Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány baba fürdőzése? Intim...

Kislány baba fürdőzése? Intim higiénia?

Figyelt kérdés

Na ez most érdekes lesz, előre bocsi a fogalmazásért.. 😅Sógornőmet le*szta a védőnő, mert hogy a kislánya nunija “túrós volt” vagyis hogy az ajkak között volt valami.

No most én kislányt várok, aztán ebből tanulva már megnéztem 100 videót, leírást, hogy hogy kell megfelelően fürdeni, tisztába tenni.

A fürdésnél azt mondjak ne mossunk bele, csak körülötte.

A tisztába tevésnél azt mondják ne töröljünk bele, (max ha kakis) csak körülötte töröljük meg.

Illetve hogy ugye a krémet ne kenjük bele (ez számomra is egyértelmű)

Most a kérdésem az, ha nem lehet mosni se törölni, akkor hogy lesz tiszta?

Bocs ha hülye kérdés, első baba nem csináltam ilyen, ezért várok tapasztalatot, tanácsot !

Előre köszi!



2022. dec. 1. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Amikor a kakit kitörlöd belőle, akkor a "túrót" is kimosod. Én azért napi 1x minimum kitörlöm az ajkak között is, már csak azért is, hogy nehogy összenőjjenek (elvileg ez is előfordulhatna).
2022. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

"Kiázik" fürdés közben.

Egyébként egyáltalán nem szükséges popsikrém használata. A legtöbb problémát az okozza. Jelesül az összenövésben is szerepe van (hámosító kenőcs).

2022. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Simán q krém is betud odakerülni,nem feltétlenül túró volt. Amúgy kakinál nem a nuni felé törlöd,ha pedig kakis lett akkor egyből megmostam csap alatt. Néha megtörlöm azért az ajkakat is. Nem kell túlmisztifikálni.
2022. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én meg szoktam neki mosni. Persze közel sem olyan alapossággal, mint a sajátomat, de inkább vízzel lögybölöm át neki egynap egyszer, mint popsitörlővel törölgetem.
2022. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pisinél nem "törlök bele", kakinál pedig minél alaposabban ki kell tisztítani, főleg egy kislánynak.

A sudocrem és társaival pedig tényleg vigyázni kell, mert összenövést okozhat. Zsírosabb típusú kenőcs a jobb, pl bepanthen.

Fürdésnél is azért átmosom, de nem olyan hú de alaposan.

2022. dec. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A törlőkendők első mozdulatával amikor még tuti tiszta, ott kezdem a törlést, kakinál betörlök (vagy lemosom az egész gyereket :))), pisinél nem mindig. Van, hogy ezek ellenére is marad egy kis fehér (amúgy nem fehér krémmel kenem a popsiját, szóval tuti nem krém), én ezt fürdéskor a babafülpiszkálóval kiszedem amikor felázott, az olyan dundibb formájú, nem lehet vele kárt okozni szerintem. Talán nem ennyire kritikus, amennyire a védőnő jelezte, mert ez termelődhet nagyon jó higiénia mellett is.


Szerintem sem szükséges a krém rendszeres használata, ha a baba bőre nem érzékeny a pelusra, csak fürdés után napi 1x kenem be a bőrét ahol pelenka fedi, vékonyan lanolinos gyógynövényes krémmel (panarom napsugár ami amúgy kb mindenre jó, nem nehéz zsíros krém), eddig az 5.5 hónap alatt kb 10 alkalommal volt piros a feneke. A fehér darabkák viszont ennél gyakrabban vannak.

2022. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. dec. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!