Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igényszerinti szoptatással...

Az igényszerinti szoptatással nem fogom "elrontani" a babám?

Figyelt kérdés

A kérdés fura tudom főleg hogy 2,5 hetes babáról van szó viszont nem akarom azt, hogy állandóan cicib lógjon, mert félek attól, hogy később nem lesz semmi "magán életünk". Van hogy 1 óra után kéri de van hogy 3 at is bír... 😅 Ebbe a korban ez még normális? Estét szinte végig alussza 1x kell amikor éhes lesz. Egyébként nappal mellkason vagy ha sikerül akkor kiságyban alszik és este csak kiságyban.


Első baba és ne kövezzetek meg a kérdésemért



2022. nov. 9. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontod el. Igény szerint szoptattam a nagyobbik lányom és a kicsit is így tervezem. A nagy 2 éves koráig szopizott, félidős terhes voltam, amikor elment a tejem. Jelentem: volt magánéletünk, soha, egyetlen egyszer nem volt olyan, hogy nyilvánosság előtt tépte volna a pólóm vagy bármi kellemetlen, kínos helyzetbe kerültem volna emiatt. Az első pár hét, talán 2-3 hónap nagyon max volt olyan, hogy hektikusabban alakultak a szopik, de 3 hónapos korában már tisztán emlékszem, hogy volt egy jó kis rendszer, teljesen magától beállt a 2-2,5 óránkénti szopikra, nem igényelte többet. Amikor még nagyobb lett, kezdett számára kinyílni a világ, úgy még kevésbé lógott cicin. Nyilván voltak időszakok, növekedési ugrás, fogzás, szeparációs szorongás, stb, amikor megint többet igényelte, de ezek mind átmenetiek voltak, amiket én nem korlátoztam sehogy sem, és mindig teljesen magától visszacsökkent pár nap, legdrasztikusabb esetben is 1-2 hét alatt egy olyan szintre, ami mellett kényelmesen tudtunk együtt élni.

Amúgy nálunk az együtt alvás az kifejezetten jól bevált, főleg a későbbi időszakban. Az első 4 hónapjában a lányom is simán éjszakánként max 2x felkelt egy gyors szopira, onnantól viszont "elromlott", és a legdurvább időszakban éjjelente végtelen mennyiségben ébredt, ilyen 20-30 percenként, na akkor nem bírtam tovább, akkor muszáj volt magam mellé rakni. Sokkal jobb volt úgy, hogy csak cummogott a cicimen és én is tudtam aludni, nyilván nem kényelmes meg ilyesmi, de pihentetőbb, mint folyton pattogni és kivenni az ágyból és sétálni vele és akármi. Ez az időszak is bőven elmúlt már.


Szóval az én személyes tapasztalatom, hogy nem rontod el ezzel a babát, sőt. Nekem könnyebb volt mindig kiszolgálni cicivel, ha ezt igényelte, mint megpróbálni elterelni a figyelmét meg kísérletezni meg mással próbálkozni meg tudomisén. Ha cicit kért, cicit kapott, kész, ez valahol az én lustaságomnak is tökéletesen megfelelt, bár nem voltam oda meg vissza a szoptatásért úgy általában, még mindig kényelmesebb volt így altatni, így megnyugtatni, mint most, amikor nincs ilyen mágikus eszköz a kezemben, ami mindig és minden körülmények között működik :D

2022. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Rettentő kicsi még. Valószínűleg jó ideig állandóan cicin fog lógni, evvel nem tudsz mit tenni.

A baba igényei ilyenkor fontosabbak.

2022. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Magánélet nem emiatt nem lesz, ne aggódj. 😂 Én minden nyikkanásra felvettem, egy percig nem korlátoztam a szoptatást, és magától is drasztikusan csökkent a száma.


Amint tud magától helyet változtatni, mindenhová követ majd, vécére is, úgyhogy onnantól számold a magánélet "végét". De ez ilyen, az első pár év nem a kényelemről szól, és minél kevésbé biztosítasz számára kapaszkodókat hozzád (pl szoptatás), annál jobban ragaszkodik majd hozzád minden erejével. A ténylegesen iszsz babák tapasztalataim szerint sokkal bátrabbak később, mert tudják, hogy anya ott van, nem kell "őrizni".

