Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kislány nemi szervén...

Újszülött kislány nemi szervének tisztításához mit ajánlanátok?Van a kis belső részén egy fehér réteg,védőnő szerint 2 hetes koráig ne mossuk ki onnan. Utána hogyan/mivel tisztítanátok?Mivel van jó tapasztalototok?

Figyelt kérdés

#higiénia #Újszülött kislány
2020. júl. 29. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Víz+ szivacs. Több nem kell, ne piszkáld.
2020. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Vizes pelus, vagy gézlap, esetleg kíméletes positörlővel való áttörlést javasoltak nekünk a kórházban.


De nekünk azt mondták, hogy inkább törüljük ki, ha látunk ilyet kíméletesen, mint, hogy fertőzést kapjon, mivel kiváló táptalaj a baktériumoknak és gombáknak.

2020. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Utána se mosd ki 🙈 Az védi.

Krém ne menjen bele, kakit egy határozott mozdulattal ki lehet törölni. Ha mégse, akkor folyóvíz z al@ tartod.

2020. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Hú, engem nagyon lecsesztek még a kórházban... Hogy gondolom, hogy nem tisztítom neki? Én se fürdök? Nagyon ciki volt... Azonnal ki kellett törölnöm neki.

Nem mertem akkor még.. Egy pár napos babának. De felvilágosítottak, hogy kell ugyan úgy.

2020. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Popsitörlőt használunk mindenhova, sosem okozott gondot.
2020. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Én enyhe olajos vattával tisztítom Neki, fürdés előtt. Gyönyörűen kiszedi egy törléssel. Nekem ezt tanácsolták tapasztaltabb anyukák és tényleg bevált. Pár napos kora óta csinálom (most 7 hónapos).
2020. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nincs lányom, de ez nem az a természetes védőanyag, ami védi belül a kislányokat? Öntisztító mint a fityma meg a fül.

Mondjuk csak fiúbabával van gyakorlatom bevallom.

2020. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

6-os vagyok.

Persze, nem is kell azt minden pelusozásnál törölgetni. De azért napjában egyszer, vagy kétnaponta nem árt, mert pl. a krémből, szöszből, esetleg kakibol is kerülhet oda óhatatlanul.. Ami fontos, a kíméletesség. Ezért is ajánlották az olajos vattát, ami tényleg szépen tisztít és nem dörzsöl. Majd fürdéskor az a kevés olaj lemosódik. Én pelusozásnál is tiszta vizet és vattalapot használok ha itthon vagyunk. Eleinte én is féltem kitörölni, ezért is jártam utána és meggyőztek hogy inkább mint hogy ott maradjon valami szennyeződés és fertőzést kapjon.

2020. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a vàlaszokat!Mandulaolaj szóba jöhet,kedves hatos?
2020. júl. 30. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a Vénusz étolajat ajánlották, így azt használom. Tudom, hogy furcsának tűnik, de tényleg jó módszer. 🙂
2020. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!