Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a karácsonyi készülődést a gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Nekem hatalmas mázlim van, mert a négy nagyszülőből kettő nyugdíjas, a másik kettő pedig tanár, már szerdán sem fognak dolgozni. Mindenhol meglesz a nagytakarítás már bőven karácsony előtt, így nagyon szívesen elviszik a gyerekeinket (2 és 4 évesek) 22-23-án pár órára, így mi tudunk takarítani, fát állítani, főzni, sütni, ajándékot úgy eldugni, hogy a gyerekek ne találják meg... De elképzelni sem tudom, mi lenne velem nélkülük. Ti ezt hogy oldjátok meg?
2016. dec. 3. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálok ekkora cirkuszt a karácsonyból és probléma megoldva. A házat egyébként is szoktuk takarítani és egy vacsora elkészítése sem okoz gondot. Sose értettem miért kell azon aggódni, hogy szeretnénk csinálni magunknak egy szép ünnepet és elötte 1 hónappal már idegeskedünk a dekoráción. Akkor így hogyan lesz szép az ünnep? Sehogy. Akkor meg mi értelme az egésznek?
2016. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ajándékot este-éjjel csomagolunk, fát a gyerekekkel közösen állítunk, sütés-főzés gyerekekkel együtt/mellett/alvásidejükben vegyesen lesz, ahogy a takarítás is.
2016. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi simán készülünk a gyerekekkel együtt. Lehet azért mellettük is takarítani meg sütni-főzni. Nem kell szerintem ennyire túlkomplikálni ezt.

Az ajándékaik meg már most is el vannak úgy dugva, hogy ne találják meg (a nagy része már megvan). Egyébként mi is le tudjuk így passzolni a gyerekeket, de nekünk nem probléma velük készülődni.

2016. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromból nagyon rossz emlék, hogy mindig full stressz volt a karácsonyi készülődés. 10 éves lehettem, amikor kérdezték, hogy szeretnék karácsonyra, illetve mi legyen a menü. Akkor mondtam, hogy inkább lemondok az ajándékról, csak rendeljünk egy pizzát és legyen nyugodt a karácsony.

Anyám akkor leült, elgondolkodott, aztán lazított az addigi menetrenden.


De ez a feszültség annyira belém égett, hogy a lehető leglazább karácsonyokat csinálom.

1. Takarítónő jön.

2. Ajándékot csak a gyerek kap, időben megvesszük és megy a gardrób felső polcára.

3. Fadíszítés gyerekkel együtt, emiatt úgy néz ki a fa, mint egy csöves, de neki tetszik, úgyhogy ilyen lesz és kész :)

2016. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit kell keszulodni? Elvileg az ember tisztán tartja a lakást, nem karácsonykor áll neki festeni vagy padlót rakni. Bevasarolni már mindent lehet az internetről elelmiszertol ajandekig, így boltba se kell menni, ha nem akar. Főzni meg amúgy is főz az ember, csak max 30 perc helyett 1 órát szán rá. Nálunk szerencsére egy idegbeteg sincs, nagy felhajtást se csapunk, nincs 30 fele sütemény és 8 fele főétel. Még lehet azt oldani siman
2016. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül oldok meg mindent 2 évesemmel :) apuka dolgozik ( vendéglátás) Délután kis séta csavargás 2 óra max aztán ha hazaértünk kis "nagytakarítást" végzünk.Egyik nap ajtokat mostuk le( volt mint mindig össze tapogatja) segített ügyesen. Délelött ablakpucolás volt egyik nap a program séta előtt ott is segített erkélyajtó alját ő pucolta meg.Azóta csak ablakot pucolna.. Szóval minden napra van valami kis apróság. Főzés hamar meg lesz. Kuktában pároltkáposztát készítek jövőhéten aztán adagokba megy a fagyasztóba.Leves szintén kuktában frissen.Sült hús és hal lesz még kis pároltkáposzta,franciasaláta, törtburgyonya és ennyi.. Sütit sem viszem túlzásba bejgli pékségből nem szeretjük annyira. Mézeskalács sütés szintén 2 évesemmel élvezi nagyon. A fa díszitést meg megcsinálom éjjel amikor alszanak az apjával.Ajándékok már november elején megvoltak azokat délutáni alvásidejében csomagol majd be.. és nem stresszelek nem hagyok semmit utolsó pillanatra.
2016. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
* nem párolt káposztát készitek kuktában hanem töltött káposztát ..
2016. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Előző nap kitakarítok kicsit, este fektetés után pedig feldíszítem a fát, becsomagolom, odateszem az ajándékokat. A kaja úgy szokott lenni, hogy egyik nap az egyik nagyszülőkhöz megyünk családi ebédre, másnap a másikokhoz, mindenki csomagol is, ha akarjuk, ha nem, úgyhogy én nem főzök, így is alig bírjuk megenni :D ha kéne főzni, valószínűleg ugyanúgy megoldanám, mint máskor, nem lenne 40 féle kaja, csak leves, főétel, meg valami süti és kész. Minek megszakadni és annyi kaját csinálni, hogy aztán úgysem bírjuk megenni?
2016. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igaz, ez lesz az első babás karácsony, de amúgy én sem csinálok nagyügyet belőle. Mindig tisztaság van, karácsony előtt se takaritok jobban, mint máskor. Nagy kajafelhozatalt se cinálok, karacsony estére főzök vacsit, az nem nagyobb meló, mint máskor egy kaja, többi napokon anyuékhoz, anyósékhoz megyünk vendégségbe. A gyerek ajándékait neten rendeltem, eldugtam, majd becsomagolom míg alszik. A fát is feldíszítjük míg alszik, vagy akár vele együtt, nálunk a fát sosem a Jézuska hozta, csak az ajándékokat. Nem érdemes stresszt csinálni az ünnepből, nem erről szól!
2016. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi nem csomagoljuk az ajándékot, úgyis dobozban van. :) Ami meg nem, ajàndéktasak.


Karácsonyfa 20-adika körül lesz feldíszítve, nem problémázok a 24-én, hiszen a gyerek se hiszi majd el h a jézuska hozta(ha nagyobb lesz), hiszen mindenhol lehet már lassan látni dec elejétől.


Takarítàs:porszívó és felmosás aznap, mindig rend van, pedig pakol a gyerek serényen (1 éves), rendszeresen takarítok. Az ablakot meg a függönyt biztos nem december közepén fogom mosni.


Kaja: Nem csinálnék nagy gondot belőle. Egy édes-egy sós süti. Esetleg mézeskalács pár nappal előtte, mert az eláll. Töltött káposzta reggel feltenném, majd franciasali rántott valamivel és kész, húslevest is gyorsan fel lehet tenni. De nem is biztos h csinàlnék töltött káposztás, sütőbe finom malacpecsenye, lilakáposzta..nyammi.


Idén anyósékhoz megyünk több napra(én szüleim nem élnek) ő nagytakarít előtte, és süt-főz ezerrel, idegeskedéssel. Most besegítek, hátha nyugisabb lesz a karácsonya. :)

2016. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!