Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyósát sem érdekli, hogy...

Más anyósát sem érdekli, hogy mi van az unokákkal? Ti hogyan viselitek? Nem esik rosszul?

Figyelt kérdés

A fiunk 5 hónapos. Anyósom eleinte is ritkán jött, most meg hetek óta színét se láttuk.

Ha mi nem küldünk képet a piciről, ő magától soha nem kérdezte még meg, hogy hogy van.

Ha nálunk van, akkor is leül valahova, nézegeti kicsit, néha felveszi, de 3 perc után teszi le, mert nehéz.

Van másik unokája is, de ők messze laknak. Évente néhány alkalommal találkoznak csak. De őket hívja telefonon, videochatelnek.

Én azt hittem, hogy mivel a mi babánk itt van közel, majd gyakrabban látjuk. Nekem ez rosszul esik.

Az én részemről sajnos nincsenek nagyszülők, egyszem nagymamája a fiamnak, és baromira nem esik jól, hogy nem foglalkozik vele.

Más is volt/van így?


2022. nov. 10. 18:14
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem azt várom, hogy segítsen, vagy vigyázzon a kicsire. Csak hogy érdekelje, hogy foglalkozzon vele. Hogy a kicsi tudja milyen egy nagymama.
2022. nov. 10. 18:15
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem vagytok ezzel egyedül.
2022. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is öt hónapos. Párom anyja 3 éve nem lépett ki a lakásból mindennel szorong, meg amúgy is minden baja van, egyébként tud járni.

Amikor született rá pár napra felhívta, hogy érte megy áthozza aztán hazaviszi, de köszönte nem kért belőle mert neki nem elég egy óra elkészülni. Azóta mi 2x fél órát voltunk nála az 5 hónap alatt, ő egyszer sem nálunk. A másik unoka meg kb ott lakik. Nekem mondjuk nem hiányzik, páromat sajnálom csak.

2022. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Ha egy gyerek szereti az anyját, és a párja is és ez kölcsönös, akkor nem marad el az érdeklődés.
2022. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Én anyukám is ilyen,mert nem tudja őt emelgetni. A babám 10 kiló 😅 de beszél hozzá,ha hív kérdezi hogy vagyunk. Mikor rákérdeztem miért nem foglalkozik többet vele azt mondta emelgetni nem tudja( ízületi problémái vannak),lekötni sem tudja mert pici,ha majd nagyobb lesz beszél,rajzol stb azzal már tud mit kezdeni anélkül hogy emelgetné sétál vele. Énekel neki, de most jó hav5 percig figyel rá,megértem hogy csípő problémával meg egyéb ízületi bajokkal nem sokat tud vele kezdeni,ő az a típus aki képes órákig rajzolni vele,mesélni neki stb.
2022. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Örülj neki! Nagyon terhes lenne, ha a nyakatokra járna.

A gyereknek nem hiányzik a nagymama, hiszen nem tudja mi az. A szeretet, érzelmi kötődés, törődés nem magától értetődő dolog, elvárni nem lehet. Nyilván a fiával sem olyan a kötődés, hogy ez ki tudjon alakulni. Értem, hogy hiányzik az édesanyád, de ennek a viszonynak nem kell tudnia helyettesíteni.

2022. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Örülj neki, hogy egyaltalán odamegy. Nekünk 2 éves a fiunk, anyós 20 perc sétára lakik, és még soha egyszer sem látta. Egyszerűen nem érdekli. Na, EZ borzalmas.
2022. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is ugyan ez van anyósommal. De a tetejében még a saját szüleim sem kíváncsiak az 1. unokájukra. Segítséget sem kaptam semmit, pedig jól jött volna a nagyon hasfájós baba mellett. Ez van, már megbékéltem vele... úgysem változtat semmin, ha mérgelődöm, vagy ha rágódom rajta.. De emiatt nagyon eltávolodtam tőlük érzelmileg, mert úgy érzem, magamra hagytak, mikor szükségem lett volna rájuk. Szóval megértelek kérdező.
2022. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, a fiaival is sajnos nagyon felületes a kapcsolata. Nem csak a férjemmel, a többiekkel is.

Csak azt gondoltam, hogy egy pici babával azért más a helyzet.

Meg nálunk nem az van, hogy esetleg fáj valamije, mert nagyon aktív, dolgozik, kirándul, mindent is csinál. A fiam meg nem is nehéz, 7 kiló.

Csak nekem ez olyan furcsa. Mert nálunk nem ez volt a családban a szokás. Nálunk családon belül mindenki érdeklődött a másik iránt.

2022. nov. 10. 18:52
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az,hogy rosszul esik...Csak nem értem.
2022. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!