Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák: Amikor...

Több gyerekes anyukák: Amikor terhesek voltatok, beoltattátok a másik gyereketeket? Nem lehet ez veszélyes? Konkrétan a rózsahimlő-kanyaró-mumpsz oltásra gondolok.

Figyelt kérdés

2,5 hónap múlva szülök, viszont most lenne aktuális a gyerekemnek az MMR (rózsahimlő-kanyaró-mumpsz) oltás. Én magam csak mumpszos voltam gyerekkoromban, a többi betegség elkerült. Gond lehet, ha beoltatom a gyerekemet? Nem szeretném, ha valami gond lenne akár a terhességemmel, akár a pocaklakómmal.

Úgy tudom akár fél évig is lehet húzni az időt az oltással bűntetés nélkül, ha a gyerek nem jár rendszeresen közösségbe és nálunk ez a helyzet.


2010. szept. 30. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem az orvost akkor. Azt mondta, hogy elkaphatom (erről megoszlanak a vélemények), DE rózsahimlő ellen cca 1978. óta oltanak.

Nekem most csináltak torch vizsgálatot és rajta is van, hogy rózsahimlő: oltottsági védelem.


Kisfiam oltás után egyébként semmilyen tünetet nem produkált.

2010. szept. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


A gyengített, élő kórokozót tartalmazó oltóanyag már 1969-től létezik, de Magyarországon csak 1989-ben kezdődött el a rubeola elleni védőoltás alkalmazása. 1989 és 1991 között az akkor 15 éven aluli összes gyermeket beoltották, amelynek következtében a CRS diagnózisa szinte teljesen eltűnt. A védőoltás - az MMR - a kanyaró és a mumpsz elleni hatóanyaggal együtt kerül beadásra, és élő, legyengített rubeolavírust tartalmaz.


A hazai gyakorlat szerint védőoltást kell adni a 15 hónapos kort betöltött gyermekeknek, emlékeztető oltást a 11 évesek kapnak. Az 1978 előtt született nőknek, akiknek rubeolafertőzése nem bizonyítható, a tervezett terhesség előtt legalább három hónappal MMR-oltás javasolt.


Az oltás ellenjavallatai közé tartozik a heveny megbetegedés és a fertőző betegség lábadozási periódusában tervezett oltás. Különösen ellenjavallt károsodott immunrendszer, illetve immungyengítő kezelés esetén. A HIV fertőzés nem képez ellenjavallatot. Felnőtt nők az MMR-oltás után három hónapig óvakodjanak a teherbeeséstől, amennyiben azonban kiderül, hogy az oltás idején a terhesség már fennállt, ez nem indoka a terhesség-megszakításnak.

2010. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megkérdezem az orvosomat, hogy mit gondol a halasztásról, mert 1977-ben születtem..
2010. szept. 30. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdeztem az orvost, konkrétan kiröhögött. Pedig a bárányhimlő oltásra rá van írva, hogy a gyerek enyhe tüneteket produkálhat, és akkor ne legyen terhes nő a közelben.

Szerintem beszéld meg a dokival, bár úgy tudom, hogy főleg az 1. trimeszterben veszélyesek ezek.

2010. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok . Vicces, mert én 1976-os vagyok, mégis beoltottak valamikor. Nem hittem volna, de a torch vizsgálat biztos nem csal.

Kérj torch vizsgálatot.

2010. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is terhes voltam már, amikor a 15 hós oltást kapta a lányom. Nem fertőz ez az oltás, nyugodtan kapja meg a gyerkőcöd, neked semmi bajod nem lesz!!!

Eléggé körbejártam ezt a témát, mert engem is foglalkoztatott ez, de nyugi, tényleg nem lesz bajod!

Pontosan már nem emlékszem, de az a lényeg, hogy elölt vírusok vannak benne, és még akkor sem fertőzhet meg mást, ha mondjuk kijön a babádon az oltási betegség (pl láz vagy valami más).

2010. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Élő vírusokat tartalmaz:

[link]


Az oltóanyag élő, gyengített kanyaró, rózsahimlő és mumpsz vírusokat tartalmaz. A természetes fertőzéshez hasonló módon hat a immunrendszerre.

2010. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is 1976-os vagyok. Nálunk a gimiben kérdezték, hogy akarjuk-e a rózsahimlő elleni oltást. Én kértem. De később mondták, hogy meg kellett volna ismételni. Én is voltam Torchon, és ott az jött ki, hogy védett vagyok, szóval jó volt ez így. Akkoriban ingyenesen adták a tinilányoknak, úgy emlékszem. Oltási könyv van? Abba is beleírták nekem.
2010. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

22,03 vagyok

lehet hogy élő vírus van benne, és nem elölt, de akkor sem fertőz az oltás.

Ha fertőzne, boldog-boldogtalan mumpszos és rubeolás lenne!!

Ne izguljatok!

2010. okt. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!