2022. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rontod el. Most nem a magánéletről szól ez az időszak, de ne aggódj, nagyon hamar elröppen. 4-5 hónaposan egyébként szépen be fog állni magától, megint pár hónap múlva meg külön kérvényt kell neki benyújtani mert a szopizásnál minden fontosabb és érdekesebb lesz. Azt csináld most, ami a kisbabád igénye, hidd el kifizetődik :)
2022. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fogod "elrontani". Azzal előbb okozol neki lelki sérülést, ha megtagadod tőle, amire szüksége van. És itt most kizárólag valós szükségletekre gondolok, nem egy későbbi iphone, vagy ilyesmi 😂 Ne aggódj, nem fog érettségi előtt még egyet slukkolni a melledből, hogy jobban menjen a matek. Nagyon pici még, ez most nem a magánéletről szól. Egyébként is, hálás lehetsz, mert az éjszakákat meghagyja nektek. Később lesz jobb dolga is, mint a ciciden lógni, és pár hónapról beszélek, nem is évekről.
2022. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat természetesen tudom, hogy még nagyon picike ahhoz hogy ne lógjon cicin arra voltam kíváncsi, hogy későbbiekben ez lefog-e redukálodni. Vele aludni semmiképpen nem szeretnék ennek egyik nyomós oka, hogy nem túl nagy az ágyunk a másik meg szokja a kiságyat. Ellenben a kiságy melletünk van 😊 Most még nehéz a jövőben gondolkodni föleg, hogy nincs jó segítségem és azt hallom akivel beszélgetek, hogy ne szoktassam cicire, de neki már a kezdetektől fogva kellett hozzátáplálnia tápszerrel. A másik anyósom aki meg azt hajtogatja, hogy elkapatom, de egy 2,5 hetes csecsemőnek még nincs én tudata...

2022. nov. 9. 10:40
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a babát kell nézni, nem azt hogy mi lesz később. A kicsi tudja hogy mikor kell ennie, lehet egyszer kevesebbet eszik egyszer többet azért eszik változó időszakban, van olyan baba aki magától elhagyja a szopizást idővel.

Ne gondolj most erre, élvezz ki minden vele töltött percet! Hidd el pótolhatatlan!

2022. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem kapatod el, sőt, a legjobb, amit adhatsz neki. Egy valami fontos szerintem az ISZSZ-szel kapcsolatban (amit sokan félreértelmeznek): az igény szerinti nem jelenti azt, hogy minden nyekkenésre cici. Nyilván ebben is vannak fokozatok: egy alig 3 hetes kisbaba még sehogy máshogy nem tud jelezni, mint sírással, tehát tanulnod kell még az egyes egyéb jelzéseit, vmint a sírása fajtáit. Az elején majdnem minden nyekkenésre cicivel válaszol egy iszsz-anyuka, ami idővel csökkenni fog, egyre gyakrabban fogod felismerni a sírás valódi okát, olyankor természetesen nem kell azonnal szoptatni majd. De az iszsz pl. azt is jelenti (ez számomra nagyon fontos volt), hogy nem várom meg, amíg letelik a 3 óra a két szopi között, hanem megszoptatom, ha éhesnek tűnik. A legjobb barátnőm nagyon merev volt a szoptatás terén, Ő szigorúan kivárta a köv. szoptatást, pedig nem egyszer már a 2. órában éhesen üvöltött a kislánya. Nekem rossz volt ezt látnom.

3 gyerekemet szoptattam iszsz, egyik sem matrica, ellenben nagyon erős a kötődés közöttünk, Ők pedig magabiztos nagy gyerekek már, akik érzik, hogy a világnak szüksége van rájuk. Pl. Ezt az ősbizalomérzést adhatod a babádnak az ISZSZ-szel, azaz azzal, hogy reagálsz az igényeire. Ma sem tenném máshogy, ha újrakezdeném.

2022. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még a komfortszopit akartam említeni, ami szintén iszsz. Nagyon fontos a komfortszopizás a babának, ahogy növekszik, egyre inkább a kettőtök közötti kapcsolódást fogja jelenteni, pl. előfordul (nálunk ez volt), hogy egy féléves baba már percek alatt lerendezi a szopit, ha éhes, ugyanis erősen, jó technikával szív, gyorsan jóllakik, már megy is a dolgára. Ugyanez a baba ha elesik és fáj valamije vagy megijed, cicire kéredzkedhet (nem éhes, lehet, hogy nem is eszik, csak cumizik), hiszen ez jelenti számára a biztonságot, a kapcsolódást. Egy egészségesen fejlődő kisgyerek egy idő után nem fogja cuminak használni az anyamellet, hiszen annál sokkal izgalmasabb a világ, viszont menedékként fog rátekinteni még egy ideig. Aztán elhagyja.
2022. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

2,5 hetesen dio nagysagu a gyomra. Szerinted abba mennyi tej fer ? Az anyatej NAGYON gyorsan emesztodik, ezert ehes surun. A mü tapszer elteliti , mert nehezen tudjak emeszteni.

Ahogy no, ugy no a gyomra, egyre tobb tej fer bele, kvazi ritkabban ker enni.

Plusz ugye erosodik, egy szoptatas nem 40 percig tart majd hanem 4 percig.

Meg nagyon pici, 6 hetig ujszulott, az ujszulottnek ez a dolga, 24 oraban, neked meg a pihenes, fekves vele (vegulis ezert vagy gyeden ).

2022. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!