Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a karácson...

Hogyan oldjátok meg a karácsonyi készülődést egy 3 hónapossal?

Figyelt kérdés
Nekem már az is nagy siker ha az alvások alatt megtudok reggelizni vagy mosakodni egyszerűen úgy érzem nincs elég óra egy napban
2022. nov. 23. 11:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan milyen készülődést kell megoldanod?

2,5 hós volt az egyik gyerekem karácsonykor. Egy nagytakarítást csináltam részletekben, meg sütöttem két sütit. Az apja vigyázott rá közben, meg hát ő is kivette a részét.

Rokon gyerekeknek eljuttattuk az ajándékot már karácsony előtt, az egy alvásidő volt becsomagolni. Más teendőm nem volt.

2022. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen készülődésre gondolok hogy takarítás, dekorálás, süti sütés, karácsonyfa kiválasztása, díszítése, ajándékok beszerzése stb
2022. nov. 23. 11:54
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Én pihenőszékben felteszem az asztalra és szereti nézni, hogy mit csinálok. Vagy magamra kötöm, vagy teszek neki játékot, fekete fehér könyvet, amivel ideig óráig elvan. Meg nem tudom, hogy ezzel túlingerlem - e, de rájöttem, hogy ha Kicsi Gesztenye Klub dalokat indítok neki, akkor akár egy óráig is elvan anélkül, hogy egyet is nyekkenne. Az enyém 4 hónapos, de ezek a taktikák, ha csinálni akarok valamit. Illetve még persze ott van a lepasszolom az apjának vagy a kevesebbet alszom, de ezeket ritkábban alkalmazom. Ha elfogadsz egy tanácsot, amikor a baba alszik, próbálj te is pihenni, legalább néha néha, vagy ha úgy érzed, hogy már eleged van. Sokkal többet tud segíteni, ha nem érzed azt, hogy fáradt vagy és minden szétcsúszik körülötted, mint ha egy alvásnyit feladatokat csinálsz. Majd csinálod, amíg ébren van, akkor úgysem tudsz pihenni.
2022. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, nekem sosem volt annyi időm, mint pici baba mellett. Odatettem magam mellé pihenőszékben vagy a földre szőnyegre, ott mellettem elvolt, beszéltem hozzá, nézelődött. Nyilván sokszor fel kellett venni, sokat szoptatni, de nem éreztem, hogy nincs időm.


Na, jelenleg 1,5 éves és bennem most merül fel ez a kérdés, hogy fogom csinálni, mert ennyi idősen már szó szerint egész nap a fenekemben van, mindent csinálni akar, amit én is, semmivel nem lehet mellette haladni :D

2022. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még annyi, hogy én mindent online veszek. Megér annyit a szállítási költség. Vagy próbálok több dolgot venni egy helyről, hogy ingyen kihozzák.
2022. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Tojtam az egészre és babáztam. Kupi volt/van de kit érdekel?
2022. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Értem értem. Sajnos nálunk a pihenőszék nem opció mivel max 10 perc amit elvan benne de azt is csak úgy ha ott ülök mellette. Vettünk hordozót is amit felteszek magamra, de amint észreveszi hogy nem én tartom a karommal, egyből sírni kezd. Most ilyen anyás korszaka van ráadásul amikor leginkább csak nálam van el. Pedig a férjem is szívesen átveszi bármikor
2022. nov. 23. 12:03
 8/34 anonim ***** válasza:
42%

Két gyerek után sem értem, hogyan tud hátráltatni egy 3 hónapos gyerek akár az evésben is. :S


Amikor ilyen kicsik voltak, csináltam mellettük mindent. Beraktam a pihenő székbe, letettem a földre, én meg haladtam, ha pedig arra volt szükség, felkötöttem magamra. Ha olyan dolgom volt, a férjem lefoglalta őket, ha mennem kellett valahova, ők is jöttek velem.

Mit csinálsz, hogy nincs időd enni sem?

2022. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
Hordozókendő. A mindennapokban (is) szuper segítség :)
2022. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Amint írtam nálam ezek nem opciók hogy felkötöm magamra vagy pihenőszékbe teszem. Ezért bajos mindent megoldani. Ha meg leteszem az ágyra akkor is ott kell ülnöm mellette és szórakoztatni. Tehát bármi másra marad az alvásidő
2022. nov. 23. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!