Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig akkor alszik el a baba, amikor indulnunk kéne?

Figyelt kérdés
Tényleg 10-ből 9x ez van. Nagyjából van egy napirendje, de ha időre kell menni valahova, akkor szinte mindig akkor sikerül elaludnia, amikor indulnunk kéne, akármikor is legyen az. Ha sikerül időben elaltatni, akkor meg 20 perc múlva felkel és ugyanúgy fáradt, amikor indulni kéne. Ráadásul nem alszik babakocsiban, úgyhogy ha ilyenkor elindulok vele, akkor végigordítja az utat, aztán egy-két óra múlva belealszik a sírásba. Volt, hogy 7 órán keresztül sírt, mire elaludt. Mit tudok csinálni ezzel? Tényleg gyomorgörcsöm van minden egyes alkalommal, amikor ki kell mozdulni a házból.
2022. nov. 23. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Keltsd fel
2022. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idős?

Van napirend?-nem lehet jobban ahhoz igazítani az indulásokat?


Mikor látod hogy álmosodik, tedd ma a babakocsiba vagy az autóba és indulás, hátha akkor alszik útközben.


Vagy hagyod aludni és indultok később.

2022. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy, mekkora baba. Kendőbe nem tudod betenni ilyenkor? Vagy kocsival kell mennetek? Én ezt szoktam csinálni, ha nem akarom ébreszteni. Összekészülök, felveszem, magamra kötöm, és vagy fel se néz, vagy felnéz, de mivel hozzá van szokva a hordozáshoz, alszik rajtam tovább.
2022. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sétáláshoz pl. működik, ha később indulunk, de a baba mama klubokra, baba mama tornákra, orvosi, védőnői időpontokra nem tudunk később menni.

5 hónapos, és még nincs rendes napirendje. Az a baj, hogy éjszaka sem alszik ugyanúgy. Van, hogy 8-tól 8-ig csak enni kel fel, most pl. 8-től 5-ig aludt, de 20-40 percenként ébredt és nyöszörgött. Próbáltam írni, hogy mikor alszik, de heteken keresztül nem sikerült rendszert találni benne. Az éjszakai fektetéssel érdekes módon nincs gond, akkor az egész esti rutin szépen lemegy, és időben ágyban van. De nappal, hiába álmos, van, hogy egy óráig altatom és csak 20 percig alszik.

Akármilyen álmos, amint babakocsiba kerül, ficánkolni kezd és sír, nem sikerült még soha elaltatni benne. :(

2022. nov. 23. 10:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Hordozással amúgy elalszik, csak akkor meg a programon nem tudunk rendesen részt venni, ha ő rajtam alszik. Ma pl. Dévényes jött volna baba mama klubra, ahhoz ébren kellett volna lennie. Gyalog megyünk mindenhova, nincs kocsink sajnos.
2022. nov. 23. 10:12
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy próbáltam taktikázni, hogy pl:

9:30-kor baba klub=

6-7 körül ébredés, keltés (van egy sulis is)

8:30-kor letesz aludni elmenős ruhában, tiszta pelus, kaja stb…

Aztán induláskor átrakom az autóba, vagy felébred, vagy akkor, ha odaértünk. Így frissen kelve vesz részt programon.

Persze ezt szoktam csúsztatni, indulási időtől függően.

2022. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, neked 8:30-ra mindig álmos? Vagy úgy ébreszted reggel, úgy foglalkozol vele, hogy 8:30-ra olyan fáradt legyen, hogy biztos aludjon. Az igazából működhetne nálunk is, mert este is ezt csináljuk kb.
2022. nov. 23. 11:19
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Védőnő meg orvos nem sokszor van, egy 5 honapost meg felesleges ilyen hulyesegre hurcolni. Főleg hogy irod tiszta ideg vagy ilyenkor, akkor neked se kikapcsolódás. Amíg nem all be napirend, ne időpontos programokat találj ki.
2022. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, milyen idősen. Az 5-6 hónaposan, nekem 2, max 3 órát bírt ébren. Ehhez számoltam mindent.
2022. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcassal értek egyet. Ha nem mennek lazábban a programok, nem kell erőltetni. Nálunk is volt ilyen időszak, aztán alakult a napirend. Mondjuk 10 hónapos korára, addig ha sikerült elmenni örültünk, ha nem, nem. Még nagyon pici, ne várj tőle alkalmazkodást. Te nem tudnál az ő igényeihez alkalmazkodni?
2022. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!