes. Amikor jó napja van akkor kicsit gyűjtögeti az alvokat és alszik is. De sajnos nem ez az általános.


Cumival alszik születése óta.


Mit tudnék még tenni? Jó tanácsokat elfogadok. :)



2022. nov. 4. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában vettem észre, hogy az alvós játékkal jászik.

Eddig segített, de most inkább elveszem, és így alszik el hamarabb.

2022. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyival tudlak vigasztalni, hogy nálunk nagyon hullámzó az elalvás. Szintén 1 éves kora körül, amikor elindult, ugyanez volt, fél-1 óra volt a szenvedés, aztán 15 hónapos kora körül lényegesen jobb lett, 10 perc. Most beindult a beszéde, énekel, verset mond, kitalál mindenfélét...szintén 30 perc egy elalvás. Ne keseredj el, szerintem a mozgásfejlődés, agyi fejlődési ugrások nagyon nagy hatással vannak az elalvásra, mert nem tudnak kikapcsolni.
2022. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod. Barátnőm gyereke szinte egész éjjel fent van...

Nem olyan vészes ez. Kitartás, nem tart örökké.

2022. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!