Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha volt a babátoknak "tojó-nyo...

Ha volt a babátoknak "tojó-nyomó" fájása, mikorra múlt el? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Nem akartam hasfájásnak írni, mert nem kólikás szerencsére. Tojó fájdalmak alatt értem amikor szenved a kakilással és a pukikkal. Bevörösödik a kis feje és erőlködik, nyomja, sokszor sikertelenül, de van amikor egész ügyesen kijönnek belőle a dolgok. Legtöbbször azt hallom, hogy 3 hónapos korára elmúlik, a védőnő 6-7 hetesen mondta, a gyermekorvos 4 hónapos korára. Másfél hetes korában kezdődött, amikor nagyobb adagokat kezdett enni, most vagyunk 7 hetesek.

Köszönöm a válaszokat!


2022. nov. 14. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a terminust, hogy tojó-nyomó fájás (sic!) te találtad ki vagy a védőnő? 🤣
2022. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem 35 évesen is vannak ilyen gondjaim a wc-n, szó szerint így leírva. Szóval nem mondom hogy elmúlik. Feldobtad az estém, köszönöm.
2022. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A babáknak meg kell tanulni azt, hogy hogy nyomja a kakit.

Bizonyos izmokat megfeszíteni, a másikat elengedni a megfelelő időben, nekik nem egyszerű mutatvány ez.

Kell neki egy kis idő amíg megtanulja, rájön hogyan is működik.

Nálunk igaz volt hasfájás is de olyan 3hónapos korra megoldódott.

2022. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es mi hívjuk így itthon, más terminust nem hallottam még rá :D
2022. nov. 14. 21:05
 5/8 A kérdező kommentje:
De kérem ha van ennek a jelenségnek valami rendes megnevezése akkor írjátok le nyugodtan. ;)
2022. nov. 14. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Tojó-nyomó fájás szüléskor van nem? 🤣🤣
2022. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az elején voltak gondok, sokszor ijesztő is volt ahogy erőlködött, de most 3 hónapos és minden reggel majdnem ugyakkor kakál, csak nyom kettőt hármat, és gond nélkül megvan :)
2022. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kislányom és a hozzátáplálás miatt kezdetektől erőlködik néhány kajától (vörös fejjel, sírva). Ha látom a jelenséget, akkor egy darabig nem kapja az adott ételt. Lehet neki segíteni egyébként, tapasztaljátok ki. Félig ülő helyzetbe szoktam tenni a kislányomat ilyenkor (hát alátámasztva), lábak lassan tornáztatva, pocak simogatás és előbb-utóbb abbamarad a sírás.
2022. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!