Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 20 honapos kisfiam keveset...

A 20 honapos kisfiam keveset beszel. Meddig normalis?

Figyelt kérdés

Nem mondja egyaltalan, hogy anya,apa,mama,papa ami kicsit aggaszt hiszen masfel eves mar el mult.

Amiket tud pipi,tütü,cici,csicsi, nyam nyam,egy.

Utanoz 1-2 allat hangot. Baba nyelven sokat beszel.

Szerintem eleg sok mindent ert persze valamikor nem erdekli mint ha meg se hallana es eleg figyelmetlen is.

Ha valamit akar kezet nyujtogotja fele. Vagy megfogja a kezunket es oda visz minket.


2022. dec. 7. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%

20 honaposan hova kellene mar mondani azt, hogy anya ???

Minden nap vannak ezek a kerdesek, es egyre fiatalabb gyerekekrol beszelnek.

Majd ha 1 ev mulva is itt tart, akkor terj vissza a kerdesre, es meg akkor SEM keso !

2022. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a család szerint én 3 éves koromig alig mondtam valamit, utána is külön szótár kellett hozzám, ha pl nagyszülő vigyázott rám. Igaz, azóta sem vagyok egy beszédes fajta, de azért elboldogulok az életben :D 32

Ha ez esetleg érint, lehet amiatt is, ha többnyelvű családban él.

2022. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kell 20 szó, de az allathang utanzás is beletartozik, meg az is amit ő talál ki, ha következetesen használja. Ha ez a 20 szó nincs meg 2 éves kora után, akkor vidd el felmérésre. A leírás alapján már most meglehet az a 20.
2022. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

Igen baba nyelven sokszor torteneteket mesel.

Beletartozik az olyan szo amit egyszer ki mondott de utana mar nem mondja?

2022. dec. 7. 14:12
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A beszédkésés a leggyakoribb, ártatlan fejlődési késés. Önmagában nem gond, viszont más eltérésekkel együtt jelezhet gondot.

Hallásprobléma is lehet, a hallássérült gyerekek később kezdenek hangokat adni, és más kommunikációs formákat intenzívebben használnak: pl mutogatás, gesztusok, ilyesmi.

A leírásodhoz kapcsolódva: ha nem mondja, hogy anya/apa, akkor hogyan hív titeket? A szavak amiket egyszer mondott, de többet nem az milyen gyakori nála? Csak tenyérrel mutat?

2022. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy baj lenne a hallasaval mert arra is megebred ejszaka ha megreccsen pl a bokam. Ha nyitodik az ajtoban a kulcs egybol szalad oda.

Eleg gyakori. Pl amikor sokkal kisebb volt mondta parszor hinta azota nem mondja. Vagy 1-2 honapja mondta hogy piros szinten nem mondja. Vagy hogy gyere azt is talan 2szer hallottam. A fix szavak kb amiket leirtam. Atlagban mutato ujjal szokott mutatni. De pl amikor eszunk es akar valamit az asztalrol akkor oda nyujta csak a kezet nyitott tenyerrel es hummog hozza.

Nem hiv minket se hogy ha akar valamit tolunk oda jon hozzank felveteti magat.

2022. dec. 7. 14:53
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem éppen tipikus beszédfejlődés, amit leírsz, szerintem jogosan aggódsz, tartsd rajta a szemed. Ha 2 évesen sincs nagy változás, én elvinném valamilyen kommunikációs és beszédfejelsztő foglalkozásra.

.Van még más furcsa dolog a viselkedésében?

2022. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Vidd el valahova, de nyugodj meg.


Én is majdnem három évesen kezdtem beszélni, addig a 20 szavam sem volt meg. Aztán teljes mondatokban kezdtem el beszélni ragozással meg mindennel.


Szerintem amit leírsz nem vészes, nyilván nézesd meg, mert megnyugszol tőle, de amúgy nyugi.

2022. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom beszedfogyatekos. És rengeteget hallottam azt, hogy nem baj ha valaki 3 évesen kezd beszélni. Szerintem baj és alapvetően diszlexia veszélyeztetett lesz az olyan gyerek aki 3 évesen nem beszél. Aztán lehet, hogy nem lesz diszlexias, de nagy esélye van. Kérdező, te viszont a ló túloldalán vagy. 20 hónapos, nem kell beszélnie. Kb. 20 szó legyen meg 2 éves kora körül. Amúgy, ha ez megnyugtat, én minden korai fejlesztésre, tsmt-re vittem a lányomat és nem hiszem, hogy most rosszabb lenne a helyzet, ha nem vittem volna sehova. Értelmes gyerek, minden hokuszpokusz nélkül is elkezdett volna beszélni 3 éves kora után. Vannak dolgok, amikben el van maradva, beszedertes pl., ezen szerintem a korai fejlesztés nem valtoztatott semmit. Most 5 éves és azt gondolom, hogy az iskola lesz egy fontos pont annak kell jónak lennie és javítani a beszedertesen, ezért logopédiai suliba fog menni. Az óvodában semmi nem történt amivel tudták volna fejleszteni, de még a magán logopédus se nagyon ahová viszem már évek óta.
2022. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

# 7

Babakora ota razza a fejet mara mar ez jobb de meg mindig elofordul.

Ami meg zavaro, hogy cicizes kozben allandoan kell valamit csinalnia pl rugdos a labaval, a bimbomat csavargassa ha meg nem engedem neki nem tetszik neki es hisztis lesz. Egyebkent eleg hiperaktiv kisfiu nem bir megmaradni allandoan mozgasban van nem lehet lekotni a figyelmet, nem figyel rank de odase akar nezni

2022. dec. 7. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!